Korisni saveti

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
Post Reply
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Korisni saveti

Post by Zika »

PODSETNIK
Evo nekoliko korisnih saveta i preporuka za ovu ali i za sve druge godine. Pažljivo ih pročitajte i trudite se da što više od toga svakodnevno koristite...
Preuzeto sa http://www.objave.com/meditacije/index.php#meditacije

LIČNI ŽIVOT :

1. Nemojte upoređivati svoj život s drugima. Nemate pojma o čemu se zapravo radi na njihovom putovanju.

2. Nemojte imati negativne misli koje ne možete kontrolisati. Umjesto toga, uložite svoju energiju u pozitivni sadašnji trenutak.

3. Nemojte činiti previše. Ne prelazite svoje granice.

4. Nemojte biti previše ozbiljni.

5. Ne bacajte svoju dragocenu energiju na tračeve.

6. Sanjajte više dok ste budni.

7. Zavist je gubitak vremena. Već imate sve što vam je potrebno...

8. Zaboravite pitanja iz prošlosti. Ne podsećajte svog partnera na njegove/njene grehe iz prošlosti. To će upropastiti vašu sreću.

9. Život je prekratak da bismo gubili vreme na mržnju. Nemojte mrzeti druge.

10. Pomirite se sa svojom prošlošću, da ne pokvari sadašnjost.

11. Niko nije zadužen za vašu sreću, osim vas samih.

12. Shvatite da je život škola, a vi ste ovde kako bi učili. Problemi su jednostavno deo nastavnog plana, pojavljuju se i nestaju, ali lekcije koje naučite traju celi život.

13. Smešite se i smejte se što više!

14. Ne morate pobediti u svakoj raspravi. Složite se da se ne slažete...



ŽIVOT :

1. Činite prave stvari.

2. Oslobodite se svega što nije korisno, lepo ili ne donosi radost.

3. Ljubav leči sve.

4 . Koliko god situacija bila loša, promeniće se...

5. Bez obzira na to kako se osećate - ustanite, obucite se i izađite.

6. Znajte da najbolje tek dolazi...

7. Kada se probudite živi ujutro, zahvalite Bogu za to.

8. Vaše unutrašnje"biće" uvek je srećno. Dakle, budite srećni.

DRUŠTVO :

1. Često komunicirajte sa članovima svoje porodice.

2. Svaki dan dajte nešto dobro drugima.

3. Oprostite svima za sve, a na kraju oprostite i sami sebi!

4. Provedite vreme s ljudima starijima od 70 i mlađima od 6 godina.

5. Svaki dan pokušajte nasmešiti barem tri osobe.

6. Ono što drugi misle o vama nije vaša briga.

7. Vaš posao se neće brinuti o vama kad ste bolesni, ali vaši prijatelji hoće. Stoga ostanite u kontaktu.

ZDRAVLJE :

1. Pijte puno vode.

2. Doručkujte kao kralj, ručajte kao sluga, a večerajte kao prosjak.

3. Jedite što više hrane koja raste na drveću i biljkama, a što manje industrijski proizvedene.

4. Živite sa 3E: Energija - Entuzijazam - Empatija.

5. Nađite vremena za meditaciju.

6. Što više se igrajte.

7. Pročitajte više knjiga nego što ste pročitali u 2011. godini.

8. Sedite u tišini bar 10 minuta dnevno.

9. Spavajte po 7 sati.

10. Hodajte 10-30 minuta svaki dan. I smešite se dok hodate.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Korisni saveti

Post by leci »

Oduševljena sam tvojim savetima, svaka čast.
Verujem da dolazi vreme kada će ljudi slušati i poštovati ljude sa životnim iskustvom, jer to je znanje i to je za poštovanje. Tako možemo mnogo naučiti.
Ima puno saveta koji su me oduševili.
Moram navesti neke,
Niko nije zadužen za vašu sreću, osim vas samih.
Koliko god situacija bila loša, promeniće se...
Ono što drugi misle o vama nije vaša briga.
Bez obzira na to kako se osećate - ustanite, obucite se i izađite
Hvala ti!
Image

Evo jedan savet i od mene.
Život raste u radosti!
Image
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

OK Leci, moze nesto da se nadje i za tvoje afirmacije. Zivot je dinamican i menja se svake sekunde i ma koliko da je losa situacija ili ma koiko da je divna, promenice se. Zato zivimo zivot punim plucima u lepoti dok traje i budimo zahvalni sto nas je ozarila i dala potstrek i snagu za sledeci korak. Zahvalimo se i losim situacjijama i probajmo da nesto iz toga naucimo i zapamtimo da nebi ponovo prolazili kroz isto. Za sve u zivotu ostoji razlog.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Korisni saveti

Post by leci »

Tako je Žiko, zahvalimo se i lošim situacijama, ja volim da kažem izazovima, jer nas je to još više sabralo i fokusiralo našu svest, da shvatimo šta želimo i šta dalje i u kojoj tački jesmo.
Zahvalnost je lice ljubavi!
Dalaj Lama je rekao veliku mudrost, da kada gubimo, ne gubimo pouku. To je esencija našeg napretka. Nema ništa od kukanja i krivice, samo shvatiti, menjati svesno svoju svest čisteći je od negativnosti.
Image
User avatar
Nurr
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2012, 22:12

Re: Korisni saveti

Post by Nurr »

Ziko uvek citam vase postove i prelepi su kao i Lecini-vracaju mi snagu i odmah negativne misli jednostavno nestanu i upijem dobru energiju!Samo sam zelela zahvaliti na prelepim tekstovima..Hvala Ziko i Leci,,,
User avatar
Gigglez
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2012, 22:34
Location: Novi Sad

Re: Korisni saveti

Post by Gigglez »

Pa ovo su zaista sjajni saveti. i hvala puno za link
"A healthy attitude is contagious but don’t wait to catch it from others. Be a carrier.":-D
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

Hvala Nurr, raduje me kad god mogu da budem od koristi. Jedna primedba, ja tebi ne persiram i potpuno je uredu da ni ti meni ne persiras. Za mene je to isuvise zvanicno i udaljava ljude a mi smo svi ustvari jedna celina.

Gigglez nema na cemu i dobro dosao u krug pozitivnosti i Svetlosti. Nadam se da ces naci nesto korisno.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

leci wrote:Tako je Žiko, zahvalimo se i lošim situacijama, ja volim da kažem izazovima, jer nas je to još više sabralo i fokusiralo našu svest, da shvatimo šta želimo i šta dalje i u kojoj tački jesmo.
Zahvalnost je lice ljubavi!
Dalaj Lama je rekao veliku mudrost, da kada gubimo, ne gubimo pouku. To je esencija našeg napretka. Nema ništa od kukanja i krivice, samo shvatiti, menjati svesno svoju svest čisteći je od negativnosti.
Image
Draga Leci zahvalnost je vrlo vazna mozda i vaznija od zelja i afirmacija jer ne mozemo ocekivati nista, nikakve manifestacije, nikakve promene, nikakva poboljsanja ako nismo zahvalni za ono sto vec imamo.
snezana stranatic
Posts: 17
Joined: 25 Sep 2012, 12:27

Re: Korisni saveti

Post by snezana stranatic »

Zelim kao prvo da se zahvalim sto sam postala clan ovoga pozitivnoga,svim duginim bojama obasjanog foruma.Unapred se radujem na zajednickoj razmeni misli i dobrih saveta kao sto su ovi od ZIKE.Hvala od srca,pozz
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

Pozdrav i tebi Snezana i nadam se da ces pronaci nesto sto ce ti biti od koristi a da cemo i mi nauciti nesto od tebe.
Post Reply