LUCIDNI SNOVI

Šta se odvija u pozadini, šta nam poručuju snovi, naša veza sa nesvesnim, univezalnom inteligencijom i kolektivnim nesvesnim i kolektivnom inteligencijom, intuicija, šesto čulo
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

LUCIDNI SNOVI

Post by jelena »

Lucidni snovi su oni snovi kada je osoba svjesna da sanja, čega obično postaje svjesna kada sanja neku nemoguću ili nevjerojatnu pojavu, ili bez ikakvog jasnog razloga jednostavno shvati da sanja.
U takvim snovima moguće je biti lucidan i imati malo kontrole nad sadržajem snova i obratno, imati mnogo kontrole bez čiste svjesnosti da sanjamo. Ako smo lucidni i imamo dobru kontrolu, onda možemo birati neku aktivnost koja je moguća samo u snovima, postići ono što u budnom stanju ne bismo nikada mogli ostvariti. Iako se takvi snovi tokom života spontano događaju, moguće ih je posebnim metodama i vježbama (pisanje dnevnika snova isl.) potaknuti, te isto tako i pojačati stanje lucidnosti i time dobiti veću kontrolu nad vlastitim lucidnim snovima.
EVO OTVORILA SAM OVU TEMU PA DA ČUJEM KAKVA SU VAŠA MIŠLJENJA O TOME
Danijela
User avatar
nacafaca94
Posts: 7
Joined: 02 Sep 2012, 20:28

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by nacafaca94 »

Desilo mi se 2 put da sam bila svesna da sanjam... Sanjala sam da sa upala u neku tajnu bazu, gde su morali zbog toga da me streljaju, i ja samo od jednom mrtva hladna kazem nek me streljaju i onako sve ovo sanjam i posle (streljanja) toga sam kontrolisala ceo san, cak sam i upoznala dzoni depa :-D. Al' na zalost vise nisam imala takve snove...
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by jelena »

lucidni snovi su super možeš kreirati stvarnost koju želiš i iskusiti puno toga mislim da su oni vrlo važni u duhovnom razvoju.
Kažu kad se prvi put susretneš sa pojmom luci.sanova tu noć prvi put sanjaš takav san.
Ja ih najčešće sanam u ranim jutarnjim satima ,recimo navijem sat da me probudi u 5h.razbudim se i onda se vratim u krevet sa čvrstom odlukom da ću svesno sanjati i to mi se desi.Bio je jedan period kad sam mogla svesno nastaviti san gdje sam ga prethodne noći završila to je bilo davno kad sam bila u nekim problemima pa sam bežala u san kao da sam živela dva života.
Sad mi to neide za rukom valjda mi je u to vreme to bilo potrebno.
Danijela
User avatar
Supradin
Posts: 26
Joined: 28 Aug 2012, 06:08

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by Supradin »

Lucidni novi :)

Postoji gradacija u samom kvalitetu tog doživljaja ( namerno kažem doživljaja jer je to pojava koju baš ne mogu da okarakterišem kao san ).
Par primera gradacije:
1.Svestan sam sna ali sam svestan i jave - nekako između jave i sna ( polusan )
2.Svestan sam sna u snu ali je sam kvalitet sna uobičajen.. tj. svesnost nije na visokom nivou ( slika je zamućena, nejasna, nema boja)
3.NIsam svestan sna ali je san gotovo realan, može se reći gotovo kao svarnost.. toga postajomo svesni tek nakon budjenja.
4. Visoka svesnost u doživljaju (više od sna) .. tolika svesnost da je doživljaj više od realnosti gde su boje intenzivnije, gde je slika koju vidimo kristalno jasna .. gde su uključena još i čula dodira.. gde su osećanja i osetljivost na višem stepenu.. ovaj doživljaj se rečima teško može opisati.

Ovo što ću sada ovde napisati graniči se sa današnjim poimanjem normanog i prelazi u po današnjem načinu razmišljnja i poimanja, naučnu fantastiku.
Elem, u periodu života u kom sam imao snove opisane pod tačkom 4. počele su da mi se dešavaju čudne stvari i na javi... valjda sam naprasno imao uvid u daleko višu svest nego što to danas normalni ljudi imaju tako da mi se jednom prilikom desilo da sam pre spavanja dok sam bio u krevetu a savršeno dobro znam da nisam zaspao, svesno zažmurio.. međutim ja sam i dalje video.. video sam dok sam žmurio.. nisam se uplašio toga jer su u tom periodu počele da se dešavaju još neke fantastične stvari.. .tako da sam ponovo otvorio oči... nije bilo razlike, tako sam učinio nekoliko puta kao neka vrsta eksperimenta i bio sam jako radostan zbog toga. To mi se desilo samo tada i više nikada u životu, međutim dešavale u e kanije druge a slične stvari.
Sve ovo mi je ukazivalo da ova priroda nije samo to što se sa 5 čula može doživeti, i podstaklo me je da tragam i ispitujem te pojave i upoznajem ljude koji u slično doživeli.
Naravno imao sam svoje okidače koji su me doveli do svih ovih doživljaja, mada sam vremenom ustanovio da se ljudima lucidni snovi kao i astralne projekcije dešavaju bez ikakvog prethodnog razloga te da ljudi za te doživljaje nemaju neko racionalno objašnjenje.

Još nešto .. ovi doživljaji mogu biti pozitivne a i negativne prirode.. tako da koliko god se eksponentno dobro osećali u pozitivnom, toliko isto exponentno možemo da se osećamo loše u negativnom.

pozdrav!
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by jelena »

Supradin wrote:Lucidni novi :)

pre spavanja dok sam bio u krevetu a savršeno dobro znam da nisam zaspao, svesno zažmurio.. međutim ja sam i dalje video.. video sam dok sam žmurio.. nisam se uplašio toga jer su u tom periodu počele da se dešavaju još neke fantastične stvari.. .tako da sam ponovo otvorio oči... nije bilo razlike, tako sam učinio nekoliko puta kao neka vrsta eksperimenta i bio sam jako radostan zbog toga!
Ljudi koji imaju otvoreno treće oko sa zatvorenima očima vide savršeno jasno kao da gledaju otvorenim očima.Interesuje me dali imaš neka iskustva sa tim..
Danijela
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by ajna »

Dear jelena, kako treba tumaciti osjecaje koji se javljaju tokom lucidnog sanjanja? Cesto mi se desava da osjetim intezivno neciju pozitivnu energiju u vidu vibracije kao na javi samo jos intezivnije. Dodir, poljubac, udarac itd. :lol: Da li je to neka vrsta nesvjesne komunikacije sa nesvjesnim tih osoba ili samo projekcija mojih osjecaja prema tim osobama? Desilo mi se cak da nekoliko dana nakon smrti moje bake, sanjam kako me cvrsto grli i bukvalno prenosi mi vibraciju koju sam osjetila poput struje kroz tijelo, nije bilo ni prijatno ni neprijatno... Pocinjem da ih zapisujem jer su sve intezivniji i intezivniji :D Da li su ravni astrala u boji? imam cesto srecom kratkotrajna mucna budjenja, kad mi ogroman pritisak ne dozvoljava da otvorim kapke, budna sam a tijelo spava, intezivno zujanje i pritisak u glavi... kao da me neko ubaci u generator??
Lara
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by Naly Younis »

Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by jelena »

Ćao Anja.:D
Moje mišljenje je da sada živimo u jako važniom vremenu (za naš duhovni razvoj) u vrmenu gdje je linija između duhovnog i fizičkog jako tanka.Tako da su i naši snovi jako intezivni i ne-fizičko puno lakše komunicira sa nama (duhovni učitelji,JA-jesam prisutnost,anđeli,naši dragi koji više nisu sa nama).To sve ovisi o našoj otvorenosti to jest dostupnosti njima.Po tvojoj priči vidim da si ti otvorena zato i imaš tako intezivne snove.(što ja suprer jeee...)Što se tiče sna o baki vjerojatno ti je htjela pokazati da nisi sama da je uz tebe dok prolaziš kroz ove promjene (pomaže ti da podigneš vibraciju) tako da se ne bojiš.U svemu tome najvažnije je da se ne bojimo tih vibracija da ih primimo onako sa punim srcem bez straha jer što više verujemo univerzumu,JA-jesam prisutnosti,Bogu to smo otvoreniji, koliko smo otvoreni toliko ćemo primiti božije ljubavi(pozitivne vibracije).Sa astralnim putov.sam imala samo par iskustava isto sam imala "kratkotrajna mučna buđenja"pomagalo mi je to da polako se razbuđujem prvo budem svesna disanja pa polako vraćam osećaj u ruke,noge celo telo pa se polako dižem.Važno je ne paničiti i neustajati naglo.

Što se tiče ravni astrala znam da ih ima više i da zavisi od naših misli i osećaja u koju ćemo ravan otići (po sistemu slično privlači slično).Nemam baš puno iskustva o tome,jer u to vreme kad mi se to dešavalo nisam duhovno bila spremna (očišćena)pa se nisam dalje upuštala u to.Sve zavisi od svesnosti.
Evo ti jedan link gde možeš malo više saznati o tome (ako već nisi pročitala)
http://duhovnosttp.wordpress.com/tag/as ... putovanje/
http://en.wikipedia.org/wiki/Out-of-body_experience
Danijela
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by ajna »

Hvala Jelena, ovo sa strahom je potpuna istina za mene, jer cesto svjesno mislim -ne smijem- :roll: kad god me nesto vuce na gore i onda slijedi budjenje. Raduje me sto sada mogu sa nekim da podijelim ova iskustva a da ne naidjem na komentar - polako ludis, nema price- :lol: Veliki, pozdrav :)
Lara
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: LUCIDNI SNOVI

Post by jelena »

I kod mene je bio izražen veliki strah ked sam se prvi put susrela sa astralnom proekcijom.To je bilo jako davno još kad nisam ni znala za pojam astralne proekcije zbog neznanja sam osetila veliki strah.Osećala sam kao da me neko bukvalno izsisava na vakum iz tela pa pošto bi bila svesna odmah bi se u strahu probudila.Posle sam se neko vreme bojala spavanja jako dugo bi se trudila da nezaspem a tada bi bilo još gore.Zato sam naglasila da sam bila duhovno nezrela.
Pre nekih mesec dana sam u podne legla da malo odmorim i ponovo sam osetila kao neku energiju koja me izvlači iz tela na trenutak sam osetila strah ali sam se predala bez opiranja(svesno sam se pomolila Bogu da mi otera strah)i imala sam jedno ugodno iskustvo.Ali više to nisam pokušavala nekako nisam imala potrebu za tim.Mislim da je astralna proekcija jako važna za duhovni razvoj ali jednostavno smatram da imam jako malo iskustva u tome tako da sam stala na tome iskustvu.
Draži su mi Lucidni snovi....
Danijela
Post Reply