partner

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

partner

Post by Linda »

Cao, cao!
Ovo je moj prvi post. Dugo sam vas citala pa odlucila da se aktivno pridruzim :D
Recite mi na koji nacin ste privukli svoje partnere u zivot? Imaginacije, zapisivali u svesku, osecali emociju dok ste to radili....?
Ja se bas osecam spremnom da imam nekog pravog, da mu budem sve, a i on meni....Kakav je vas emotivni status? Ako ste sami, kako se osecate povodom toga?
dA me ne shvatite pogresno, dobro je meni u mojoj kozi. Ako bih to slikovito rekla, moj zivot je kao neki socan, sladak kolac sa slagom kome jedino nedostaje jagodica ;)
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: partner

Post by Sibb »

Možeš raditi puno stvari:
-Praviti listu osobina koje bi potencijalni partner trebao posedovati
- Raditi vizuelizaciju
- Raditi afirmacije
- Itd...
Ne savetujem ti ništa os toga.Zbog čega?
Tebi treba da je primarni cilj rad na sebi, kad sebe dovedeš u idealnom stanju, verovatnoća da nađeš idealnog partnera je veća. Drugo, desiće se kad u potpunosti odustaneš, kad se najmanje budeš nadala, kad ti to bude poslednja stvar na koju ćeš pomisliti.
Svaki dan budi zahvalna na svakoj sitnici, radi na sebi, uloži i svoju energiju u druge ljude, svaki dan uradi nešto dobro za nekog...i pusti Boga da ''udesi'' idealni trenutak da se prava ljubav desi...
Intelekt ne zna, samo on zna šta je najbolje za nas.
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: partner

Post by Linda »

Hvala Sibb!
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: partner

Post by Mila »

Nisam poznavala Zakon privlacnosti kada sam upoznala svog sadasnjeg momka, ali sam podsvesno koristila neke "tehnike". Naime, tada sam bila potpuno sigurna da zelim stabilnu vezu, da sam spremna za nju i znala sam kakvog tacno momka zelim pored sebe. Dakle, bila sam u poravnanju sa svojom zeljom. Upoznali smo se na totalno blesav nacin (to je onaj deo o kome se stara sam Univerzum, gde ne treba previse da se uplicemo). I Univerzumu sam prepustila da mi sam "izabere" onog pravog; tj. nisam pokusavala na silu od pogresnog da napravim pravog; a to je greska koju ljudi cesto prave.
Ja mislim da treba da radis afirmacije i vizualizacije; ali samo do granice koja ti prija. Ljudi cesto kazu da su im se zelje ispunile kada su odustali od njih; ja mislim da je stvar u tome da su cinom "odustajanja" samo smanjili pritisak koji su stvarali i time usporavali zeljeni proces, ali negde duboko u sebi su se iskreno nadali i verovali da im se zelja moze ostvariti. Rekla bih da ce zeljeni partner uskoro uci u tvoj zivot; jer mislim da si zaista sprema na to.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: partner

Post by jelena »

I ja se pridružujem prethodnim savetima,znači vizualiz.savršenog muškarca i oseti ga srcem kao da se sada upoznajete (sadašnjem trenutku)tako da se um i srce spoje i bit će ti serviran :D :D :D
Danijela
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: partner

Post by Linda »

Devojke, divne ste! Tako pozitivne i vedre :) Hvala vam na tome!
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: partner

Post by Zika »

Linda
Sibb i Mila su dale vrlo dobre odgovore kojima se i ja pridruzujem.

Pravimo velike greske narocito kad su u pitanju odnosi i potraga za partnerom.
OK resili smo da privucemo partnera. Kakvog Partnera. Pa idealnog naravno.
Culi smo da treba napraviti listu i pristupili smo pravljenju liste i ona postaje sve duza i duza.
Sada cemo da afirmisemo, zamislimo, osetimo i cekamo manifestaciju. I cekamo...cekamo...ponavljamo proces i cekamo. Izgleda nam da se nista ne desava ali gresimo, desava se. Univerzum je prihvatio nasu zelju, probao da nadje takvog idealnog partnera ali bezuspesno. Onda je stavio tu zelju na listu cekanja dok takav neko ne naidje.

Sada cu probati da kratko opisem sopstveno iskustvo. Ostao sam sam posle 49 godina braka jer mi je zena umrla. Uzelo mi je malo vremena da to potpuno prihvatim i da se prilagodim. Od prvog dana sam znao da nista ne mogu da uradim da bi se situacija promenila i da Zivot mora da ide dalje. Znao sam da sam u stanju da obavljam sve kucne poslove a ako nesto i neznam , lako cu nauciti. Sve sam radio ne zato sto moram vec sam u svemu nasao zadovoljstvo. Posle nekoliko godina sam poceo da mislim da bi mozda bilo lepo da opet imam partnerku ma da sam cenio slobodu koju sam imao.

Seo sam i razgovarao sam sa sobom a ja te razgovore zovem razgovor sa Bogom. Rekao sam da sam vrlo zahvalan za zivot koji imam, da ne osecam nikakvu potrebu za pomoc oko poslova i da mi to ne pada tesko. Sa zadovoljstvom sam odrzavao i bastu. Imao sam krug prijatelja, uvek sam nasao nesto da sa zadovoljstvom radim, da sam zadovoljan i osecam se srecno ali da bih ipak zeleo da imam partnerku. Partnerku koja bi me dopunjavala, odgovarajucu partnerku. To sam uradio nekoliko puta i nisam na tome insistirao. Zelja se ostvarila iznenada i na neobican nacin. Nije odmah, uzelo je par godina.

Hteo bih jos da naglasim nacin na koji sam ja postupio. Nisam koristio princip Ja mogu sve. To je poluistina jer ja kao ljudsko bice sam vrlo ogranicen, nesto mogu a nesto ne mogu. Onaj drugi deo nas, Bozanski deom, moze sve. Da bi se aktivirao taj deo trebamo uneti puno svetlosti u nas i na tome treba raditi. Do tada ja se obracam onome za koga znam da moze sve i trazim pomoc. Primarna zelja bi trebala da nam bude nas razvoj do svetlosti. Kao ljudska bica mozemo i trebamo da imamo zelje. Neke ce nam se manifestovati a neke nece i nebi trebali da se razocaramo. Trebali bi da razumemo da pored ZP postoje i drugi kosmicki zakoni i da svi rade u uzajamnoj harmoniji. Ako zelite da privucete odredjenu osobu, trebate znati da postoji i Zakon Slobodne Volje koji se moze tome suprostaviti ako ta osoba nema istu zelju.

Ne kazem da ZP ne radi, naprotiv radi vrlo dobro ako ste sve uslove tog zakona ispunili: pozeli zamisli, oseti i veruj, samo bih ja jos dodao, zatrazi pomoc onih bica koja imaju vecu moc od nas, da bise to lakse i brze manifestovalo a ako ne onda potrazite u sebi sta je i zasto je nastala blokada.
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: partner

Post by Linda »

Ziko, pa vi ste jedna veeelika dusa ;) Lepo ste sve rekli, ali imam samo jednu nedoumicu u vezi recenice gde kazete da zatrazimo pomoc onih bica koja imaju vecu moc od nas? Mislite na andjele? Da zamolim svog andjela da mi pomogne u potrazi svoje srodne duse?
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: partner

Post by Sibb »

Slažem se, ali...
afirmacije i vizualizacija deluju mnogo korisnije ako smo Mi sami fokus njihovog delovanja. Primer, mnogo je korisnije raditi vizualizaciju u kojoj se budis sretna, zamisljas sebe da ti sretno teče dan, da se smejes, da blistaš...nego da zamisljas sebe i partnera, u tvom slučaju ti ne znaš ko je on, i upravo zato treba da pustiš Boga (više volim taj termin od ''Univerzum'') da to udesi na najbolji način.
Prvi cilj da si sretna, a sreća samim tim podrazumeva i savršenog partnera.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: partner

Post by Zika »

Linda, mislio sam na Visa Duhovna Bica a tu spadaju i Andjeli. U zavisnosti nasih verovanja, dajemo razlicita imena i za nekoga ce to biti Bog, Buda, Alah, Visa Svest, Svetlost ili sta vec. Ako mislimo na Kreatora, Izvor svega onda ime nije vazno dokle god mi znamo na sta mislimo.
Post Reply