Kako ste počeli?

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
Priroda N
Posts: 3
Joined: 25 Jun 2013, 13:45

Re: Kako ste počeli?

Post by Priroda N »

Ova tema dođe nešto kao predstavljanje sebstva. :bravo:

Mene u početku nisu usmeravale knjige i sl.
Jedne noći, možda sam imao 13-14 god. neko nam je lupao na vrata. Otac je izašao i počeo da se dere od sreće...
Bio je to neki njegov prijatelj sa faxa koga nije video 20-god. Puca mu je bio nadimak.

To je prvi probuđeni čovek koga sam video, upravo se bio vratio iz Mexika, sa jednim rancem, u jednoj odeći, par listova hartije.
Naravno majka nije želela da ga sestra i ja uopšte i upoznajemo, jer po pričama on se drogirao ili je pak bio lud.
Sve što je imao dao je drugima i nastavio da živi ko pustinjak svuda pom svetu. Za novac se snalazio tako što je slikao po crkvama ili nekim drugim bogatašima radio portrete.

Međutim čim sam ga video zavoleo sam ga. To veče je naslikao mene, sa socom od kafe i rakijom i nekom osušenom temperom. Ali nije naslikao mene kao dete, već kao starca sede duge kose i brade, ali se ipak naziralo da sam to ja.

Time je valjda hteo da mi pokaže da nikad neću žudeti za "normalnim stvarima". KO zna. Kasnije su mi javili dok sam ja studirao da je umro...

To je bio moj prvi uvid da ne mora sve da bude kako su mi roditelji i duhovnici govorili, da izvan svih njihovih pametnih saveta, stojim opet ja potpuno sam a opet povezan sa čitavom Vaseljenom.

Naravno posle sam došao u posed Castanedinih učenja i u meni se probudila želja da iskušam "medicinu" od prirode.
Tako sam par godina proveo pažljivo kušajući razne biljke i pečurke koje su mi dale uvid šta ja zapravo tražim.

Sad sam sa Vama. :drugari:
User avatar
Srecnaaa
Posts: 6
Joined: 30 Jun 2013, 16:02

Re: Kako ste počeli?

Post by Srecnaaa »

Pozdrav svima! :) Ja sam nova na forumu, zainteresovala sam se za zakon privlacenja, istrazivala po internetu i evo put me je naneo ovde. :D Prvi put sam cula za ovaj zakon na jednom forumu, bila sam rezervisana prema tome naravno, ali opet nesto me je teralo da cackam jos, jer sta mogu da izgubim? Jos uvek sam na pocetku sa svim tim, jos uek vezbam i ucim se da promenim svoj pogled na stvari i videla sam mnogo gresaka koje sam pravila u proslosti. Razmisljala sam na jedan totalno pogresan nacin koji nije vodio nicemu sem tapkanju u mestu. A opet, tako je moralo da bude da bih uopste pozelela nesto da promenim i da bih pocela da cenim sve predivne stvari koje su oko mene. Upravo zahvaljujuci zp. Po prvi put nalazim 1000 razoga za srecu i po prvi put osecam Srecu. Ja sam mislila da mora ne znam sta sve da se dogodi da bih bila srecna a dovoljno je samo da pogledam malo oko sebe, otvorim oci.
Ovde sam jer bih volela sto vise da saznam o ovoj temi i da bih pocela da primenjujem u praksi. Za sada sam radila na svojim mislima, usmerila sam ih sto vise na pozitivno. pocela sam da meditiram i kada sam bila bolesna uspela sam vizualizacijom da ucinim da se osecam bolje a svakim danom sam bila zaista sve bolje, bez lekova. Sada sam sjajno. Spremam se za jos vece pomake u svom zivotu, a prezadovoljna sam i ovim trenutno jer sam dosta promenila to kako se ocecam i kako razmisjlam svakog dana.
Volela bih da saznam svacije iskustvo sa ovim.
User avatar
Nowitza
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2013, 15:48
Location: Novi Sad

Re: Kako ste počeli?

Post by Nowitza »

:) Pozdrav svima :) Evo i ja da se prikljucim forumu posle okupljanja u Subotu :) Prvo da se zahvalim na predivnim vibrama, ne mogu da se iskuliram od subote :)
Kako sam poceo? Hm.. pa to je bilo negde 2008 kada sam pogledao The Secret i od tog momenta to je bilo nesto sto sam gledao svaki dan dok nisam dosao do knjige koja mi je postala svakodnevno stivo i stvar od koje se nisam odvajao:) kontao sam sve sto pricaju ali jedno nisam mogao da razumem a to je bilo to poravnanje sa zeljama. Bio sam zaglavljen u periodu zivota gde je svaki dan isti, monoton i kao sto su Vina i Pozitiva pricale budis se sa onim "jao sta danas da radim, opet je sve isto" i onda sam upoznao devojku za kojom sam ali bukvalno odlepio :D toliko sam odlepio da sam u roku od 3 dana zavrsio diplomski, diplomirao i preselio se za Novi Sad (da napomenem da sam iz Zrenjanina). Veza sa njom je trajala 3 meseca i kad je to puklo bio sam jako povredjen i u neku ruku besan sto sam napustio mesto gde je sve bilo sigurno iako je bilo jako monotono. Tada sam poceo da se bavim energetskom meditacijom jer nisam znao vise sta da radim da izbacim tu losu emociju iz sebe. Preko ucenja i bavljenja meditacijom pocele su da pristizu i druge knjige i autori, kao sto su Edgar Tolle, Bob Proctor (koji mi je najvise pomogao putem svojih video klipova), Barbara Marciniak-Donosioci novog svitanja, Napoleon Hill, Esther Hicks-Trazi i dobices i mnoge druge knjige i filmovi. Proslo je jos godinu dve sigurno dok nisam shvatio da sve sto se desava se desava sa razlogom i da sve crno sto mi se desilo su ustvari svi strahovi o kojim sam razmisljao, krivio sam tu devojku, lika zbog kojeg me ostavila sve oko sebe osim sebe samog :) Onog momenta kada sam shvatio da oni nemaju veze sa tim i kada sam oprostio njoj i kada sam shvatio da nje nije bilo da bih ja bio zaglavljen i dalje kod kuce sa caletom i kevom i ko zna sta bih radio, pocele su stvari da se desavaju :) Poceo sam da radim u udruzenju umetnika, da slikam, crtam, ilustriram (sto mi je zivotni san, iako sam zavrsio mashinski fakultet :) ), poceo da se interesujem za mnoge "alternativne" stvari kao sto su kristali, orgoniti, lecenje energijom, vibracijom... tada su prijatelji oko mene mislili da sam skrenuo jer im nije bilo normalno to da Nole je poceo da meditira igra se sa kristalima prica o nekoj svetlosti i o tome da smo svi kraci energije prastvaraoca, pleadijancima i nekim reptilijancima :) cak sam pre nedelju dana imao prvu izlozbu posvecenu svemu tome :) da nisam pomenuo Ratnike Svetlosti :))) sram me bilo :D na vas sam naleteo sasvim slucajno (ili mozda nije bilo :D ) kopao sam po netu naravno i naleteo sam na Vinin video, ne mogu da se setim koji, ali mi je bilo neverovatno drago da neko odavde, iz moje okoline prica o Luiz i o Abrahamu i o svemu tome :) i tada sam poceo da pratim snimke i sajt i to mi je bila nekako najveca podrska da idem i dalje jer iako su se stvari desavale onako kako sam zeleo mislio sam da nije moguce to ovde kod nas u Srbiji jer ima previse negativnih i nezadovoljnih ljudi koji mi ne dozvoljavaju da ostvarim svoje snove :) opa... malo sam se raspisao :D na kraju zelim da vam se zahvalim iz sveg srca za ovo :) Divno je videti da ima ljudi koji su promenili nacin razmisljanja i koji su otvorili Um za neke druge stvari :) Hvala vam i Idemo dalje! ;)
"The Force is what gives a Jedi his power. It's an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together."
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako ste počeli?

Post by Ivan Spg »

Pozdrav Novice :) Znači pridružuješ nam se na forumu :zdravica: Dobrodošao još jednom, drago mi je da si bio na predavanju. Odličan uvod si napravio i tvoja priča ima elemente koje smo svi ovde doživeli :) Svaka čast na promenama :svekul:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kako ste počeli?

Post by DenVik »

Nowitze, ti si sedeo skroz desno od mene, sa jednom slatkom crnkom?
Jeeeee, dobro nam došao.
će se pišemo i gledamo...i podržavamo i raspravljamo( mora malkice) :zdravica:
Poz i dobrodošlica i za Srećnuuu i Prirodu N
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Nowitza
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2013, 15:48
Location: Novi Sad

Re: Kako ste počeli?

Post by Nowitza »

DenVik wrote:Nowitze, ti si sedeo skroz desno od mene, sa jednom slatkom crnkom?
Jeeeee, dobro nam došao.
će se pišemo i gledamo...i podržavamo i raspravljamo( mora malkice) :zdravica:
Poz i dobrodošlica i za Srećnuuu i Prirodu N

:) pozdrav :) jeste taj sam :) Pozdrav pozdrav :)
"The Force is what gives a Jedi his power. It's an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together."
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kako ste počeli?

Post by DenVik »

Zbuni me ovaj tvoj avatar :oops: , a ja baš nešto nisam naspavana( juče trk iz Bgda u UE na svadbu kod koleginice i sva sam bila na visini zadatka , samo da znate)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Nowitza
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2013, 15:48
Location: Novi Sad

Re: Kako ste počeli?

Post by Nowitza »

:)) Bill Django :) Lik iz filma koji mi je vecita inspiracija :)
"The Force is what gives a Jedi his power. It's an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together."
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kako ste počeli?

Post by DenVik »

Mmmm, film sa mojim omiljenim glumcem Jeff Bridgesom? Nisam gledala. Će pogleda.
Pa reci nam nešto o njemu. Otvori novu temu ili u Kavani nam ispričaj( tema "Kafić"). Nova tema uvek bude osveženje( kao i nova krv na forumu :mrgreen: )
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Nowitza
Posts: 5
Joined: 30 Jun 2013, 15:48
Location: Novi Sad

Re: Kako ste počeli?

Post by Nowitza »

:) Uradicu to sigurno :) ali za sad neka bude samo ovo: Pogledajte film ili procitajte knjigu "The men who stare at the goats" :) jako poucan i istinit :) moto filma je Be All You Can Be :)
"The Force is what gives a Jedi his power. It's an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together."
Post Reply