Afirmacije

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Krijesnica

Re: Afirmacije

Post by Krijesnica »

Aaa što volim afirmacije, kako brzo djeluju kad ih se izgovara sa srcem!

Među afirmacijama su mi se ovih dana našle rečenice tipa "ja volim zemlju, energija zemlje me iscjeljuje i hrani" i "uživam u svojim odnosima s drugima, ja gradim zdrave odnose". Zadnja dva dana sam provela u društvu jako dobrih i zanimljivih ljudi, i uz to sam puno vremena provela i u prirodi, uz rijeku, drveće, livadu, cvijeće... Kakvo osvježenje <3
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Afirmacije

Post by Član 257 »

Ja sam primila afirmaciju tokom jedne meditacije pa cu je sada podeliti sa svima vama jer mi je veoma lepa:

Zove se Moja afirmacija dopustanja

Zahvalna sam za ovaj divan zivot.
Zahvalna sam za ovo okruzenje koje me je nateralo da biram i trazim.
Stvorila sam fenomenalne zelje o zivotu kakvog zelim da iskusim i osobi kakva zelim da postanem.
Stvorila sam posao koji mi se veoma dopada i koji mi pruza divno iskustvo.
Stvorila sam odnose sa ljudima pune harmonije i postovanja.
Stvorila sam savrseno zdravlje svog tela.
Stvorila sam predivnu ljubavnu vezu koja odlikava moje unutrasnje Večno.
A sada to dopuštam.
Sada puštam sve željene stvari da udju u moje sadašnje iskustvo.
Sada širim misli koje su u skladu sa mojim namerama uspeha, ljubavi, zdravlja, bogatstva i radosti.
Sada prihvatam sve više i više takvih misli i moja uverenja su sada uverenja o vlastitoj moći, lepoti mudrosti i dostojnosti.
Radosno posmatram kako moj život poprima oblik željenog na opštu radost Svega koje se širi.


U ovoj afirmaciji dopuštanja kao što vidite postoji mnogo ponavljanja sada, sadašnje, radosno, radost itd. ali ja nisam želela da je ulepšavam i menjam išta da bih joj popravila formu ili stilski je doterala. Samo sam zapisala ono sto sam cula.
Nadam se da ce nekom biti korisna...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Afirmacije

Post by leci »

Članice, odlične su ti afirmacije. Imaju jednu celinu i potpunost.
E kada dođe iz unutrašnjosti mora biti savršeno!
Image
Krijesnica

Re: Afirmacije

Post by Krijesnica »

Članice, hvala za lijepe afirmacije!

Mislim da je dobro što se puno ponavlja riječ sada, jer ionako ne postoji nijedan drugi trenutak kada nešto može biti ostvareno.. Ovime kao da naređujem sadašnjem trenutku da mi pruži sve što želim! :D
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Afirmacije

Post by Član 257 »

Eto,vidiš. Znala sam ja da nebi oni to tek tako ponavljali. :) Hvala Krijesnice
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Afirmacije

Post by Zika »

Vrlo dobro Zdenka, puno mi se dopada. :ruzha:
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Afirmacije

Post by DenVik »

To je to, drug Zdenka.
Kad moje podsvesno prihvati da je to sada, ne može biti drugačije.
Prepišite ovo ljudi.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Krijesnica

Re: Afirmacije

Post by Krijesnica »

Članice, uvrstila sam afirmacije dopuštanja u svoj svakodnevni ritual izgovaranja afirmacija. I moram ti reći da je forma u kojoj su ti izgovorene afirmacije veoma moćna.

Najprije se zahvaljujemo, jer ono što hvalimo, se umnožava.
Zatim se afirmira u prošlom vremenu, jer time govorimo da se to već dogodilo. Dakle, nema druge nego da se to ostvari što prije.
Onda slijedi ono glavno - dopuštanje - koje se uvijek mora odvijati u sadašnjem vremenu. Ono što smo naveli u prošlom vremenu, već mora biti ovdje, a dopuštanjem u sadašnjosti se to ponovno umnožava.

Radost će pljuštati iz mene zbog ovih afirmacija. ;)

Naprosto su odlične, morala sam ovo napisati. Hvala još jednom :ruzha:
Krijesnica

Re: Afirmacije

Post by Krijesnica »

Napisat ću afirmacije koje, osim gore navedenih, izgovaram trenutno. Sistematizirala sam ih na način da afirmiram prve tri čakre, jer su mi one oslabljene. Ako netko pronađe nešto za sebe, slobodno si prepišite. <3

1. čakra:
Ja hoću živjeti. Ja živim. Energija zemlje me iscjeljuje i hrani.
Ja volim svoje tijelo i dajem mu ono što mu treba. Ja volim zemlju.
Ja s lakoćom uklanjam strahove i ljutnju. Ja sam vrijedna. Ja razumijem svoju ulogu u životu.
Ja sam prizemljena. Ja sam puna snage i energije. Moja snaga je živa i neizmjerna.
Meni su dostupne sve stvari koje poželim. Ja se s povjerenjem prepuštam toku života.
Zahvalna sam za blagostanje u svom životu.
Imam moć, snagu i sposobnost stvoriti nešto od ničega u životu.
Ljubav i radost opisuju moj život. Prihvaćam puninu života s radošću.
Volim život, i život voli mene.

2. čakra:
Moja životna radost raste iz dana u dan. Ja uživam u čudu svakoga trenutka.
Moje tijelo je zdravo i vitalno. Ja uživam u svojoj seksualnosti punim srcem.
Ja uživam u svojim vezama s drugima. Moji seksualni organi funkcioniraju savršeno.
Ja sam puna stvaralačke energije. Ja sam kreativna i korisna.
Ja lako uspostavljam intimne veze s ljudima. Ja imam unutarnju ravnotežu.
Ja uvijek pronalazim mir i radost. Prošlost je zaboravljena i oproštena.
Život me inspirira, puna sam energije.

3. čakra:
Ja jesam Snaga. Svjesnom spoznajom svojih osjećaja i doživljaja raste moja mudrost.
Ja posve prirodno živim svoj autoritet i jakost. Ja vidim. Ja znam.
Ja jesam Spoznaja. Ja jesam Znanje. Ja sam svjesna svoje moći.
Moja moć privlači. Moji osjećaji i emocije su uravnoteženi.
Moja muška i ženska energija su u savršenom skladu. Ja vjerujem sebi. Ja volim sebe.
Ja jesam puna samopouzdanja. Ja sam svjesna svoje unutarnje snage,
svoje vlastite moći i mudrosti. Ja slobodno izražavam svoje osjećaje.
Ja slobodno izražavam svoju snagu i mudrost. Kroz mene punoća života slobodno struji.
Zahvalna sam za snagu i mudrost koje se izražavaju kroz mene.

Uz ove afirmacije postala sam opuštenija, više vremena provodim u prirodi i s ljudima. Sve češće se događaju spontana okupljanja i izleti.
Počela sam dobivati iznenadne nalete inspiracije. Stvaram onda kada uopće to ne namjeravam.
Afirmacije za treću čakru su potaknule ispoljavanje nekih potisnutih emocija, što je u jednu ruku neugodno. Ali opet, trebamo znati s čim imamo posla. :)
User avatar
amil
Posts: 7
Joined: 12 Aug 2013, 22:15

Re: Afirmacije

Post by amil »

Pozdrav dragi ljudi, moram da vas pitam nešto u vezi afirmacija. Naime, kada kog radim afirmacije (bilo da ih pišem ili ih zamišljam u sebi) ja u glavi stvaram sliku svega toga, što bi značilo da tu afirmaciju ujedno i vizueliziram. Recite mi da li grešim ili radim kako treba?
Post Reply