Korisni saveti

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
sunce8
Posts: 15
Joined: 25 Sep 2012, 20:46

Re: Korisni saveti

Post by sunce8 »

Dragi moji,
hvala puno što postojite, što nas hrabrite i pomažete na ovom divnom, čudesnom putu!
Značite mi mnogo, svi vi i svako ko deli, šalje i prima pozitivnu misao.
Žiko, oduševio si me energijom i stavom.
Leci, svaki dan mi ulepšaš svojim razmišljanjem i energijom koju podeliš sa nama.

Hvala ljudi, još jednom!
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

@sunce8
Hvala i tebi draga nasa sto si nas odabrala. Nadam se da ce se ispuniti tvoja ocekivanja. Imamo puno toga da naucimo jedni od drugih. Pozdrav
sunce8
Posts: 15
Joined: 25 Sep 2012, 20:46

Re: Korisni saveti

Post by sunce8 »

Ma bitno je da smo odabrali jedni druge, a za to sigurno postoji razlog!
Nisam baš novajlija u celoj priči. Samo mi je do sada više prijalo da vas sve zajedno ,,osluškujem'', učim od vas, promišljam i razmišljam, iz prikrajka :)

A što se očekivanja tiče, ISPUNJENA SU! U meri da se ja divno osećam, da se moji bližnji lepše osećaju pored mene, da sam zahvalna i srećna što sam se podsetila šta ja sve mogu. Kažem ,,podsetila'', jer je moj prvi susret sa ZP, Abrahamovim učenjem i sajtom Ratnici svetlosti bio takav da sam rekla sebi: ,,Vau, pa ja sve ovo znam negde duboko u sebi! Ovo jeste TO NEŠTO, TO ŠTO OSEĆAM, TO ŠTO JESAM!'' I tako, nakon što sam lepo osvestila sve to u sebi, izvukla na površinu sve svoje osećaje i vibracije, podsetila se šta sam sve nesvesno manifestovala, evo me ovde! Spremne da vam doviknem: Ljudi tu sam i ja! I sve vas beskrajno volim! I svima sam vam beskrajno zahvalna što ste tu!

Htedoh još da kažem, da sam godinama (imam 32, a od gimnazijskih dana, recimo) tragala za odgovorima na pitanja iz religije, filozofije, psihologije... I onda PAF! Zakon privlačnosti objasni i objedini sve to. Ima ga u svakoj religiji, ako znamo kako da tumačimo i šta tražimo. A religija je preteča i filozofije i psihologije. Sva mudrost od postanka sveta, tako jednostavna i jasna, očigledna i prisutna, a zatrpana u nama viševekvnim ,,učenjima'', ,,iskustvima'' i ,,pravilima''.

Radosna sam što živim baš u ovom trenutku u vremenu i što mi je ovaj uvid dostupan. Mada mislim da su u prošlim vekovima ,,odabrani'' bili upoznati sa celom pričom (sveštenici u starom Egiptu, npr., iscelitelji, čudotvorci...).

Elem, ako na ovom mestu treba dati savet, moj bi glasio: ljudi opustite se, otvorite srce i odbacite sve slojeve uverenja, iskustva i ,,logike'' i osetićete, iznutra osetiti, pozitivnu vibraciju i golu istinu koju ljudi na ovom sajtu dele sa nama. I za početak, pustite instant manifestacije, kule i gradove, i dozvolite sebi da se osetite radosno i voljeno. Vratite se sebi, uživajte u sebi, neka vam to bude glavni cilj. Jer je to mesto odakle sve počinje. Pa i najčudesnije i ,,najnemogućnije'' manifestacije!!!

Pozdrav svima i hvala vam što sre tu!
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

sunce8 wrote:
A što se očekivanja tiče, ISPUNJENA SU! U meri da se ja divno osećam, da se moji bližnji lepše osećaju pored mene, da sam zahvalna i srećna što sam se podsetila šta ja sve mogu. Kažem ,,podsetila'', jer je moj prvi susret sa ZP, Abrahamovim učenjem i sajtom Ratnici svetlosti bio takav da sam rekla sebi: ,,Vau, pa ja sve ovo znam negde duboko u sebi! Ovo jeste TO NEŠTO, TO ŠTO OSEĆAM, TO ŠTO JESAM!'' I tako, nakon što sam lepo osvestila sve to u sebi, izvukla na površinu sve svoje osećaje i vibracije, podsetila se šta sam sve nesvesno manifestovala, evo me ovde! Spremne da vam doviknem: Ljudi tu sam i ja! I sve vas beskrajno volim! I svima sam vam beskrajno zahvalna što ste tu!
Vidim da smo prosli slican put jer sam i ja prolazio kroz razne faze od religije, ateizma do New Age ucenja i grupa ali se nikada nije pojavilo to "Vau" dok nisam naisao na Soul Journey. Tu sam se upoznao sa I AM ucenjem i i kada sam saslusao prvu audio kasetu osetio sam tacno to, da sam to vec znao i da se sada potsecam. Tacno je da mi znamo puno toga samo je potreban triger da nas na to potseti. To je iz temelja promenilo moj zivot. Kada sam video Tajnu vec mi je bilo jasno da to nije bila tajna za mene i da sam vec radio na principima tajne.

Moj savet je, za sve sto cujete, procitate ili vidite, prihvatite samo ono sto rezonira sa vama, bilo da je u celini ili samo jedan deo jer je to ono sto vam u tom trenutku treba i odgovara. Slusajte svoj unutrasnji glas, svoja osecanja jer vam niko drugi nemoze bolje reci sta je za vas u tom trenutku vaseg razvoja.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Korisni saveti

Post by leci »

Prvo hvala Nurr i hvala sunce8. Vidim drago sunce8 da si srećna što si nas srela, ali i mi smo srećni da si sa nama, što naravno nije slučajno, vreme je sveopšteg buđenja i svi probuđeni odavno i od skora i sada i oni koji će doći, radujemo se da smo zajedno i da živimo u ovakvom vremenu.
Kažeš da si prepoznala, da si shvatila da zakon privlačnosti nije nepoznanica za tebe. To je divan osećaj, eto slično Žiki. Kod mene je bio takav slučaj, da sam imala osećaj kada sam čitala prve redove knjige Zakon Privlačnosti, kao da to ja pišem ili kao da to neko govori specijalno meni. Dobar štos!
U svakom slučaju olakšanje i radost da znaš kako si gospodar svog života.
Nije me bilo neko vreme na ovoj temi i sada kada sam ponovo sve isčitavala, stvarno imam osećaj da vas sve poznajem, to je tako veselo i zabavno. Puno mi znači,što znam da ste ovde i mogu doći da razgovaram sa vama. Puno vam hvala, drgi moji prijatelji.
Image
Pozdrav Žiki, koji vodi ovu temu perfektno.
Image
User avatar
okean ljubavi :))
Posts: 6
Joined: 19 Aug 2012, 21:21

Re: Korisni saveti

Post by okean ljubavi :)) »

Grlite se ljudi :))
Attachments
561846_346886602067697_726629360_n.jpg
561846_346886602067697_726629360_n.jpg (46.83 KiB) Viewed 1494 times
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Korisni saveti

Post by jelena »

hvala ti Zika na prelepim savetima,Vina,ti i Leci ste dusa ovog posta divni ste hvala na pozitivnoj energiji(LJUBAVI)koju nam saljete.
Last edited by jelena on 06 Oct 2012, 23:02, edited 1 time in total.
Danijela
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

Zahvaljujem se jelena. naša uloga i dužnost, kao članova porodice Svetlosti, je da pomažemo jedni druge ali nikako da forsiramo, da namećemo svoje mišljenje, stavove i verovanja. Ja cenim i poštujerm Slobodnu Volju svakog pojedinca.

Možda sam ovu temu trebao da nazovem samo Saveti jer savet treba da ima neutralnu energiju a onaj ko ga prima odedjuje dali će biti koristan ili ne. Nadam se da će veći broj članova koristiti ovaj post da nam ponude svoje savete, slobodno napred i ne ustrucavajte se. Zapamtite da niko od nas nije perfektan.

Nije slučajno da se okupljamo ovde i na sličnim stranicama. Stvorila nam se želja i potreba da se menjamo, da krenemo ka sopstvenom usavršavanju, promenimo svoje živote i sa tim i živote drugih, da promenimo svet. Prihvatili smo afirmacije, knjige, motivatore, odličan početak i ne samo početak. To treba da ostane kao praksa. Bičemo odvedene do spoznaje mnogih istina, upoznati mnoga učenja i dobro je istraživati i proširiti vidike, proširiti svest.

Jedan savet za danas.
Za sve što čujemo, pročitamo i vidimo, ne dozvolite da vas niko prisili da prihvatite a nemojte ni sami prisikiti sebe. Bez obzira dali to svi preporučuju, dali je to nrko ko je opste priznat. Slušajte svoj unutrašnji glas i prihvatite samo ono što rezonira sa vama. Ako osećate unurašnji otpor, nemojte prihvatati, bilo u celini ili neke delove. Verovatno to nije za vas u tom trenutku, nije vam potrebno sada ili niste još spremni za to. Verovatno ćete to isto sa lakoćom prihvatiti nekom drugom prilikom kasnije.
User avatar
Ja_mogu_sve
Posts: 30
Joined: 20 Aug 2012, 00:32

Re: Korisni saveti

Post by Ja_mogu_sve »

predivni saveti, ovo bi trebalo okaciti na neko bas bas vidljivo mesto npr frizider ili ogledalo i svakog dana citati :)
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

To nije losa ideja Ja_mogu_sve, ne da nije losa nego je vrlo dobra. To se zove razmna ideja i saveta i odlican nacin uzajamnog pomaganja. Verujem da ce mnogi podeliti svoja iskustva i savete.

Procitao sam na jednom od postova postavljeno pitanje dali postoji preci put da se postigne ono cemu sviovde tezimo. Ne verujem da tako nesto postoji jer to je jedan proces kroz koji moramo da prodjemo.

Dosli smo do saznanja da prvo trebamo da promenimo sebe i da se oslobodimo negativnosti da bi u nama preovladala pozitivnost.
Prihvatili smo to i pozitivnost nam je postala zelja.

Dobili smo inspiraciju kroz mnoge knjige ciji su pisci postali nasi ucitelji. Prihvatili smo afirmacije i sa njima vezbamo.
Moram da kazem da za svaku promenu, ma koliko ona bila mala trebamo da budemo zahvalni. Ne trebamo da budemo nestrpljivi a ako to postanemo, potsetimo sebe koliko bi dugo uzelo da nismo ni zapoceli.

Upoznali smo se sa ZP i principu kako on radi. Mozemo ga nazvati Magnetizam pa i mi delujemo kao magnet i privlacimo ono sto zaista osecamo, samo sa razlikom sto u ovom slucaju slicno privlaci slicno. Dali smo se odmah na posao jer nas je to odusevilo i poceli da zamisljamo, pozelimo i ocekujemo manifestaciju. To je kod mnogih dovelo do nestrpljenja pa cak i do razocarenja. Taj zakon radi po nekad i za ponesto. Zasto? Pokuzacu da to objasnim.

ZP je vrlo snazan zakon i zaista radi perfektno ali izvesni preduslovi moraju da budu stvoreni. Tajna, omiljeni ucitelji, mnoge knjige nam velo malo o tome kazu, osim da zelja mora da bude cista i toliko jaka da mozemo da je osetimo.
Kao prvo moramo da budemo harmonizirani, da nas um i osecanja rade kao jedan tim.
Moramo da budemo cisti i oslobodjeni svih stetnih predrasuda.
Moramo biti ispunjeni Svetloscu toliko da ona moze da izadje iz nas i oplemeni sve oko nas.
Culi smo ili procitali bezbroj puta da mi mozemo sve ili da ne postoji nesto sto mi nemozemo. To moze da bude i istina ali i neistina. MI kao ljudska bica smo vrlo ograniceni. Ako mislimo deo u nama koji je Bozanski onda je to tacno.
Zasto onda nebi pozvali ono sto je silnije od nas, Visa Spiritualna Bica, Andjele ili Boga (ili kakogod nazivate taj Izvor svega) da nam pomognu da nam se manifestuju zelje, dok mi ne postanemo toliko osvetljeni da mozemo i sami. To bi mogao da bude precica, kraci put.
Ja ne mogu da odvojim kosmicke zakone od duhovnosti. Sta mislite ko je stvorio Kosmos i sve kosmicke zakone.
Nikako ne kazem da ne trebate da imate zelje, da privlacite i manifestujete. Nekad ce uspeti a nekad nece. Pa sta, probajte ponovo promenite nacin.
Nadam se da sam bio razumljiv. Ovo je moje shvatanje, moj pogled. Zelja mi je da ne dodjete do razocarenja i zato sam pokusao da malo obasnim proces. Ovde bi moglo da se puno pise o preduslovima u zavisnosti kakva je zelja. Ako na primer zelimo da privucemo srecu moramo vec osecati srecu u nama ili da privucemo ljubav moramo biti ispunjeni ljubavlju. Uvek trebamo da budemo zadovoljni sa onim sto vec imamo na prvom mestu. Ako zelimo da privucemo odredjenu osobu, trebamo da znamo da postoji jos i zakon Slobodne Volje pa ako ta osobanije saglasna onda nista od naseg privlacenja.
Post Reply