Čakre - generalna diskusija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jovanajovana10 »

mene zanima da li ste imali slicna iskustva prilikom otvaranja srcane (odnosno 4.) cakre
i da li to uopste ima veze ,
osetila sam nesto nalik bolu u grudima ali nije bol i prosto sam nekako ''prodisala''
kao kada je neko izbadio cep na toj cakri pa tako da to nije bol nego neki cudan osecaj ni lep ni ruzan.
nisam znala da mi je kapacitet pluca toliki :D , prosto lakse disem i punijim plucima odjednom nakon toga.
da li to ima veze sa srcanom cakrom ?
predhodili su neki dogadjaji pozitivni predhodno .

a i pre toga sam nekoliko puta svesno pratila disanje i nekako sam bila srecna sto disem :)
sa cim od ta dva ovo ima veze ?
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Guruika
Posts: 29
Joined: 02 Sep 2013, 11:21

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Guruika »

Za Spoygga,
Cesto se setim anegdote :)
Dodje majka sa detetom I kaze Gandiju:
- Molim te Gandi reci mom sinu da prestane da jede secer
Gandi pogleda sina I kaze - Vratite se za dve nedelje
Posle dve nedelje dodje opet majka sa sinom I Gandi ih vidi I kaze klincu:
-Prestani da jedes secer
- Pa zasto mu to niste rekli pre dve nedelje, pita majka
- pre dve nedelje I ja sam jeo secer, kaze Gandi

Za Jovanu:
Naravno da ima veze sa srcanom cakrom :) kad se srcana cakra ili treca ocisti u glavnom odjednom kao da moze da se dise I ceo svet je lep :) to sto si bila srecna da dises je najverovatnije neka intervencija tvog duha ili nekog pomocnika ;) Provodi vise vremena u srcu I intervencije ce dolaziti sve cesce.
Kad su nam cakre ciste disemo punim plucima podsvesno...

Ne zelim nikog da obeshrabrim ali ipak cu da napisem, Kad god ocistim neku cakru imam otprilike 5 do 15 minuta pre nego sto se neka druga zapusi, to je otprilike kao da zasvetlite odjednom zbog ciscenja, kao sijalica u mraku I onda na vas krece roj insekata.
U duhu ratnika svetlosti vracam se u ring na jos jednu rundu sve dok mi zvonce za materijalni svet ne prekine, na radosno odazvan, megdan.
User avatar
Guruika
Posts: 29
Joined: 02 Sep 2013, 11:21

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Guruika »

Procitah pa videh da nema dovoljno svetlosti.
Sto se vise borimo, vestiji smo, pa onda dolaze nagrade u vidu trajnih poboljsanja u zdravlju, energiji, razumevanju, percepciji, vidovitosti, iskonskoj ljubavi I mnogo toga jos da se istrazi
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jovanajovana10 »

jos jedno pitanjce onda
da li se promeni boja nase aure koju vidimo , nakon otvaranja neke cakre koja nije bas radila potrebnim potencijalom?
da li onda vidimo drugacije i intenzivnije boju cakre koja je prethodno bila malo da kazem zapostavljena ?
kakve veze sve to ima i da li ima ja to ne razumem ?
ako bih mogla da dobijem neko objasnjenje ovako lepo i konkretno
hvala unapred
i hvala puno na konkretnom odgovoru :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
ratnica svjetlosti
Posts: 31
Joined: 01 Sep 2013, 08:09
Location: SAD
Contact:

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by ratnica svjetlosti »

Guruika, kako rijesiti taj problem sa zapusavanjem cakri?

Inace sam primjetila da, ako ne obracamo paznju; dok lijecimo zatvorenu cakru, neka druga se zatvori.
Ova tema me je inspirisala da procistim cakre. Sto sam sinoc i u uradila. I shvatila da mi je prva cakra zablokirana,... a i na drugoj trebam raditi.
User avatar
Guruika
Posts: 29
Joined: 02 Sep 2013, 11:21

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Guruika »

Draga Jovana,
Drago mi je da imas uvo za ove stvari :drugari:
Nikad nisam nesto radio sa aurama jer ne vidim konkretnu upotrebu tog znanja, neki put mi se desi da vidim ocigledan mrak u ljudima, I to mi pomaze da im osvetlim problem. Svetlo se jako dobro vidi kad su ljudi srecni.
Ako neko zna o aurama uvek sam spreman da probam to znanje kroz eksperiment.

Draga Ratnice,

Krijesnica I ja smo se lepo dopunili na 9oj I 10oj strani ove teme, procitaj, probaj ako imas jos pitanja tu smo. Ima tu jos dosta da se pomene ali moci ces dosta da razresis sa ovim uputstvima.

Na pocetku ove teme opet Krijesnica postuje jako lepe opise cakri sa njihovim bojama I cini mi se kristalima. Hvala

U svetlu
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jovanajovana10 »

Guruika , ja mogu samo bliskim ljudima da vidim u svakom trenutku kako ''zrace'' ponekad i kroz boju . a seba jako dobro vidim :) i tako mogu da ispratim kako sam :) inace ranije sam imala problema da odmah vidim ''na prvu loptu'' da li je neko tuzan, razocaran ili besan na primer - sada vidim skoro odmah.
iskreno , posto se dugo zadrzavamo na prve 3 cakre jer su one obicno i najteze kod svih nas (cini mi se ratnice, da kada one super funkcionisu sve je ok ;) ) , ja sam dugo , otkad sam to primetila , zracila intenzivno zuto koja je preovkadala i koju sam jedinu mogla da primetim (ne mislim ocima) i sada od kako sam ''prodisla'' nesto se promenilo pa sam zato pitala...

po meni to ima prakticnu primenu - zamisli da vidis bliske ljude odmah na prvi pogled kako su i kako zrace :) pa odmah znas kako da pristupis i kado da se obratis i sta da kazes i pitas ili uradis.
a i prakticnu primenu sam pronasla u tome sto kada mi se blizi neka bilo kakva egzistencijalna kriza (nisam znala kako da se izrazim a mislim na bolest malu recimo , kada zapostavim kako se osecam pa mi preti da se malo razbolim da bih se posvetila sebi a ne poslu) sve kao da pocrveni pre toga.

meni se ucinilo da to ima veze. kada sam se obratila jednoj prijateljici i pitala je da mi potvrdi kako zracim (posto ona to vidi , htela sam da se uverim da nisam :lud: ) ona mi je potvrdila da sam bas onakva kakvom se vidim.

valjda smo i mi ljudi takvi da kako god trazimo materjalni dokaz ,
zanimalo me je kako su moje cakre , i cini mi se da su se ispoljile boje onih koje su bile aktivnije od drugih , tako da sam dobila ''merac'' :) bolju predstavu o tome . i to je tako dugo bilo isto ... mesecima ... mozda i godinama... i onda normalno da mi je cudno kada se desi neka promena.
kada su cakre otvorene koliko im je potrebno mogu ne fizickim ocima i da se vide ,pogotovo kada se polje rasiri ... i onda kada si srecan zbog toga jer je tako , naravno da ces uvek zeleti da sve tako lepo funkcionise i one ce i da bude tako lepe i ciste jer drugo postaje umu neprihvatljivo.

to je moj nacin na koji ja odrzavam (tj.same se odrzavaju) svoju razvnotezu . ne znam da li sam u pravu i da li ima smisla sve to ali JA SAM DOBRO :) a to ji je jedino vazno - i nikadanisam bila bolje , nikada ranije nisam umela tako da uravnotezim rad svih 7 cakri da budu podjednako izrazene , sada mogu lakse , a i one se same odrzavaju jer moj mozak ne zeli da prihvati drugacije sem da ''vidim'' podjednak lepo rasporedjen spektar boja :)
kako god kome da odgovara , meni je vazno da sam ja na svih 7 cakri odlicno :) i da je sve ok, imalo ovo smisla ili ne bas me briga !
:******* sve !

htela sam da dodam jos nesto , posto mi je sve ovo bilo neshatljivo kako mogu da vidim a da ne vidim, ispratila sam zrak sunca koji se provlacio kroz zavesu sam , te boje se mogu videti fizickim ocima, i onda shvatim da je to samo spekrat boja od 400-700 luxa (ja mislim da se u luximetrima meri), a to sto moje oci ne vide nista iznad i ispod toga ne znaci da ne postoje boje drugih talasnih duzina - one sigurno postoje ne postoji samo od-do (postoji i gama, UV, IR recimo koje mi ne vidimo a iznad ili ispod su tog spektra). tako da je mozgu to postalo normalno i imalo je razumno objasnjenje.
nije bilo tesko onda ''videti'' i ono sto se ne vidi.
da ne duzim vise ...
<3
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Jovana, dobro si primijetila, u boji aure se vidi baš sve vezano za dotičnu osobu, od njezinih uspomena, misli, osjećaja, namjera, preko cijelog zdravlja do stanja čakri, jer je sve to međusobno povezano... Aura ima ulogu ajmo reći nekakve riznice informacija o osobi. Ona odražava sve ono što mi u blizini nekoga osjećamo, znamo i vidimo, čak i onda kada um nema objašnjenja za to.
Boja tvoje aure može se promijeniti i zbog neke sitnice, tipa da si promijenila mišljenje o nečemu...jer tvoj način razmišljanja izravno utječe na čakre, a čakre su smještene unutar aure, stoga aura mijenja boju u skladu s promjenom energije.

Moja aura konstantno varira između plave i zelene... sjećam se da je bila duboko zelene boje kad sam bila ateist, jer sam osjećala ljubav ali kao sasvim zemaljsku emociju, koja nam uglavnom donosi više boli nego ugode. Kasnije se to kroz neka dublja spiritualna iskustva znatno promijenilo, osjetila sam božansku energiju kojom sam vođena, i u auri mi se pojavila svijetloplava boja, od tada mi ljudi stalno govore kako iscjeljujuće djelujem na njih, kako im je dovoljno samo da sjedim u njihovoj blizini i osjećaju porast energije, mentalni mir, nježnost, spokoj.

Ne znam Jovana da li ti doslovno očima vidiš auru ili ne, ali sigurna sam da se malo koristiš spontanom vizualizacijom, koja je jednako učinkovita i točna kao i kada očima gledaš auru. Možeš pomisliti na neku osobu i samo dopustiti da ti se u umu stvori boja...prva boja koja dođe je ona koja prevladava u njezinoj auri, i ta boja odražava njezino trenutno stanje i raspoloženje. To je inuticija, znanje "s one strane", koje te nikada ne bi iznevjerilo ;)
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jovanajovana10 »

e da bas to !
aura je spoljasni prikaz cakri ... tako sam nekako i shvatala i na to sam mislila zato sam pisala ovde o tome a ne u temi ''aura''
:)
Krijesnica :
Možeš pomisliti na neku osobu i samo dopustiti da ti se u umu stvori boja...
e ovo mi je super zamisao ! :)
kao i sve druge dobre stvari (kao na mom avataru :) ) i ovo je tesko objasniti. mozda to nije samo boja , to su u isto vreme i reci i osecaji, ne bas reci kao reci ali nesto izmedju reci i osecanja je to sto valjda stvara tu boju koju ''cujemo'' u sebi i drugima ...ne znam kako bih to drugo rekla. (mozda to moze da se poboljsa i bolje uvezba ako pokusamo da vezbamo tako sto cemo da cujemo boju, vidimo muziku ... i tako malo se poigramo sa culidma :) recimo kako cujem zutu boju :) bude malo uvrnuto ) tako da mi je super tvoj predlog koji sam citirala. jer kako nekom mozemo da kazemo ''reci mi kako si ? o cemu razmiljas? '' tako isto mozemo valjda i da pitamo ovako kao sto si rekla da nam
dopusti. super! :)

tako da bi eksperiment bio (i za tebe Guruika) da pripises melodiju nepoznatu za plavu boju i kog je ukusa,kako mirise i tako za svaku boju koja vidis u prostoriji (ima puno nijansi) ali pokusaj da ne povezujes puno sa ranijim iskustvima (recimo plava kao nebo ili more) nemoj logiku da koristis nego osecaj .
bas me zanima do cega ces doci :-)
tako je isto po meni i sa ljudima samo obratnom imas ono sto vidis,cujes,mirises pa pretvoris u boju :-)
ali iskljucis mozak -ukljucis <3
probaj ako zelis. ako nesto ne ide ti opet iskljuci mozak ukljuci srce i tako stalno.
:-):-):-):-)

i slicica kao pojasnjenje :) :
Image
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Guruika
Posts: 29
Joined: 02 Sep 2013, 11:21

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Guruika »

Hvala na savetima
Probao sam Jovaninu tehniku I svidja mi se dosao sam do ciste glave jako brzo.
Krijesnica mi je pojasnila neke stvari, da je aura svetlosno telo, kako ja to zovem I to je redovan deo mojih meditacija. Ako se iz srca povezete sa aurom oseticete da je to ono Vise Ja. U ovoj fazi je mnogo lakse doci do uvida o cakrama i blokadama.

U svetlu
Post Reply