Korisni saveti

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

MOJE MISLI

Mnogi kažu da život nije fer.
Ustvari, pitanje je dali smo mi fer prema životu?
Život nam je već pružio da imamao sve
što nam treba, sve što želimo.

Dali smo mi to odabrali ili nešto drugo?
DALI SMO SHVATILI DA JE ŽIVOT
NIZ IZBORA I DA MI ODABIRAMO
KAKAV ĆE NAM BITI?

Stvoritelj nam je je dao sve mogućnosti ali i slobodnu volju.
Naša obaveza je da budemo srećni, zadovoljni i zahvalni.
Dali smo izabrali to ili se potčinili obavezama prema nekome ili nečemu.
Dali živimo naš život ili život nekoga drugog?

KO NIJE FER?


Žika Popovic
Sept. 2011
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

Savet za danas, ustvari to je više reporuka nego savet.
PREPORUČUJEM dva videa od Dr.Wayne Dyer

1 - SPIRITUALNO REŠENJE ZA SVAKI PROBLEM https://www.dropbox.com/s/vlsz55u2ry2sv ... roblem.mp4

2 - OD AMBICIJE KA SVRHI https://www.dropbox.com/s/v5nt6ip4rxlhn ... er%20-.mp4

Wayne Dyer ima dar da nam prenese znanje na vrlo jednostavan, razumljiv i zanimljiv način.

Takodje na stranici Ratnici Svetlosti http://ratnicisvetlosti.com/ , možete nači brojne prevode Vejnovih tekstova kao mnogih drugih autora kao i naših Ivana, Vine i leci, video zapise, afirmacije itd.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Korisni saveti

Post by sarah »

Dragi Žiko tvoji postovi kao da su odgovori na neka moja razmišljanja, hoću da ti se zahvalim na savetima koje deliš neverovatnim senzibilitetom i mudrošću, jako se radujem čitajući, gledajući i slušajući tvoje reči :) Hvala!
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

Draga Sarah tako to funkcionise kada uspostvimo dobru vezu sa samim sobom. Sve sto se pitamo i zelimo da saznamo nam se pojavi na razne nacine ili cemo to negde procitati, cuti ili ce nam nas unutrasnji glas dati odgovor.

Danasnji saveti/preporuke/ sugestije.

Postavilo se pitanje zasto nam se u zivotu manifestuje nesto sto je suprotno sa nasim mislima. Da bi nam nase misli donele bas ono sto zelimo one moraju da budu precizne, usredsredjene i da nam postanu nasa zelja. Misao kao misao, sama za sebe ima moc ali ako je obavijena osecanjem postaje mnogo snaznija a ako se tome jos doda verovanje postaje nezaustavljiva. Spiritualno verovanje takodje mnogo pomaze.

Uprosceno, izgledalo bi ovako. Stvorimo misao o necemu sto bismo voleli, zeleli. Da za primer uzmemo nesto malo, recimo LCD kompjuter monitor (primer licno isproban, dobio sam monitor i to otpuno besplatno).
Sada da bi ta misao postala zelja mora da bude obavijena osecanjem, nase osecajno telo treba da ojaca misao i intrepetira je kao zelju. Zamislimo taj monitor kao da ga vec imamo, znaci stvorimo sliku. Zamislimo sebe da sedimo bas ispred tog monitora, stvara se osecanje i zelja ojacava, Ponavljajuci to nase osecanje pretvara tu misao u zelju. Posto je sve Energija, ta Energija odlazi ponovo u nas mozak ali ovog puta ne u povrsinski mozak koji koristimo (to je taj mali procenat mozga koji ljudi koriste) vec u dubinu mozga i postaje cista misao, zelja. Taj deo mozga je u stanju da komunicira sa Kosmosom (da ne ulazim u sve detalje) i donosi nam bas to sto zelimo. Ako su nase misli konfuzne dobicemo bas to – konfuziju. Ako ne verujemo da je to moguce, nece ni biti moguce. Ako u misli ubacimo samo malu rec „ali“, zelim to ali to je nemoguce, neverujem, to ne radi za mene, nije to moja sreca i tome slicno ne mozemo ocekivati pozitivne rezultate. Znaci treba verovati u mogucnost. Takve zelje postanu toliko jake da osecate da je to sto zelite vec fizicki prisutno.

Ako nesto nezelite i skoncentrisete se na to, manifestovace vam se bas to sto nezelite. Energije ne razumeju to „ne“ i razumeju samo ono sto je posle te reci „ne“. Dokaz za to moze svako da potvrdi. Koliko je ljudi, posle lose veze stotinu puta pomislilo „ne zelim takvu osobu u zivotu“. Sta je rezultat toga, uvek „naletite“ bas na takve osobe koje ne zelite. Nije to vasa sudbina nego ste se skoncentrisali na bas takve, ono (ne)zelim je nevidljivo i prosledjeno je ka zelim i ola stvorio vam se bas tip od koga hocete da pobegnete. Zato je preporucljivo da u mesto „nezelim“ vasa koncentracija bude na „zelim“. Sada mozete ocekivati ono sto zelite.

To je kako ZP radi kada su u pitanju misli, zelje i privlacnost. Proces manifestacije zelja je malo komplikovaniji odnosno zahteva vise rada, vise truda. Vise o tome sledeci put.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

The Secret... bringing joy to billions

Želeti nešto je u potpunom skladu sa Zakonom Privlačnosti. Privlačiš ono što želiš.

Da trebaš nešto je zloupotreba zakona. Ne možeš privući nešto šta ti treba ako osećaš da ti to treba urgentno ili očajnički zato što ta emocija sadrži dozu straha. Takva vrsta potrebštine odvraća stvari. Zato, kad god pozivamo/tražimo nešto, uvek treba reći ŽELIM.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Korisni saveti

Post by sarah »

Dragi Žiko, slažem se u potpunosti, već sam pisala o tome da sam u Abrahamovim učenjima pročitala da je poenta da kad nešto želiš, trebaš da osećaš kao da je ta želja već ostvarena, da si u poravnanju sa svojom željom, poenta je uspostavljanje balansa koji je ustvari konstantno dobro osećanje koje gajiš u sebi, zadovoljnost u svemu što imaš bez strasne žudnje i očajničke potrebe za nečim, mnogo ljudi u tome ne vidi razliku a nisam ni ja do skoro misleći pogreašno da mi nešto usrgentno treba zato što od toga zavise neke druge stvari i tako u krug...Sad uopšte više ne brinem za svoje želje od kad se osećam kontantno dobro, bez potrebe da mi nešto treba da bih se tako osećala, opuštena sam i u očekivanju ispunjenja svoje Želje :)
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Korisni saveti

Post by leci »

Da se vratimo na temu, na savete, he he he

Znaj da sve što ti se dešava i dobro i suprotno, sam si proizveo, zato ne kritikuj, ne ljuti se, već se menjaj.
Svet se menja od tebe prema svetu, a ne od sveta prema tebi.
Najveće čudo na ovom svetu je to, što upravo sada i ovde može početi tvoja najveća promena, koja će skroz promenuti tvoj život. Sva ostala čuda naspram toga su manja.
Ne gunđaj, ne odlaži već živi.
Budi srećan sada, jer to je tvoje prirodno stanje.
Voli sebe, svakog dana sve više i više, jer će ti ta ljubav pomoći da budeš bolji čovek.
Budi neprikosnoveno iskren prema sebi,jer ćeti to pomoći da se lakše menjaš.
Govori kad imaš šta da kažeš, jer trabunjanje je kao vetar koji duva.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

Rešili smo da se menjamo da bismo promenili naš život, da bi ga unapredili u svakom pogledu, pa to je divno.
Shvatili smo da moramo da se oslobodimo negativnosti da bismo vodili pozitivan život.
Shvatili smo da sve počinje sa mislima i radimo na tome da nam misli budu pozitivne.
Borimo se za pozitivne misli a ne protiv negativnih.
Znamo zašto...Zakon Privlačnosti...slično privlači slično.
Uverili smo se da ZP radi odlično, baš kako i treba.

Zašto onda imamo poteškoča kada hoćemo da ga primenimo na privlačenje želja?

Hajde da pogedamo na primeru. Prilično česta želja je privlačenje partnera. Ništa loše sa tim, zašto nebi. Sledimo šemu koju smo naučili, poželimo, zamislimo, osetimo i moramo da dobijemo. A šta smo poželeli? To je obično perfektan, savršeni partner. Dali smo i mi perfektni ili bi trebali da radimo na nasem usavršavanju ili smo zanemarili onaj osnovni princip ZP – slično privlači slično?
Zar nebi bilo bolje da želimo odgovarajućeg partnera, nekoga ko će nas dopuniti i stvoriti divne odnose za uzajamnu sreću i zadovoljstvo? Ja mislim da je to lakše privući i taj način je perfektno radio za mene.

Neko preporučuje da se napravi lista detaljnih vrlina bugućeg partnera, sto detaljnije to bolje. To bi bilo perfektno ako tu listu pošaljemo u fabriku koja pravi partnere ili mislimo da će univerza stvoriti jednoga, baš takvog specijalno za nas?
Zapamtimo, slično privlači slično.

Da se razumemo, vi možete da želite što god hoćete, niko vam neće zabraniti, svi mi imamo slobodnu volju. To što sam rekao je bio savet da se nebiste razočarali. Neverujem da je iko od nas perfektan ili savršen pa zato nemožemo te kvalitete da privučemo, Pored onog što sam gore rekao možemo da dodamo recimo da želimo dobrog, iskrenog, nežnog itd partnera jer su to verovatno i naše osobine. Nikako nemojte da naglasite šta ne želite jer ćete baš dobiti to što ne želite. Verovatno ste čuli toliko puta da vam se prijteljice žale da im se stalno pojavljuju partneri koje baš specifično ne žele. Zato je bolje da misli i želje transformirate u pozitivnom pravc i da mislite, kažete i želite samo ono što želite i da eliminišete tu malu reč NE koja sve preokrene. Zato, recimo, umesto da potencirate na to da ne želite grubijana, preokreite misao u želim nežnog.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

ŽIVOT JE KAO FILM

Naš Život je film u kome smo
-mi napisali scenario
-mi direktor filma
-mi režiser
-mi odabrali glumce

Ako je jedno od nabrojanih neko drugi onda to nije naš film, nije naš život.
Onda je to život nekog drugog a mi smo samo glumci koji slede ideje i želje nekog drugog.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Korisni saveti

Post by Zika »

DANASNJI SAVET : Precistimo se Violetnim Plamenom

Voletni (ljubicasti) Plamen je jedna od vrlo vaznih i mocnih energija koje dobijamo iz kosmosa.
Sluzi za preciscavanje svega pa i nas, sluzi za otklanjanje negativnih misli i shvatanja a takodje je mocna zastita protiv svih negativnih energija.

Ovo je link za poziv/meditaciju vodjenu mojim glasom https://dl.dropbox.com/u/7705988/Poziv- ... lamena.wma

Ovo su mantre Violetnog Plamena.

MANTRE VIOLETNOG (LJUBICASTOG) PLAMENA

Mantra 1
Moja Velicanstvena Bozija Prisutnost, Velicanstveni Domacine (pretstavnik) Uskrsnutih Mastera i Plemeniti Andjeli
Ispuni moj mozak Violetnim Plamenom (ponovi 3 puta)
Voljeni Ja Jesam (3 puta)
Bozijom sopstvenom rukom (3 puta)
Bozijom Velicanstvenom Komandom (3 puta)
Bozijim zrakom ljubavi (3 puta)
Bozijim Violetnim Plamenom (3 puta)
Bozijim Plavim plamenom (3 puta)
I ucini to danas,
I ucini da ostane,
I ucini na Bozji nacin.
Reci za zamenu: (reci sa kojima zamenjujemo rec mozak na pocetku mantre)
Um, telo,srce, osecanja, misli, svet, novcanik.

Druge reci za zamenu:
Pluca, krv, zglobove, kosti, oci, usi, grlo, decu, familiju, auto, kucu, grad, svet itd. , i drugo sta bi zelela da bude pomognuto i zasticeno Violetnim Plamenom.
Zavrsi sa:
Ja sam neizmerno zahvalna,
Ja sam neizmerno zahvalna,
Ja sam neizmerno zahvalna,
Sa svakim uzdahom moga tela, sa svakim otkucajem moga srca
Ja sam zahvalna!


MANTRA 2
Voljeni Violetni Plamene budi samnom, Voljeni Violetni Plamene ocisti me,

Voljeni Violetni Plamene budi samnom, Voljeni Violetni Plamene ocisti me,

Voljeni Violetni Plamene budi samnom, Voljeni Violetni Plamene ocisti me,
Voljeni Violetni Plamene zastiti me, Voljeni Violetni Plamene usavrsi me,
Voljeni Violetni Plamene zastiti me, Voljeni Violetni Plamene usavrsi me,
Voljeni Violetni Plamene Zastiti me, Voljeni Violetni Plamene usavrsi me,

Voljeni Violetni Plamene obavi me,Voljeni violetni Plamene kontrolisi me,
Voljeni Violetni Plamene obavi me,Voljeni violetni Plamene kontrolisi me,
Voljeni Violetni Plamene obavi me,Voljeni violetni Plamene kontrolisi me,

Voljeni Violetni Plamene izleci me, Voljeni Violetni Plamene snabdevaj me,
Voljeni Violetni Plamene izleci me, Voljeni Violetni Plamene snabdevaj me,
Voljeni Violetni Plamene izleci me, Voljeni Violetni Plamene snabdevaj me,

Voljeni Viletni Plamene uputi me, Voljeni Violetni Plamene uzdigni me,
Voljeni Viletni Plamene uputi me, Voljeni Violetni Plamene uzdigni me,
Voljeni Viletni Plamene uputi me, Voljeni Violetni Plamene uzdigni me,


Voljeni Ja Jesam, Voljeni Ja Jesam, Voljeni Ja Jesam,
Bozijom sopstvenom rukom,
Bozijom sopstvenom rukom,
Bozijom sopstvenom rukom,

Bozjom Velicanstvenom Komandom,
Bozjom Velicanstvenom Komandom,
Bozjom Velicanstvenom Komandom,

Bozjim zrakom ljubavi,
Bozjim zrakom ljubavi,
Bozjim zrakom ljubavi,

Bozjim Violetnim Zrakom,
Bozjim Violetnim Zrakom,
Bozjim Violetnim Zrakom,

Bozjim Plavim Zrakom,
Bozjim Plavim Zrakom,
Bozjim Plavim Zrakom,

Zavrsi sa:
I ucini to danas, i ucini da ostane, i ucini na Bozji nacin.
Voljeni Ja Jesam,
Voljeni Ja Jesam,
Voljeni Ja Jesam.
Post Reply