Proces prisutnosti

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Krijesnica

Re: Proces prisutnosti

Post by Krijesnica »

Znaj da to što ćeš ju davucnuti neće umiriti tvoju dušu. Možda u tom trenutku, da, ali propustit ćeš priliku da doživiš svoje emocije, da tako kažem "u originalu", plus šta ćeš položiti temelje da se takvi događaji nastave ponavljati. Kako bi Michael rekao, "Nećemo napadati odraz u ogledalu zato što nam se ne sviđa to što vidimo. Stoga je besmisleno reagirati na svoje odraze u svijetu."
User avatar
Case.Closed
Posts: 34
Joined: 06 Feb 2013, 00:56

Re: Proces prisutnosti

Post by Case.Closed »

:ruzha:
User avatar
Suri
Posts: 44
Joined: 06 Sep 2013, 11:16

Re: Proces prisutnosti

Post by Suri »

5 nedelja, prvi dan, pao mi je kamen sa srca kada sam ostavila 4 nedelju za sobom, najgora do sada. :) :andjeo:
Imagination creates reality. ;)
Krijesnica

Re: Proces prisutnosti

Post by Krijesnica »

Bravo Suri, daleko si dogurala!! Samo hrabro naprijed, čeka te još puno izazova, ali spremna si ti na sve to ;)

Meni je ostalo još tri dana do završetka Procesa. Sada uzimam najveći zalogaj: učenje davanja bezuvjetne ljubavi. Ono što mi stoji na putu do tog cilja je bijes. Dajem, ali prestajem davati ako sam bijesna - tada besramno tražim i uzimam. Ajde bijesu da te vidim, vrijeme je da prekinemo našu vezu!!! Bezuvjetna ljubav here I come!!
Ivs
Posts: 33
Joined: 28 Aug 2013, 00:01

Re: Proces prisutnosti

Post by Ivs »

Super Krijesnice. Hoces li ulaziti u drugi krug. Ja planiram, ali citala sam da se ne preporucuje da ulazimo ako smo u fazi zapocinjana neceg novog. Ja treba da krenem sa necim novim da se bavim, bas u vreme kada bi mogla u drugi krug(tri nedelje posle zavrsetka procesa, ako sam dobro razumela).
Krijesnica

Re: Proces prisutnosti

Post by Krijesnica »

Ja planiram u drugi krug, ali zbunjuje me ovo s tri nedjelje, ne znam odakle ta informacija jer sam pročitala u knjizi da Michael savjetuje barem šest mjeseci pauze između dva putovanja. Tako da ću si uzeti barem pola godine odmora i integracije svih iskustava, ne žuri mi se baš... :mrgreen:
User avatar
Suri
Posts: 44
Joined: 06 Sep 2013, 11:16

Re: Proces prisutnosti

Post by Suri »

Bravo za tebe Krijsnice sto si izgurala do kraja. :bravo: Ja sam tu negde na pola puta, mada sticem utisak da je najgore proslo, znam da ce biti tu jos raznih iskustava, sto ruznih, sto lepih, ali nesto mi govori da sada polako sve ide prema gore. :andjeo:
Imagination creates reality. ;)
Ivs
Posts: 33
Joined: 28 Aug 2013, 00:01

Re: Proces prisutnosti

Post by Ivs »

6 meseci? Auuu,pa ja onda nesto nisam dobro razumela. Ne mogu da se setim odakle mi informacija da je pauza 3 nedelje, mozda sam je i na ovoj temi ili na nekim drugim temama procitala. Promaklo mi je u knjizi da je pauza 6 meseci.

Inace, ja sam sada u 8-moj nedelji.
Ivs
Posts: 33
Joined: 28 Aug 2013, 00:01

Re: Proces prisutnosti

Post by Ivs »

Suri wrote:Ja sam tu negde na pola puta, mada sticem utisak da je najgore proslo, znam da ce biti tu jos raznih iskustava, sto ruznih, sto lepih, ali nesto mi govori da sada polako sve ide prema gore. :andjeo:
Suri, ja kada tebe citam, uvek imam utisak da pokusavas da ides precicom. Opusti se, i PREPUSTI se Procesu. Ne ocekuj nista dok si u Procesu, ne pitaj se da li je najgore proslo, ne razmisljaj, ne analiziraj. Samo osecaj i budiu prisutna.
Monja wrote:Dok sam danas prevodila Majklov tekst THE GIFTS, u kome Majkl, između ostalog, govori o važnosti proživljavanja svakog trenutka sadašnjosti, izdvojila mi se jedna rečenica u kojoj sam se, na žalost, pronašla :shock:

Problem je u tome što mnogi od nas, zbog intenziteta naše potisnute emocionalne nelagodnosti, pokušavaju krenuti prečicom: pokušavamo ući u vibracioni domen direktno, bez sistematskog i promišljenog rešavanja svakog koraka tokom ovog, neophodnog putovanja. Naša „prečica do Boga“ uvek se manifestuje kao zamaskirani pokušaj bega od životnog iskustva u koje smo smešteni; mi okrećemo leđa važnosti i značaju našeg običnog, svakodnevnog života i umesto njega tražimo „duhovno iskustvo“ koje će nas nekako sačuvati od svakodnevne neugodnodti koju doživljavamo.

Odličan uvid :)
Krijesnica

Re: Proces prisutnosti

Post by Krijesnica »

Ivs, slažem se s napisanim. Ako me Proces nečemu naučio, to je onda da ne postoje dobra i loša iskustva, laki i teški trenuci. Sve je to život, i treba ga prihvatiti u njegovoj takvosti, naučiti koristiti se svim njegovim energijama kao bojama u slikarevoj paleti, bez ignoriranja neke boje samo zato što ju smatramo simbolom nečeg lošeg. Crna boja nije loša samo zato što ju se tradicionalno nosi na sprovodima. A niti je bijela dobra jer označava nježnost i nevinost. To su dvije krajnosti jedne te iste boje. Treba znati upotrijebiti svaku boju u oslikavanju životnih iskustava.
Post Reply