Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Mila »

Monja, "javlja" mi se da bi to sa cokoladom definitivno moglo da se uklopi u moj zivot :lol: .
Sibb wrote: Onda izgovaram ove rečenice.
Da li sve cetiri u svakoj situaciji izgovaras jednu za drugom ili po potrebi, onu za koju osecas da ti u tom trenutku najvise prija?
Sibb wrote: Najčešće je pitanje ''Kome ih izgovaramo''. Realno, nije bitno, tom problemu, unutrašnjem detetu, Bogu. Ja obično svemu :D
Da, i to me je zbunjivalo; da li treba bas da se fokusiramo na ono sto nas muci i njemu se obracamo; ili samo da izgovaramo reci i da ih osecamo, bez da se necemu konkretnom obracamo. Da li sebi postavljas pitanje: "Sta je to unutar mene sto je privuklo ovakvu situaciju?" ili "bez razmisljanja" izgovaras ove izraze?

Za sad, ove reci mi pomazu da budem dobro raspolozena; i kada bas pocnem da razmisljam o onome sto me muci da brzo vratim zeljenu vibraciju. Ako osetim da sam nesto konkretno "ocistila", javim vam :lol:.

Hvala devojke
Lekcija je uvek voleti sebe.
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Monja, ima prilično i na našem jeziku o hooponoponu.
Mabel Katz- Najlakši put- Tu je baš ukratko i jednostavno pojašnjeno sve.
Youtube- Ima seminar ceo sa prevodom na srpski

Modesty Blaise je navela dosta toga...Hvala ti.
Ali...
kažem iz iskustva, ja sam pročitala sve, generalno i u vezi ZP, ovoga, ma svih tehnika, i onda sam shvatila ''Hej, pa ja samo čitam i tražim još, još, još...ima li tome kraja''...Doduše još konstantno čitam :D , ali kod ove tehnike je fora što ti dok čitaš samo zadovoljavaš svoj intelekt, jer ti on traži objašnjenje kako ovo deluje, ali ne primenjuješ samu tehniku.
Izgovaraj ove rečenice par dana, kad god staneš da razmišljaš ''Kako, šta, zašto..'', ti udariš kontru ''Volim te, Hvala ti''...
I najbitnije, bez očekivanja!!!!
Npr: želim veće prihode. Ne izgovaram ove četiri rečenice sa razmišljanjem ''Aha, želim da mi šef poveća platu''. Ne, ne, ne!!!
Izgovaramo ove rečenice da se desi ono što je najbolje za nas, a MI NE ZNAMO ŠTA JE TO. Osetićete olakšanje, i desiće se nešto što niste mogli nikakvom vizualizacijom i afirmacijama da smislite...

Dakle, samo primenjujte...
Mir počinje sa mnom.
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Mila Mila, :D
Nije bitan redosled rečenica. ''Hvala i Volim te'' je sasvim dovoljno da izgovaraš, ove ostale i ne moraš. Najpre neka ti čestim ponavljam uopšte uđu ove rečenice u podsvest, onda ćeš shvatiti da ih izgovaraš a da nisi ni svesna toga :D
Da, i to me je zbunjivalo; da li treba bas da se fokusiramo na ono sto nas muci i njemu se obracamo; ili samo da izgovaramo reci i da ih osecamo, bez da se necemu konkretnom obracamo. Da li sebi postavljas pitanje: "Sta je to unutar mene sto je privuklo ovakvu situaciju?" ili "bez razmisljanja" izgovaras ove izraze?
Ne moraš da izražavaš osećanja kad izgovaraš, ne moraš čak ni na nešto konkretno da misliš, samo izgovaraj.
Ako imaš neki problem, onda misli na to i izgovaraj, BEZ RAZMIŠLJANJA IZGOVARAMO FRAZE.
E sad, postoje neke nedoumice koje ljude zbune...
Mi kad čistimo, mi ne znamo šta se čisti, jer toliko je toga u nama nakupljeno godinama, od predaka, nastanka sveta itd...
Najbitnije preuzeti 100%-tnu odgovornost, dakle kad ti neko kaže nešto što se i ne tiče tebe ti ćeš čistiti, ako vidiš ružne vesti na tv-u, ti čistiš...
Zašto?
Čim to nešto prepoznaješ kao ''Loše'', očigledno je da je to i u tebi, kako bi inače znala da ga vrednuješ...
Odgovornost, ne znači osećaj krivice...Sve što se pojavi pojavljuje se da bi vi očistili, da bi došli u nulto stanje, a onda vam stiže inspiracija kakvu niste mogli ni zamisliti...
Pa mislite da su najveći umovi sedeli i vizualizirali šta žele da otkriju, da se desi...
Ne, Bog im je poslao inspiraciju, i generalno, nisu oni ništa mudriji od nas, samo su bili bliži nultom stanju...
Bez planiranja, bez očekivanja, čistim sve i svakog, ljubav i zahvalnost svima...
Ah, kako je život divan...
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Mila »

Sibb wrote: Ako imaš neki problem, onda misli na to i izgovaraj, BEZ RAZMIŠLJANJA IZGOVARAMO FRAZE.
Nisam mislila da li treba da se skoncentrisemo na fraze, nego na ono prema cemu smo osetili otpor. Npr. uhvati me anksioznost i onda, da li treba da mislim na anksioznost i izgovaram fraze; ili da ih izgovaram ne misleci na anksioznost, iako sam svesna da je ona prisutna u meni u tom trenutku.

Sibb wrote: Mi kad čistimo, mi ne znamo šta se čisti, jer toliko je toga u nama nakupljeno godinama, od predaka, nastanka sveta itd...
Da li ovo znaci da ne mozemo da kazemo: "Ok, sad cu cistiti ovo" i preci na akciju. Jer, to bi mi bilo nelogicno. Iako visa inteligencija zna mnogo toga sto ja ne znam; ja ipak znam sta mi stvara bol u zivotu.
Lekcija je uvek voleti sebe.
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Naravno, misliš na problem koji te muči i čistiš.
Dala si primer anksioznost, dakle, misliš na nju i čistiš.
Da li baš znaš šta ti stvara bol u životu?
Uzećemo opet primer anksioznost.
Ti čistiš anksioznost, ali ti ne znaš šta se čisti, ne znaš koji su tačno podaci doveli do toga da ti postaneš anksiozna.
Svesni smo samo 15 informacija od 15 miliona u sekundi.
Naučno dokazano.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Mila »

Sibb wrote: Ti čistiš anksioznost, ali ti ne znaš šta se čisti, ne znaš koji su tačno podaci doveli do toga da ti postaneš anksiozna.
Svesni smo samo 15 informacija od 15 miliona u sekundi.
Naučno dokazano.
To je to :D . Hvala na strpljenju.
Lekcija je uvek voleti sebe.
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

I da, ti čistiš na svojim problemima, ali možeš sve ovo da izgovaraš i da ne misliš ni na šta.
Npr. ne razmišljaš tipa ''E, šta bi sad mogla da čistim'', kad ne znaš šta izgovaraj rečenice ne misleći ni na šta određeno, jer i tada se nešto čisti.
Možeš da razmišljaš, ne moraš...
Samo izgovaraj i čisti ;)
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Linda »

Draga Sibb, odavno nisam procitala ovako detaljno opisanu primenu neke tehnike. Ti, draga, ne da imas dar za pricu, nego -razbijas- :D SVAKA CAST! Ima puno ucitelja koji ono sto znaju ne znaju da prenesu, pa - muceni djaci :lol: - nemaju nikakve koristi. To kod tebe nije slucaj. Svoje poznavanje materije si na JASAN nacin podelila sa svima. Superiska!
Zelim da vam kazem svima da je ova tehnika vrlo mocna. Licno sam se uverila u to. Dugo sam se pitala sta znaci to ciscenje u psih. smislu, ali nakon citanja- Nultih granica- i primenjivanja napisanog, shvatila sam. Zamislite sledeci prizor! Prosle sedmice sam izasla- pune glave- , prilicno nervozna da se prosetam. Svez vazduh je melem, uvek bio i bice! Setam se po sumi, zelenilo, deca igraju fudbal, neki setaju pse, u obliznjem restoranu ljudi pijuckaju svoja pica...Ja koracam i sasvim iznenada pocinjem da izgovaram prvo u sebi pa posle naglas reci ZAO MI JE, MOLIM TE OPROSTI MI, VOLIM TE, HVALA...Osecam knedlu u grlu, znam da cu zaplakati. U trenutku mi je toliko tesko da ne znam sta bih od sebe. Potpuni slom. Suze. Suze .Suze...Traje to neko vreme. Ja nastavljam sa ponavljanjem recenice i...onda... Ne znam koliko je vremena proslo, mozda 15, 20 min. najednom osecam da se moja vibracija podize i da vise nista nije stresno, frustirajuce, tesko.Nema tezine, samo divan osecaj opustenosti i rasterecenja kao kada spustite torbu tezine 15 kg koju ste nosili 2 kilometra neprestano :) Sa iskrenom zeljom da ovo moje iskustvo ohrabri nekog kome je sada mozda tesko, a i onima kojima je dobro da bude jos bolje, puno vas sve pozdravlja Linda
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Linda, hvala ti :oops:
Hvala ti za divan primer.
Priča je priča, mi svi želimo da nam neko praktično pokaže šta i kako, da nas neko svojim primerom ohrabri da nastavimo tamo kuda smo kernuli.
Upravo sam želela da ovde prenosimo naša svakodnevna iskustva.
Nije ova tehnika pokretač promena, već činjenica da mi prolazeći kroz svakodnevnicu i izgovarajući Volim te Hvala ti svaki trenutak pozdravimo ljubavlju i zahvalnošću...
I onda primetite kako sve i svakog gledate očima ljubavi, i u svakom tražite onu iskru Božanskog...i shvatite...
Svi smo jedno...
Linda
Posts: 148
Joined: 12 Oct 2012, 22:15

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Linda »

Jos nesto sam htela da vam kazem. Pre sat vremena dok sam se setala sumom- ovo je vec posatao moj ritual :D tako da sa zadovoljstvom kazem da idem na sumske meditacije :D ;) I tako, setam se ja sva srecna, relaksirana, afirmisem VOLIM TE, HVALA, i imam sta da vidim- Pretice me momak u beloj majici na kojoj slovima roze boje pise HVALA. Sta reci.... :D :D :D :D :D :D :D
P.S. Potrebno je obratiti paznju. Znaci su svuda oko nas!
Last edited by Linda on 21 Oct 2012, 17:22, edited 2 times in total.
Post Reply