Zakon privlačnosti

Zakon privlačnssti
Post Reply
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Zakon privlačnosti

Post by jelena »

Spoygg wrote:@Jelena ne možemo kontorlisati ali možemo stvoriti uslove da se inspiracija javi. Kada svaki dan sedneš da slikaš sat vremena, i slikaš šta god, neke linije, tačke krugove ili kreneš nešto nasumično da slikaš
nekad će to što naslikaš biti onako vežbica, a nekad će biti fenomenalno. Ali što redovnije radiš to ćeš više imati fenomenalno
Slažem se Spoygg da možemo stvoriti uslove to jest probuditi i usmeriti energiju na određeni cilj.

A kad sam govorila o toj jakoj energiji, inspiraciji mislila sam na :idea: kada se javi (spojim sa izvorom) i onda jednostavno moram to uraditi iskoristiti tu energiju u tom momentu ili ideju staviti na papir zapisati šta mi Izvor u tom trenutku kaže (odgovor na moja pitanja)jer poslje kada se počne misliti o drugim stvarima(kada nas drugi prekinu u toj povezanost ili kao što kaže Linda stari obrazci razmišljanja se budei prekinu tu povezanost)onda se ta veza gubi nemoguće je sa mislima koj se mešaju zadržati je.Onda te reči koje sam dobila od Izvora moram odmah zapisati ili naslikati (zavisno kako se želim izraziti).Jer samo prosvetljeni imaju stalnu povezanost sa izvorom.
Danijela
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Zakon privlačnosti

Post by Mila »

Hvala Spoygg, tacno sam osetila da nesto nisam dobro razumela, da nema smisla samo sedeti i cekati da zelja za pisanjem padne s' neba; pa rekoh bolje da pitam :-). Samo jos da naucim da razlikujem lenjost uma od situacije kada sebe bas teram da pisem (sto rezultira negativnom vibracijom); pretpostavljam da cu kroz praksu uspeti u tome.

Vinin video je inspirativan, kao i uvek :-*.
Lekcija je uvek voleti sebe.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zakon privlačnosti

Post by Ivan Spg »

Svakako svaki dan treba da imaš jedan kreativan period. Ako ti se ne piše radi nešto drugo kreativno. Potpuno lenčarenje ne vodi nikud ;)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Zakon privlačnosti

Post by Mila »

Evo jednog primera kako otpori i negativna ocekivanja, nasom zaslugom, donose negativnost u nas zivot.
Pre nekog vremena procitala sam knjigu "Trazi i dobices" u elektronskoj formi i odusevila se; narocito procesima na kraju knjige. Neki procesi mi donose znacajnu radost u svakodnevnicu i pozelela sam da kupim knjigu, prosto mi je lepsi osecaj kada je drzim u rukama. Ali, nedugo nakon te odluke, pomislila sam da je bezveze da trosim pare na nesto sto vec imam na kompjuteru. I tako se rodilo prvo negativno osecanje. Onda sam, ni sama ne znam zasto, pocela da pretrazujem forume i misljenje ljudi o toj knjizi. Naidjoh na dosta negativnih komentara, kako Dzeri i Ester plase ljude svojom pojavom, vibracijom kojom zrace. Narocito me je iznerviralo kada sam procitala da je Dzeri umro od teske bolesti i zapitah se bre o cemu oni pricaju, da je istina, on bi izlecio sebe! I tako smetnuh s' uma da je meni ta knjiga mnogo pomogla i da je to jedino merodavno. Odlucih tako da kupim neku drugu knjigu. Kao da me je cula, Vina je snimila video o literaturi. Ali, toga je toliko da, sa onako negativnom pocetnom tackkom, nisam uspela da prepoznam knjigu koja je prava za mene. Danas sam otisla u knjizaru i kupila knjigu koja, u ovom trenutku, potpuno promasuje poentu onoga sto mi je potrebno.
Postala sam ljuta na situaciju i doslo mi je da bacim knjigu u prvi kontejner. Medjutim, setih se jednog videa u kome Ivan i Vina govore da treba da budemo zahvalni za ono sto dobijamo na bilo koji nacin, jer u suprotnom Univerzumu saljemo poruku da ne zelimo nista od njega. Odlucila sam da ipak volim ovu knjigu, nekad ce biti pravo vreme za nju.
Last edited by Mila on 10 Jan 2013, 16:24, edited 1 time in total.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Zakon privlačnosti

Post by Član 257 »

Vina i Ivan uvek znaju koja tema danas nama treba. :) Ne znam u šta gataju, ali ako je pasulj (grah) onda je čaroban. :lol:
Mila,
Ovo što si napisala je divno...Zaista je tako u vezi svega. I ja sam tako često radila. Nešto me oduševi i ja umesto da nastavim u oduševljenju -odem na forume i pročitam šta drugi o tome misle. Kasnije se smorim i veoma mi je teško da povratim početni entuzijazam. Abraham kažu: drugi ljudi su usmerili pažnju na nešto negativno i privukli to, a mi sada gledamo u njihove manifestacije i prihvatamo to kao našu istinu.
Ja to često uradim i često se kajem :) Ali...škola je škola...
Potpisujem sve što si rekla...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Zakon privlačnosti

Post by jelena »

Mila wrote: Onda sam, ni sama ne znam zasto, pocela da pretrazujem forume i misljenje ljudi o toj knjizi. Naidjoh na dosta negativnih komentara, kako Dzeri i Ester plase ljude svojom pojavom, vibracijom kojom zrace. Narocito me je iznerviralo kada sam procitala da je Dzeri umro od teske bolesti i zapitah se bre o cemu oni pricaju, da je istina, on bi izlecio sebe! I tako smetnuh s' uma da je meni ta knjiga mnogo pomogla i da je to jedino merodavno.
Veeelikaaa je greška tražiti na pogrešnim mjestima potvrdu da smo na pravom putu.Ne treba tražiti Boga tamo gdje ga nema na raznim forumima,grupama itd.Tamo samo možemo još više izgubiti sebe i zbuniti se vezivajući druge negativne energije za sebe i pojačati svoje strahove pitajući se dali smo na pravom putu ili dali smo dostojni.

JEDINO I JEDINO odgovore trebamo tražiti u sebi.Pravi vodić,učitelj,guru,Duh Sveti je u nama i samo u nama.

Trebamo zaviriti u sebe i tu naći sve odgovore na svoja pitanja.Samo tako ćemo pobediti sve strahove i povećati svoju veru.

Samo tada ćemo znati da smo dostojni Božije ljubavi i neće nam biti važno tuđe mišljenje ili iskustva zato što verujemo svom unutrašnjem glasu i znamo da smo savršeno sigurni.

Zato negubite vreme po raznim grupama i forumima u kojima osećate nelagodu i negativnosti.
Birajte FORUME poput ovog gde se oseća samo pozitivna energija budite ljepilo za pozitivno.Pustite svoje emocije da vas vode i prepoznaju samo ljubav.

IVANE I VINA i svi učesnici hvala vam na širenju pozitivne energije.Ma svi ste vi sjajni. :P :P :P
Danijela
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Zakon privlačnosti

Post by Brida »

Znam da ono o cemu razmisljamo to i privlacimo,ali npr.zelim nesto i pocnem da mislim o tome,i onda se pojave pitanja da li cu uspeti,sta ako ne uspem,strah sumnja....Mene obuzme kratak,ali jak osecaj srece,kad pomislim na to sto zelim.Problem sto volim da mastam,samo kad se vratim u stvarnost,osecam se lose,pocnem da mislim kako je sve to lepo,ali ja i dalje imam problem....
http://youtu.be/H9y53tm5l1s
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Zakon privlačnosti

Post by Mila »

Sanco, ja sam celu srednju skolu manje-vise provela mastajuci :lol:. I mogu da kazem da me je to spasilo ;). Naravno da sam imala trenutke kada sam se osecala jako lose zato sto je moj zivot izgledao tako kako je izgledao. Bilo je tu i plakanja, i pitanja sta sam skrivila da se to bas meni desava, i ljutnje sto sam nesposobna da promenim neke stvari, pa okrivljavnje roditelja sto su takvi i takvi i sto me nisu naucili tome i tome... ma bilo je svega i svacega. Ali, vecinu slobodnog vremena provodila sam mastajuci. I uvek sam imala osecaj kao da se to bas u tom trenutku desava. Tada nisam znala za Zakon privlacenja i vizualizacije, ali mastanje mi se pomoglo da poboljsavam svoju vibraciju. U trecem i cetvrtom razredu srednje skole moja stvarnost je pocela malcice da lici na moje mastarije, ali i dalje je bila daleko od onoga sto sam ja zelela. Prvog dana faxa upoznala sam jednu od moje dve najbolje drugarice. Da, bas prvog dana faxa, kako nisam ni sanjala da ce se to dogoditi. Evo, druzimo se vec 7 i po godina. U roku do godinu dana upoznala sam neke sjajne ljude, ukljucujuci i mog sadasnjeg momka. Bas je onakav kakvog sam zelela. U kratkom roku se izdesavalo toliko pozitivnih promena, da mi je cak bilo malo tesko da se snadjem u svemu tome.

Ono sto zelim da kazem jeste to da je sasvim normalno da se rastuzis kada pomislis da tvoj zivot ipak nije onakav kakav zelis da bude. Ali, mi biramo o cemu cemo da razmisljamo. Mozes da izaberes da li ces vise slobodnog vremena da provedes mastajuci ili tugujuci. A sto vise vremena provedes mastajuci, poboljsava ti se vibracija - i to je ono sto dovodi do ispunjenja nasih zelja.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Zakon privlačnosti

Post by Brida »

Hvala ti :) Sad sam shvatila da ja sve vreme radim dobro :D Primetila sam i ja da su se neka moja mastanja ostvarila :D Nemas pojma koliko mi je sada lakse :D ,naravno da biram da mastam :D
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Zakon privlačnosti

Post by Mila »

Samo nastavi tim putem :). Nije toliko vazno koliko puta ces da "padnes", vazno je da se svaki put "podignes" i pokusaj bar malo duze ostanes u toj pozitivnoj vibraciji nego prosli put.

I jos jedna vazna stvar, nemoj da se opterecujes time kada ce manifestacija da usledi. To predstavlja otpor i usporava zeljenu manifestaciju. Kao sto je Vina rekla u jednom od videa, neka ti vizualizacija sama po sebi postane radost, nemoj da se upinjes i meris dnevni napredak (ili da si mozda nazadovala u odnosu na prethodni dan). Opusti se i uzivaj u tom procesu, a zelja ce se u jednom trenutku manifestovari.
Lekcija je uvek voleti sebe.
Post Reply