Meditacija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Post Reply
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Meditacija

Post by jelena »

Naly Younis wrote:Naišla sam na netu na ovu knjigu, ako nekog zanima...uživajte..
http://www.yu-budizam.com/knjige/pdf/Gunaratana.pdf
Hvala ti puno za knjigu jako mi se sviđa.
Danijela
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Meditacija

Post by jelena »

Spoygg wrote:.
Treća varijanta meditacije je mešavina prve i druge, namestim se udobno, dišem što sporije, koncentrišem se na disanje, misli puštam da prolaze i ne koncetrišem se na nijh niti ih tumačim nego samo se što više opuštam i koncetrišem na ono što ostaje kada se sve misli zanemare :D A to je moj izvor, suština, Bog ili kako god već želite da to nazovete. Ova vrsta meditacije je tip meditacije koji Abraham spominje i kaže da je odlična da bi smo otpustili otpore za sve što smo poželeli i lakše manifestovali. Mislim da je ovo varijanta koju ljudi najčešće smatraju meditacijom:
Mene interesuje kakav je osećaj kada uđeš u to stanje do izvora.
Trebam vaše mišljenje recimo kad meditiram u ležećem opuštenom položaju i uz duboko disanje dođem u stanje duboke opuštenosti dah mi se uspori i imam onaj osećaj da ću zaspati a nezaspem (znači svesna sam)dođem u stanje da sam potpuno opuštena kao da nemam ruku i nogu (znači mogu pomeriti ruku)ali jednostavno taj osećaj kao da sam velika I POTPUNA( prazna) ništa ne osećam( mislim veliku sreću ili ushićenost)već samo smirenost bez misli.INTERESUJE ME DALI JE TO STANJE SAMA SUŠTINA IZVOR.
Najlakše mi je u to stanje doći kad idem spavati veljda zato ćto u snu EGO spava.
Danijela
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Meditacija

Post by sarah »

Ono što je za mene bio znak i prepoznavanje da sam ušla u stanje svog izvora je jedno posebno probuđeno osećanje radosti koje nisam osetila od detinjnstva, isprva sam osećala samo mir i to mi je bilo dovoljno, a onda koncetrišući se na srce (što bi Žika rekao na plamen koji nosimo u srcima) počeo je da me prožima taj divan osećaj koji me je automatski podsetio na detinjstvo :)
Mislim da je Meditacija individualna stvar i da svako od nas ima svoj lični način, i ličnu potragu za Bogom izvorom u sebi...samo treba biti uporan i otvoren.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Meditacija

Post by pozitiva »

Evo za sve one koji se plase meditacije
Moji pokusaji za smirivanjem mene kao elektrona traju jos od detinjstva, ja jesam jos u srednjoj procitala silvu ali sam se jako plasila da odem a da se ne vratim...
imala sam takvo vidjenje,previse misticno
a onda kada nisam mogla zaspati i kada se u mom zivotu desavala bura.... pronasla sam negde u nekoj knjizi, sada ne znam koja je to bila knjiga, bilo je davno... da pred spavanje disem duboko, opustim se, i zamislim da sva pozitivna energija ulazi sa mojim disajem a da onda zamislim kako sva energija odlazi kroz moje ruke i noge, daleko, daleko
nisam ni znala da je i to neka vrsta meditacije
moje poimanje meditacije do ovog leta imalo je dozu mistike...
a onda, ja sam se odlucila letos oprobati da me drugarica kroz disanje procisti
disala sam nekako po njenim instrukcijama a ona me je upozorila prethodno da se moze desiti da mi telo trne, da vristim, da placem, da mi ruke trnu, da imam neke flashback-ove
od toga ja sam samo osetia trnjenje ruku i plakala sam kao malo dete, u jecaijma, onako povredjeno, na kraju sam dozivala svoju mamu..
osetila sam neku tupu bol u grudima i stomaku koju sam jedva izdisala, jer kad izdisete te strahove oni samo odu, popuste i vi normalno disete
nisam vise ponovila to disanje....

ali pre mesec dana mi je knjiga- silva metod kontrole uma dosao u ruke i od tada ja svakodnevno odlazim u alfa stanje kad god osetim potrebu za tim
Moja energija se smirila
ja sam se smirila
cak svaki put kad izadjem iz alfe ja se zaista osecam bolje
A dve posledje godine pre ovoga sam provela u grcu, negativnosti, histeriji, bolu
Sad osecam blagostanje, mir, spokoj, spojila sam se sa onoim bozanskim!


Cak sam jednom pre nego sto sam ponovo procitala silva, jedno vece napunila kadu, opustila se, zamislila moju livadu koja je bila moje utociste godinama, otisla astralno u tudji stan iako do tada nikad nisam bila fizicki u tom stanu, aposle kada sam se vratila znala sam gde sta stoji u tom stanu
osecala sam se bestezinsko, moje telo je plutalo po kadi, cula sam sebe kako disem ali nisam bila u kadi, energijom, ja sam bila u tom stanu
pregledala stan, videla gde sta stoji i najednom se vratila , skontala da sam ja u kadi
Nisam znala sta se desilo, kasnije sam shvatila da sam bila u astralu i da sam astralnom projekcijom otisla tamo, kako zasto, ja ne znam, ali znam da jesam
posle toga vise nisam nikad otisla u astral
ne zelim



A sto se tice meditacije, nije nikakv bauk, to je samo unutrasnji mir
susret sa samim sobom
U ovom svetu brzog zivota, brze hrane, poslova do 5, 6 po podne, gomila obaveza treba svako od nas da odvoji koji minut da ponovo pronadje sebe, da ponovo dotakne bebu u sebi,
Ja to radim i u busu dok idem na posao, s posla, u kuhinji, gde god i kad god mi treba, u odeljku silva idem sad da opisem kako to radim i kako sam to sve sprovela
Volim vas sve
Meditirajte, opustajte se
Dodjite do sebe jer jedino tako cete moci ostati "ciste glave" i "cistog duha" u ovom brzom, iskvarenom vremenu, punom negativnosti, isfrustriranih sofera, salterusa, konobarica, profesora, lekara, rodbine, mame, tate...
Kada bi svi oni samo minut odvojili da se susretnu sa sobom bili bi smireniji, pozitivniji
Svet bi bio lepsi
I ovako je lep, onako bio bio lepsi
voli vas pozitiva :P :P :P :P :P :P
Krijesnica

Re: Meditacija

Post by Krijesnica »

Eh, ovako, ja imam pitanje.

Meditiram preko godinu dana, ali sam u toj praksi prilično brzopleta i nemam živaca držati se samo jedne tehnike. Rekla bih da je ovih godinu dana meditacije zapravo bilo eksperimentiranje, kako bih otkrila ono što mi najviše odgovara. U samim počecima, vođena neznanjem, uhvatila sam se meditacije na čakre. To me dovelo do energetske neravnoteže i čudnih simptoma bolesti koje nije moguće dijagnosticirati. Kako bih se malo smirila, počela sam s meditacijom po uputama Deepaka Chopre, koja se sastoji od mantranja na dah (so-hum), i nakon meditacije slijede kratke vizualizacije i mantranje u svhu širenja svijesti. Mogu reći da je ta meditacija bila i više nego efektivna, rezultati su dolazili zapanjujućom brzinom.

Mislim da mi je sad vrijeme da se smirim s jednom tehnikom, ali ne znam kojom. Posljednjih dana samo mantram so-hum i kasnije izgovaram svjetlosne mantre za poboljšanje zdravlja (što je također imalo odlične efekte). Sada bih mogla definirati kakvu tehniku tražim, pa ako ima netko da mi pomogne, bila bih mu jako zahvalna... Potrebna mi je meditacija koja neće oduzimati više od 20min dnevno (jer toliko mogu očekivati da ću imati mira u blizini troje sustanara). Dakle, nešto jednostavno, što me neće samo umiriti, nego mi i pomoći da dođem do određenih spoznaja. Spiritualni napredak mi je važan, stoga trebam tehniku koja će mi to omogućiti.

Bilo kakve ideje i prijedlozi su dobrodošli, ako je moguće uz odgovarajuće linkove koji će detaljno opisati tehniku. Hvala unaprijed! :mrgreen:
tomislav325
Posts: 10
Joined: 27 Jan 2013, 11:33

Re: Meditacija

Post by tomislav325 »

Mene interesuje kakav je osećaj kada uđeš u to stanje do izvora.
Trebam vaše mišljenje recimo kad meditiram u ležećem opuštenom položaju i uz duboko disanje dođem u stanje duboke opuštenosti dah mi se uspori i imam onaj osećaj da ću zaspati a nezaspem (znači svesna sam)dođem u stanje da sam potpuno opuštena kao da nemam ruku i nogu (znači mogu pomeriti ruku)ali jednostavno taj osećaj kao da sam velika I POTPUNA( prazna) ništa ne osećam( mislim veliku sreću ili ushićenost)već samo smirenost bez misli.INTERESUJE ME DALI JE TO STANJE SAMA SUŠTINA IZVOR.
Najlakše mi je u to stanje doći kad idem spavati veljda zato ćto u snu EGO spava.[/quote]




Točno tako je i meni kad meditiram.Prije meditacije prekrižim ruke i noge,i nakon desetak minuta uopče ne osječam ruke i neznam u kojem su položaju,poslije još nekog vremena ostanem bez nogu i do tud sam najviše stigo.Uglavnom u zadnje vrijeme imam problem s leđima,nakon pola sata me zaboli donji do leđa i moram prestat meditirat.Sad radim vježbe za leđa kako bio ojačao da meditacija traje duže.Uglavnom obožavam meditirat zato jer me obasipaju preedobri osječaji koda sam na nekoj najjačoj drogi xD Milina mi je totalno...
Krijesnica

Re: Meditacija

Post by Krijesnica »

tomislav325 wrote:Točno tako je i meni kad meditiram.Prije meditacije prekrižim ruke i noge,i nakon desetak minuta uopče ne osječam ruke i neznam u kojem su položaju,poslije još nekog vremena ostanem bez nogu i do tud sam najviše stigo.Uglavnom u zadnje vrijeme imam problem s leđima,nakon pola sata me zaboli donji do leđa i moram prestat meditirat.Sad radim vježbe za leđa kako bio ojačao da meditacija traje duže.Uglavnom obožavam meditirat zato jer me obasipaju preedobri osječaji koda sam na nekoj najjačoj drogi xD Milina mi je totalno...
Hehehe skroz mi je poznat taj osjećaj o kojem govoriš...ako odradim meditaciju u potpunosti, bez smetnji, nakon toga se cijeli dan osjećam nekako high, doslovno kao da lebdim. U glavi totalno drugačije stanje uma, onako neka opuštenost, drugačije razmišljanje, uff...predivno ^^
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Meditacija

Post by pozitiva »

Krijesnica probaj sa silva metodom
meni jedino to pomaze da udjem u stanje meditacije
a ne volim da se razvlaci 100 godina
nemam vremena
u pocetku mi je trebalo po 15 tak minuta uci u alfu sad meditiram i u busu dok idem na posao, s posla, kad god neko zeli da me izbaci iz moje ravnoteze
ja sam nasla pravi nacin
ti probaj
iscitaj knjigu i probaj ;)
Krijesnica

Re: Meditacija

Post by Krijesnica »

Pozitiva hvala na savjetu :) Još bih zamolila, ako nije problem da netko postavi link gdje je metoda opisana ili ako ima knjiga pa da ju skinem...

Hvala unaprijed :-*
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Meditacija

Post by Felisiti »

Post Reply