Čakre - generalna diskusija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jelena »

Da u pravu si i ja osetim toplinu oko u srčanoj čakri kada se skoncetrišem na ljubav.Kada meditiram ili gledam u djecu pa me preplavi ljubav.Vrućina se malo intezivnije osjeća i kod otvaranja trećeg oka ja sam tada osjećala peckanje i trnjenje kao da mi plamen gori u tom predelu.To sam namjerno naglasila zato što se mnogi boje te vreline samo se treba opustiti i ne razmišljati o tome nepuštati umu da nas plaši jer je sve to normalno.
Danijela
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Da, primijetila sam da se ljudi boje tih fizičkih senzacija, ali mi nije jasno zašto. Kako se nitko ne boji kad ga boli glava pa se natrpa analgeticima da što prije prođe?

Ja sam jako sretna kad osjetim svoje čakre, mene zabavljaju sve te senzacije... Znalo mi se desiti da legnem spavati i odjednom mi solarni plexus počne vibrirati, osjetila sam kako se energija izmjenjuje između tri čakre, kasnije sam skužila i foru kako da usmjeravam energiju prema gore ili prema dolje. Nekad su senzacije tako jake da imam filing da ću izletjeti van iz tijela koliko vibriram, onda mi počne pritisak oko glave, osjećaj vrtoglavice, ma sve i svašta... Uglavnom, uvijek sam to primala kao pozitivan znak i nikad mi se ništa loše nije dogodilo. Samo mi je bila neugodna glavobolja trećeg oka, to je neka čudna bol u zatiljku koja se kreće s jednog mjesta na drugi, to je zapravo bol u energetskim kanalima koji su zakrčeni kojekakvim smećem, a velike količine energije žele proći kroz to. Takve sam glavobolje samo prespavala i ujutro je sve bilo super. Umjesto da se ljudi bore s tim osjećajima, trebali bi zastati i osluškivati tu energiju, iznenada može doći spoznaja o tome koje blokade imamo i zbog čega, a automatski onda dolazi i odgovor kako ih se riješiti. Kao što rekoh, samo treba biti tih. :)
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jelena »

Potpuno se slažem sa tobom.
Potpisujem.
Danijela
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by nikola »

Cao Krijesnice :). Opet ja sa mojim pitanjima o cakri :) Ovako... dok stvaram leptirice u stomaku pocne grlo da se nadrazuje i pocnem da kasljem kao da sam prehladjen, da li znas dal to ima neke veze sa nakom cakrom? :D Hvala
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

I ja sam primijetila da, kad se fokusiram na neku čakru, počne mi se sušiti grlo ili malo teže dišem. Ne znam što bi to točno moglo biti, mogu pretpostaviti da se radi o trenutnom nedostatku tekućine jer općenito kod prakticiranja duhovnih vježbi potrebno je početi unositi više tekućine nego inače. Povišena koncentracija na nešto troši više energije, a većina energije u tijelu potiče od vode i zraka.

Da napomenem, mene je kašalj mučio kad sam otvarala grlenu čakru, probaj se nekoliko dana koncentirati na grlo i vidi da li ima kakvih blokada. Ako je sve u redu, onda samo nastoj da prije i poslije vježbi piješ dovoljno tekućine kako ne bi dehidrirao. :)

P.S. Prošlu noć je mene počela boljeti srčana čakra kad sam stvarala pozitivne emocije :lol: Odmah sam se sjetila tebe, mogu si misliti kako ti je to bilo neugodno!
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by nikola »

I meni se susi grlo i jezik cim malo duze pocnem da stvaram emocije :) ponekad se pitam da nije povisen secer? ali nije...
E a kako da znam dal imam blokade u nekoj cakri, npr. grlenoj?

hehehe... Srcana cakra.. bas je bio neprijatan bol u grudima i neka toplota, ali sad mislim da nemam vise taj bol u grudima?
Bas su nezgodne ove cakre :?
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Blokade možeš lako otkriti na nekoliko načina. Evo par metoda:
- opusti se i uđi u meditativno stanje. Kad se opustiš i utišaš unutarnje dijaloge, lagano prebaci svu pažnju na čakru za koju misliš da ti stvara probleme. Osjeti to područje na tijelu, dopusti da te obuzme bilo kakav osjećaj. Mogući su različiti doživljaji, fizički i mentalni: možda osjetiš nervozu u tom dijelu, toplinu, trnce, bolove, pritisak. Kada dobiješ nekakav osjet, nastavi se fokusirati i prati svoje misli. Čakra će ti početi odašiljati mentalne slike vezane za sjećanja koja su pohranjena u nju. pažljivo prati šta izlazi na površinu, jer bi to mogle biti tvoje blokade.
- uđeš u meditaciju, i opušteno se fokusiraš na cijelo tijelo. Nakon nekog vremena možeš primijetiti da li neki dio tijela traži posebnu pažnju: ako osjetiš nelagodu u vratu, kičmi, osjetiš da ti ruke ili noge trnu, možda ti negdje počne mišić podrhtavati, ili ti se opet neki dio tijela počne zagrijavati. Kada lociraš točku, posvetiš joj svoju pažnju i ponovno gledaš misli i pratiš kako se osjećaš. Kroz tvoje osjećaje i misli čakra će ti reći u kakvom je stanju.

Isto tako to možeš raditi tokom cijelog dana, bez obzira gdje si i što radiš. Svaki put kad osjetiš emocionalnu nelagodu u vezi nečega, zastani na trenutak i promotri situaciju. Kako se osjećaš? Definiraj svoje osjećaje. Kakva je reakcija tvoga tijela? Obrati pozornost na to gdje osjećaš tu emociju (npr. tužan si pa osjetiš težinu oko srca, ljut si pa osjetiš vrućinu u stomaku, itd). Potom primijeti što je točno izazvalo takve emocije u tebi. Objektivno gledaj situaciju i pronađi uzrok, na primjer: netko mi je rekao da sam manje vrijedan; ponestalo mi je novaca; osjećam se nesigurno, ... Kada ugledaš uzrok, provjeri s kojom čakrom je to povezano (novac i egzistencija=prva čakra, seksualnost i kreativnost=druga čakra, i tako redom). Tako ćeš znati koja čakra je blokirana i onda ćeš moći poraditi na njoj. Čakri možeš potom dodati malo energije samim time da se fokusiraš na nju (energija prati misao). Ako misliš da pretjerano radi, onda zamisli kako kroz jednu zdravu čakru primaš energiju, a kroz problematičnu izbacuješ energiju prema van. Ako je jedna od donjih čakri ugrožena, onda energiju primaš kroz neku gornju čakru i puštaš van kroz donju. I obrnuto, ako je gornja u pitanju, kroz donju primaš energiju i šalješ prema gore.

Kasnije ću napisati jednu kratku meditaciju koja pomaže u razbijanju blokada. Meni je puno pomogla, a mislim da će biti mnogima od koristi ovdje :)
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Felisiti »

Krijesnica wrote: Kasnije ću napisati jednu kratku meditaciju koja pomaže u razbijanju blokada. Meni je puno pomogla, a mislim da će biti mnogima od koristi ovdje :)
Krijesnice, što ti svašta nešto lepo znaš! :)
Jedva čekam da nam napišeš tu meditaciju za razbijanje blokada u čakrama. :)
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Jao, skoro zaboravih na ovo, hvala ti Felisiti što si me podsjetila :D Napisat ću meditaciju svojim riječima, ne volim prepisivati ili kopirati tekstove... Znači, meditacija je namijenjena tome da se suočite sa svojim emocionalnim problemima, i transcendirate ih, odnosno da sve negativnosti u sebi pretvorite u nešto pozitivno. To uključuje efekt razbijanja raznih blokada, kao i opraštanje pojedincima koji su vas povrijedili. Meditaciju je najbolje izvoditi navečer, prije spavanja, jer to pomaže da zaspete bez napetosti i probudite se sretni...pa, krenimo!

Sjednite s uspravnom kičmom i odvojite pet minuta da biste posvetili pozornost dahu. Možete brojati kako ne bi izgubili koncentraciju, ili izgovarati jednostavnu mantru "so-hum". Ta mantra je zapravo govor vašeg daha, ako se koncentrirate malo dublje na dah, primijetit ćete da on proizvodi upravo taj zvuk: so-hum. Dok udišete, u sebi izgovarajte "soooo", a tokom izdisanja nastavite "huuuuum". Oko pet minuta je dovoljno da se opustite. Nakon toga kao objekt meditacije odaberite bilo koji događaj u proteklih 24 sata koji vas je odmaknuo od središta, odnosno, koji je u vama izazvao negativne emocije. Kada ste odabrali situaciju, izdvojite nekoliko minuta da ju ponovno proživite. Prisjetite se što je više detalja moguće, kao da ste ponovno tamo. Sada u sebi jasno definirajte svoje osjećaje. Recite, npr. ljutnja, bijes, tuga, razočaranje, poniženje...što god osjećate, obznanite si to u mislima. Sada neka vam pozornost s osjećaja lagano klizne na vaše tijelo. Primijetite kako tijelo reagira na to? Gdje se u tijelu manifestiraju vaši osjećaji? Možda osjećate neugodu u želucu, pritisak u grlu, možda će vam se u bijesu početi stiskati šake ili napinjati neki mišići. Kada locirate bol u tijelu, lagano položite dlan na svako mjesto i na glas recite "Ovdje boli". Npr, nelagodno vam je u prsima, i to je mjesto gdje vas boli. Kada ste locirali mjesta, uzmite si nekoliko trenutaka da dišete kroz ta mjesta. Posvetite svu svoju pažnju bolnim područjima i zamislite kako svakim udisajem i izdisajem izbacujete dio negativnosti iz sebe. Osjećajte kako napetost polako nestaje i tijelo se opušta. (Ako vam se plače, zaplačite i dopustite da emocije iziđu van.) Vi sada polako shvaćate da nije ta osoba ili ta okolnost ono što je izazvalo osjećaje u vama. Sami ste ih izazvali. Vaši osjećaji samo su reakcija na okolnosti koje nisu ni dobre ni loše. One su takve kakve jesu, a vi ste si dopustili da na to reagirate. Uzmite si par trenutaka kako biste to shvatili. Naposljetku, zamislite da pred vama stoji osoba koja vas je povrijedila. U mislima joj se obratite i recite joj sve što ste osjećali i što osjećate sad. Podijelite s njom svoje mišljenje o situaciji i zahvalite se na iskustvu koje vam je pomoglo da upoznate sami sebe. Slobodno joj recite i sve ono što tokom te okolnosti niste stigli, ili se niste sjetili reći. Na kraju dopustite da slika te osobe ispari iz vaše svijesti. Provedite još nekoliko sekundi slaveći činjenicu da ste prerasli jednu situaciju. Ona sada nestaje iz vaše svijesti i više vam neće predstavljati problem.

Iskreno, meni je ova meditacija radila čuda. Postoji još jedna jako slična ovoj, također pomaže vratiti čovjeka u središte, pa ako vam se svidi ova, mogla bih napisati i sljedeću. :)
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Felisiti »

Mnogo mi se dopada meditacija! :) :)

Sad čekam da me neko iznervira pa da je probam. :)
Šalim se, shvatila sam o čemu se radi i hvala ti, mnogo se razumeš u područje u kome sam "tanka", o čakrama mi je znanje osrednje, a početne meditacije sam sama smišljala, to jest radila kako sam osećala, pa posle korigovala. Nisam se nešto mnogo udubljivala u literaturu kad sam počinjala, čitala sam o njoj tek kasnije.

I zaista, telo proizvodi upravo taj zvuk koji si napisala, nikad to ne bih sama primetila, kod udisaja je so, a kod izdisaja hum. Genijalno!

Mora li se sedeti ili treba samo da bude ispravljena kičma, što može i u ležećem položaju? Više mi odgovara kad se izvalim u horizontalu. :)
Post Reply