Meditacija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
sale

Re: Meditacija

Post by sale »

hocu samo da iscistim svoj um pomognem sebi oko svih briga mucenja crnih misli itd,nezelim da se odaljim od boga ili kako vec naprotiv hocu da mu se priblizim,samo time sto cu da pomognem sebi da izkristalisem misli smirim um,ispravim ga na pravi put,a bog ce me cekati na kraju tog put ,samo mi treba mir i barem da budem onaj od 4-5 god jeste da ni onda nisam bio bas svoj ali zelim barem takav da budem kasnije cu sve sam srediti,obcno pred spawanje pokusavam da smiri um i sve te misli,neka meditacija :roll: A sta bih trebali da osetim u svom telu ako smo na putu dobre ispravne meditacije :)
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Meditacija

Post by DenVik »

Osetis ( posle pocetnog trnjenja i talasa toplote, bar kod mene) neku posebnu lakocu, imam telo, znam to ali nekako nema ivica :D , da se tako izrazim. Nisam ogranicena svojim telom, disem i osecam nesto kao ljubav i radost koja je mirna negde duboko, a tu je, kao da mogu da je pipnem, da je udahnem, ne znam sad kako to recima da iskazem. Ovo osetim samo kad mi nijedna misao ne prolazi kroz glavu, inace imam neuspelih meditacija i dalje, tada samo disem( pa se i nasmejem), i slusam vodjene meditacije. I to mi takodje prija.
Veruj mi, znaces kad si uspeo.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Meditacija

Post by DenVik »

Izvini, Sale, ne radost, to sam se nešto prebacila, Mir treba da osetiš, mir, lakoću, da si spokojan i bezbedan. Ali, znaćeš to duboko u sebi. Osećaj je fenomenalan.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
sale

Re: Meditacija

Post by sale »

znam taj osecaj donekle i svi mi to znamo samo treba da ga produzimo citavu meditaciju,(taj osecaj bezbriznog deteta nestaje vremenom,cesto pomislim kako je bilo kad lepo kad si bio mali i jednsotavno nisi mislio na sutra,neopisiv mir sta vec) pre neko vece imao secaj po celom telu kao da sam kod zubara udario anesteziju i sve je veliko naduvano a sustini sve je isto,neznam samo se nadam da cu vremenom uspeti trudim se na sve nacine pocecu iz uz klasicnu muziku,ko zna ipak mi otkrivamo sami sebe,na svakog od nas deluje razlicito,zato smo ovde da razmatramo i pomazemo jedni drugima u izgradnji boljeg zivota naseg kao i zivotima drugih ljudi oko nas,u sustini sve razlike na kraju se svode na mir bezbrizan osecaj deteta,nismo se svi nakupili negativnosti istim putem :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Meditacija

Post by DenVik »

Vidiš da znaš sve to, još ćeš ti nas podučavati ;) . Samo polako. Za sve treba neko vreme i najvažnije-prati sebe( ovo ja negde i sebi sad pričam, znaš)i sve dođe na svoje.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Krijesnica

Re: Meditacija

Post by Krijesnica »

sale wrote:znam taj osecaj donekle i svi mi to znamo samo treba da ga produzimo citavu meditaciju,(taj osecaj bezbriznog deteta nestaje vremenom,cesto pomislim kako je bilo kad lepo kad si bio mali i jednsotavno nisi mislio na sutra,neopisiv mir sta vec) pre neko vece imao secaj po celom telu kao da sam kod zubara udario anesteziju i sve je veliko naduvano a sustini sve je isto,neznam samo se nadam da cu vremenom uspeti trudim se na sve nacine pocecu iz uz klasicnu muziku,ko zna ipak mi otkrivamo sami sebe,na svakog od nas deluje razlicito,zato smo ovde da razmatramo i pomazemo jedni drugima u izgradnji boljeg zivota naseg kao i zivotima drugih ljudi oko nas,u sustini sve razlike na kraju se svode na mir bezbrizan osecaj deteta,nismo se svi nakupili negativnosti istim putem :D
Obrati pozornost na ovo podebljano. "Na svakog od nas deluje različito" - točno to, i zato svoja iskustva u meditaciji ne možeš uspoređivati s drugima. Naravno, nema ništa loše u dijeljenju iskustava, savjeta, jer zato i jesmo tu... :) Ali ono što ti doživljavaš u meditaciji svojstveno je samo tebi, nitko ti ne može reći što bi trebao osjetiti prvi put i kako znaš da je meditacija uspješna. Nema uspješne i neuspješne meditacije. Ili meditiraš, ili ne meditiraš. Ako sjedaš u meditaciju s očekivanjima, onda ne meditiraš nego očekuješ. Meditacija te navodi da se prepustiš trenutku i da budeš posve prisutan, a ne da razmišljaš o tome kako bi se trebao osjećati i kakve rezultate postižeš. Ti meditiraš da bi meditirao. Bez ikakve svrhe. Meditacija sama će se pobrinuti da ti da ono što trebaš. Ako već moramo dijeliti na uspješnost i neuspješnost, onda je meditacija s očekivanjima neuspješna.

Nemoj misliti o tome što trebaš dobiti, osjetiti, kako bi trebao razmišljati. Samo meditiraj i budi prisutan tokom procesa. Znam jedan odličan skup literature o jednostavnoj budističkoj zen meditaciji, koja je po svom načinu prakse najjednostavnija, a polaže najbolje rezultate (ako baš trčiš za rezultatima). Ona će te dovesti u središte, upoznati te s tobom, malo te protresti i potom te natjerati da se očistiš i dovedeš u red. Možeš ukucati u google "Ivan Antić budistička meditacija". Trebao bi naći skup fajlova koji sadrže sve o meditaciji i koji će ti objasniti točno što meditacija jeste i kako ju prakticirati. Meni je žao što ranije nisam naišla na to, imam osjećaj da tek sad nakon god. dana meditiranja zapravo učim što to znači... Ljudi, nemojte žuriti, prvo čitajte, pa onda radite ;)

Nego, sad ja imam pitanje. Kako produljiti vrijeme meditiranja? Dosad sam svaki dan meditirala po dvadesetak minuta (nekad manje), ali imam osjećaj da bih sada mogla produljiti na sat vremena, dovoljno sam naviknuta na položaj lotosa, imam živaca i iskrenu želju da meditiram dulje. Samo što svaki put imam osjećaj da već sjedim barem 40min, odlučim da je dosta, ustanem se i shvatim da je prošlo možda 15 minuta... -.-' Ne znam što me tjera da se uvijek požurim, iako mi je jako ugodno i uživam. Ima netko savjet kako malo po malo produljiti proces?
sale

Re: Meditacija

Post by sale »

ja kao pocetnik jos sam da kazem daleko od vremena duzine same meditacije,mozda je bitnije da uradis meditaciju sto ispravnije sa nekih sta znam 20 do 30 minuta,jer ako sto vise treniramo opustanje uma itd veci prilivi pozitive i svega toga,jer ja kao pocetnik nemogu da se sta znam opustim kao ti nisam iz treniran :D,krace receno koliko sam razumeo ono sto neko kao pocetnik uradi za 20 minuta to iskustvo uradi za 5 min,pola sata je sasvim dovoljno nadam se,astralna putovanja i tako to ko zna ko zeli mozda mu treba vise vremena,danas stize mi knjiga o meditaciji i raznim tehnikama,i zelim da uspem u tome pomognem drugima u svemu tome :D
sale

Re: Meditacija

Post by sale »

a i jeste jednostavno se prepustis trenutku i nosi te trenutak :D
sale

Re: Meditacija

Post by sale »

zasto neki navodno da kazem koriste meditacije u neke ko zna kakve obrede,znam da je ludost itd ali postoji li nacin da skrenes sa puta u toku same meditacije,ima ih razne vrste kad procitam nesto naopako strah me odsvega pomalo :?
Krijesnica

Re: Meditacija

Post by Krijesnica »

Naišla sam već na predrasude o meditaciji, gdje ljudi govore kako to ima veze sa sotonizmom, ili kako su neki ljudi zbog meditacije završili u ludnici. Kao što rekoh, to su predrasude, i odrazi čistog neznanja (a neznanje je opasna bolest danas, koja te može razoriti dok kažeš keks.) Meditacija je stanje uma proširene svjesnosti. Ona vodi ka prosvijetljenju i oslobođenju od patnje i vlastitog uma koji kreira tu patnju.

Ne znam na šta točno misliš pod tim da "skreneš s puta", da li da poludiš ili jednostavno zaboraviš da si meditirao pa počneš sanjariti... Ovo drugo je normalna i česta pojava, nitko nije prvi put sjeo meditirati i odmah umirio um i doživio prosvijetljenje. Meditacija je stanje koje se uči kroz praksu. Ako si pak mislio na ovo prvo, znaj da su to zablude koje nemaju veze s istinom. Meditacija te upoznaje sa samim tobom. Ona ne uzrokuje tvoje strahove i bolesti, nego ti ih servira na pladnju i nudi ti načine da ih se riješiš. Da, zna biti malo zastrašujuće kada prvi put počneš čeprkati po svom umu i uvidiš koliko, da oprostite, sranja tamo ima. Ali to i jest cilj. Došao si se riješiti tog otpada. Da bi ga se riješio, prvo ga moraš vidjeti i izmjeriti njegovu jačinu. Tome, dakle, služi meditacija.

Naletjela sam već i na komentare tipa da su mnogi ljudi zbog spiritualne prakse završili u ludnici ili na psihijatriji. Ovako stvari stoje... Meditacija pročišćava tvoje tijelo i um. To čini na način da uravnotežuje tvoje energetsko tijelo. Energetsko tijelo sadrži sve informacije vezane za tebe - tvoje misli, osjećaje, mentalno i duševno stanje, tvoja uvjerenja i, naravno, tvoje zdravlje. U energetskom tijelu moguće je uočiti bolest i godinama prije nego što se ona fizički manifestira. Dakle, u njemu su zapisane predispozicije za bolesti. Neki ljudi kažu da su zbog meditacije oboljeli od šizofrenije. To je laž. Šizofrenija je nasljedna bolest, ali i ako nije, ona također može ključati u tijelu godinama prije nego što osoba shvati da je bolesna. Kao i dijabetes ili, na primjer, rak. To se sve može vidjeti u energetskom tijelu i deset godina prije nego se bolest osjeti. Ali, spiritualna praksa je takva da ubrzava taj proces. Kada se poveća protok energije kroz tebe, sve što je potisnuto u tebi (tvoja sjećanja, strahovi, uspomene, pa i bolesti) počinju izlaziti na vidjelo. Dakle, ranije ćeš postati svjestan nečega što si mogao doživjeti tek za deset godina, i što bi ti onda stvorilo mnogo veće probleme nego sada. Tako da, oni koji su "zbog meditacije" završili u bolnici, zapravo su već bili bolesni, samo im je duhovna praksa to dala na znanje.
Post Reply