Meditacija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Meditacija

Post by Zika »

Hvala, tako sam i mislio i verovatno je isto i sa video zapisom.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Meditacija

Post by Ivan Spg »

Probaću nešto da iskombinujem da možemo slobodno da delimo sadržaje :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Princess Irulan
Posts: 22
Joined: 20 Aug 2012, 17:22

Re: Meditacija

Post by Princess Irulan »

Jaaao Spoygg mnogo ti hvala na primeru meditacije vezane za oslobađanje od bola. Ja imam mnogo godina u nazad nesnosne migrene i uvek sam u potrazi za načinima borbe protiv iste. Pitala bih te samo da li u tom trenutku radiš još nešto, neke afirmacije koje bi pomogle uz meditaciju?
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Meditacija

Post by Ivan Spg »

Fokusiram se maksimalno baš na onaj način koji sam opisao, i ako osetim da mi prija ubacim i po koju afirmaciju. Naravno, pošto ovo primenjujem baš u trenutcima kada je bol nepodnošljiv onda prvo radim na tome da se dovedem u podnošljivo stanje :D Posle toga, polako se opuštam i afirmišem.
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Princess Irulan
Posts: 22
Joined: 20 Aug 2012, 17:22

Re: Meditacija

Post by Princess Irulan »

Hvala ;)
Imala sam davno prijateljicu koja mi je pokazala sličan način... ona je prvo, uz potpuno opuštanje, pronalazila tačno određenu tačku u glavi u kojoj bol počinje, koncentrisala se baš na nju, zatim je vizualizovala kako ta tačka, pošto je odredila u njenoj fizičkoj formi, izlazi napolje, dakle van njene glave, kako joj je ispred očiju i kako je stvarno gleda, a zatim je zamišljala kako pred njenim očima puca poput balona i time se oslobađala od bola....

Vidiš, kad ovako to napišem, ima smisla i ona se kune u efikasnost, ali meni to nikada nije pomoglo :?
Biće da je stvar u opuštanju, šta ti kažeš?

Meni je veliki izazov da nađem neophodan mir i tišinu jer imam dva mala indijanca u kući. Ima li leka za to? Kako naći prostor/vreme za meditaciju kad ne možeš da se izoluješ?
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Meditacija

Post by Ivan Spg »

Ja sam jedno vreme nabijao slušalice u uši :) Možda efikasnost zavisi od toga da nađeš pravuvizuelizaciju izlaska bola? Probaj da nađeš svoj način :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Meditacija

Post by Mina u Sreci »

Princess Irulan wrote:Meni je veliki izazov da nađem neophodan mir i tišinu jer imam dva mala indijanca u kući. Ima li leka za to? Kako naći prostor/vreme za meditaciju kad ne možeš da se izoluješ?
Uvece, pred spavanje....kad moj dvogodisnji andjelcic spava dubokm snom, ja uzimam sa uzivanjem svojih 20-30 minuta za duuuuboko opustanje.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Meditacija

Post by leci »

Ovo je moje viđenje meditacije.
http://ratnicisvetlosti.com/clanak/meditacija/
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Meditacija

Post by leci »

@Princess Irulan,
Rekla si da te boli glava, pa evo jednog predloga.
Kada meditiraš, lagano se fokusiraj na tačku koja te bol i pokušaj disati kroz tu tačku i tada dođe do opuštanja te tačke, tj. bola. Ponovi koliko god je potrebno da bol mine, ali sve radi lagano, bez usiljenosti i naprezanja. Pored toga evo i afirmacija za glavobolju, koja uvek znači strah, poricanje sebe i otpor životnom toku.

Volim i prihvatam sebe
Na sebe samu i na ono što radim gledam očima ljubavi.
Bezbedna sam.
Prepuštam se životnom toku i dozvoljavam životu, da me na lak i prijatan način snabde svim onim, što mi je potrebno
Život je na mojoj strani.

Image
By leci at 2009-01-16
User avatar
Princess Irulan
Posts: 22
Joined: 20 Aug 2012, 17:22

Re: Meditacija

Post by Princess Irulan »

Hvala svima na predlozima, isprobaću!
Post Reply