Proces prisutnosti

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Post Reply
Ljubica
Posts: 18
Joined: 12 Feb 2013, 13:33

Re: Proces prisutnosti

Post by Ljubica »

Hvala ti, ali...
mislim da ja samo nisam navikla na negativnosti, i da sam ih jako dobro krila od same sebe, u podsvest.

Nekako, znam da treba da nastavim sa ovim, treba mi.

Samo stvarno ne shvatam šta treba da radim kad dobijem od glasnika poruku, šta treba da uradim sa tim osećanjem kojeg postanem svesna?

Mene samo strah da ja neću znati šta pravilno da radim, inače...NASTAVLJAM!
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Proces prisutnosti

Post by Monja »

To će ti se otkriti u sledećim vežbama. Sad postoje razna mišljenja, da li prvo kompletno pročitati knjigu, ili čitati vežbu po vežbu, bez "virenja" unapred. Ja sam koristila ovaj drugi pristup i osećala sam se upravo kao i ti, nisam znala šta da radim sa glasnicima. Ja sam ih redom "ubijala" :oops: . Zato mislim da je dobra stvar prvo pročitati celu knjigu da se shvati postupak, pa tek onda započeti proces. A sve u svemu, iako nisam savršeno odradila vežbe, znam da je meni ovo savršen Proces, i svakako nameravam proći i drugi krug. Stoga, nemoj se opterećivati, samo se prepusti Procesu...
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Proces prisutnosti

Post by John Work »

6. nedelja procesa je u toku.

U 5. nedelji su se desile neke stvari kada sam mislio da ću da puknem, i znam da nisam uspeo u potpunosti da se pridržavam procesa.

Jednostavno stvari su se tako namestile da mi je sugerisano da je u pitanju moja greška koja je dovela do te situacije, sa mogućim stvarnim posledicama. Tako da nisam mogao da prihvatim ono iz procesa gde se kaže da taj dogadjaj nema veze sa sadašnjošću već sa neintegriranom prošlošću. Možda i jeste tako ali posledice su u sadašnjosti a i grešku sam napravio sada.

U momentu kada nam glasnik donese poruku najčešće mi nismo u stanju odmah da primenimo proces, jer neću valjda da kažem glasniku e izvini al ja bi sad malo da meditiram :lol:
Kaže Braun sačuvajte to u banci pa kad budete sami onda primenite proces ok, probaću. Kako se vi ponašate u toj situaciji?

U ovoj 6. toj vežbi baš ima da se čita, u proseku oko 40-tak minuta, pa da vas pitam može li se to čitanje odraditi u toku večeri a disanje neposredno pred spavanje?
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Proces prisutnosti

Post by Monja »

Probaću da ti pomognem.

Što se tiče situacije koja ti se desila, ona se jeste desila u sadašnjosti, ali se desila zbog neintegrisanih utiskivanja iz prošlosti i desila se zato da bi ih ti konačno integrisao. Uvek ti se dešava upravo ono što ti je potrebno da bi integrisao emocionalne potpise. I dešavaće ti se slične situacije sve dok ne obaviš taj proces. To ne moraju i, uglavnom i nisu, fizički iste situacije, ali ako pogledaš malo bolje, videćeš da im u osnovi leže ista utiskivanja, iste emocije. Nadam se da nisam konfuzna jako :) . Suština je: čitaj knjigu i veruj Procesu.

E sad, kao što sam i rekla u nekom od predhodnih postova, nema tog glasnika kojeg ja nisam odstrelila. Bez greške. Ali i prihvatila sam to. To se tako desilo jer je upravo to ono što je meni potrebno. Ja sam sad u desetoj nedelji i kad završim, i napravim pauzu, ja ću započeti drugi krug. Tada će i biti bolje :D .

A što se tiče čitanja teksta, mislim da sam ti o tome već pisala na nekom ranijem postu ;)
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Proces prisutnosti

Post by Sibb »

Odavno već radim na sebi, i teško mi pada da dozvolim da se osećam loše. Svesna sam ja svega, odvojim se od situacije (dugo sam vežbala posmatranje ''posmatrača'' po Mooji-u), pa lako pronađem razloge dešavanja u prošlosti, ali ne mogu potpuno da dozvolim da doživim ''dno'' koje je sve bliže :lol:

John, razumem te, ja sam čak zaista ozbiljno ugrozila neke odnose, neke sam čak i prekinula, ono kao ja otpustim glasnika, sve smireno i samo kažem ''Zbogom'' :)

Proces se puno poklapa sa Hooponopono-m, gde se takođe ističe da je sve zarobljeno u unutrašnjem detetu, da je potrebno sve to otpustiti, da mora da se počisti sve to, da ne postoji ''tamo vani'', nego je sve u nama, itd...pa mi pomaže da glasnicima pošaljem zahvalnost i ljubav, inače...smrt im ne gine.
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Proces prisutnosti

Post by John Work »

Jeste u pravu si Monja to za neintegrisana utiskivanja iz prošlosti ali su događaji takvi da izgubim iz vida tu konstataciju.

E super vidim sad šta si napisala za čitanje znači neću morati da se budim pre petlova.. da bi stigao sve da odradim :lol:
hvala!

Da u pravu si sibb, Nego da primetim nešto čini mi se da se procesom stiže do cilja sa više prepreka na putu nego recimo kod ho oponopono ili abrahamovog učenja i onda se upitam šta mi je sve ovo trebalo :lol:

I zaista je puno poklapanja sa ho oponopono samo su metodi stizanja do cilja malo drugačiji, no dobro, idemo dalje. ;)
User avatar
Hitheroad91
Posts: 82
Joined: 10 Mar 2013, 22:34
Location: Beograd

Re: Proces prisutnosti

Post by Hitheroad91 »

jooj proces prisutnosti.. :D
Ja sam ga pre godinu dana citao i pokusao da ga uradim(pao sam u 3. nedelji) i polako kapiram da pojma nisam imao za mnoge uvide! :D
Razumeo sam sustinu,taj sadasnji trenutak i onda sam osetio taj "rat" izmedju mojih misli iz proslosti i buducnosti, i mene kao svesti u mnogim situacijama.. Nisam znao bas dobro da se odrzim,a kad bi dosle neprijatne situacije uz moje glasnike,slogirao bih se u trenutku hahah :D Znam sta treba,ali radim ono sto ne treba,trenutak prolazi,u njemu nisam.. :D Cutao sam,ili lupim neku glupost. Pomislim da sam glup u tim trenutcima obicno. :D
Sad sam u sedmoj nedelji,ali ovog puta citam knjigu samo. :D
Ljudi,uradite to,ako tek krecete,a verujete da imate sta da integrisete,onda bolje ,mnogo je bolje prvo knjigu u ruke,pa se otvori za uvide.. Znam za vezbe,svidele mi se,a opet sam odustao... Znao sam da je to prava stvar! :)
Citam,pa cu odmoriti malo i krecem onda iskustveno! :)
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Proces prisutnosti

Post by Monja »

Drago mi je da ti se sviđa Proces :)

I meni je on No1 od svih "tehnika". Ja sam završila prvi krug i trenutno sam u pauzi, a za otprilike nedelju-dve krećem drugi krug.
Ako si čitao moje ranije postove, mogao si da vidiš da mi ni jedan glasnik nije "umakao", sve sam ih odstrelila :roll: Ali ja sam to prihvatila kao nešto što je upravo tada na takav način i trebalo da se desi i tih 10 nedelja spada u najlepše (mada i izuzetno teške i bolne) periode života. Mnogo sam o sebi naučila za to vreme i jedva čekam nastavak :D
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
User avatar
Hitheroad91
Posts: 82
Joined: 10 Mar 2013, 22:34
Location: Beograd

Re: Proces prisutnosti

Post by Hitheroad91 »

da,da no1 sigurno! :D
uhh,koliko mi je samo drago sto cu moci da se vracam ovde kad budem prolazio kroz moje bolne trenutke i trenutke u kojima budem hteo da odustanem ubuduce..
Sigurno ces pricati samnom kad budem krenuo iskustveni deo. Disciplina na prvom mestu,pa onda ostalo... :(
:D
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Proces prisutnosti

Post by Monja »

Tu sam ;)
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
Post Reply