Šta je to u novcu

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
Post Reply
User avatar
sunshine
Posts: 4
Joined: 19 Aug 2012, 23:15

Re: Šta je to u novcu

Post by sunshine »

Postoji odlican klip u vezi novca :)

Sta bi bilo kad novac ne bi bio objekat?

http://www.youtube.com/watch?v=2L_cGjQSR80

Iz svog iskustva sam shvatila da kad novac koristis da bi pomogao drugima (koliko god to bilo), i kad delis sa radoscu, nikad ne mozes biti siromasan.

Dragana
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta je to u novcu

Post by jovanajovana10 »

ljudi hvala vam!
Hvala Bukiju na ovoj divnoj temi.
praticu je :-)
ja sam o novcu mislila svasta
volela sam ga malo ,
mrzela sam ga stalno iz dna duse
i danas ne mislim nista-zato ga i nemam
pogresno je mrzeti novac,ja to radim ali nisam u pravu,ali polako mlada sam ja ;-)

ovo je oblast na kojoj puno trebam raditi jer mi kvari harmoniju i mir
novac nas cini samo srecnijim-ovo moram da upamtim i usadim sebi u mozak
ali tesko mi je da shvatim jer sam zbog novca se udaljila od svoje porodice,mama i tata i sestra i svih
ljudi koje volim su otisli negde "trbuhom za kruhom ",nedostaju mi svi,cesto se rasplacem
i 100 puta sam ponovila -treba mi njihova ljubav a ne novac
to sam i dobila,ljubav-para nigde na vidiku!
sada bih trebala da govorim- trebaju mi ljubav i novac
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Šta je to u novcu

Post by Član 257 »

Meni po listi prioriteta ide ovako: zdravlje,ljubav,novac,ispunjene društvene svrhe... Ima jedan vic. Razgovaraju Mujo i Japanac o prioritetima. Kaže Japanac: "Meni je na prvom mestu Japan,na drugom posao,a na trećem porodica." A Mujo će: "Men' su ti ,bolan, na prvom mjestu žena,djeca,jarani. Na drugom pos'o. A Japan? Nije mi ni u peti! " Jovana,možda si Bosanka,proveri! :)
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta je to u novcu

Post by Ivan Spg »

sunshine wrote: Sta bi bilo kad novac ne bi bio objekat?
Ustvari znači "Šta bi bilo kad novac ne bi predstavljao pitanje?"

Svaka čast za link :) Watts je stvarno genije :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Šta je to u novcu

Post by Vina »

Ja se slažem sa Luiz Hej koja kaže da je novac energija, i da novčanica od sto dolara nije ništa manje duhovna nego ruža. :)
Dakle, sve je u našoj percepciji.(kao i uvek, kao i u vezi bilo čega drugog)
Odgovara nam da mrzimo novac kada ga nemamo i nismo savladali umeće da ga lako manifestujemo u svoj život. Onda smo žrtva i imamo raaaazne neke filozofije u vezi novca, šta je, kakav je, u šta nas pretvara...ma ceo život nam se počne vrteti oko novca. Svaki dan, po ceo dan, svađamo se sa partnerom, sa sobom, sa životom, sve zbog novca.
A kada znamo kako da se opustimo i dopustimo novac, mi ni ne razmišljamo o njemu. Obožavam ovu Abrahamovu rečenicu kada kaže da dopustimo novac da lako ulazi i izlazi iz našeg iskustva. Naglašavam izlazi, jer je to jedan krug kretanja energije, i samo je fora da ga dopustimo.
No, teške, crne, tamne, gvozdene misli, ubeđenja i verovanja vezana su za temu novac u našem životu. I to je izazov koji je pred većinom ljudi.
Ja verujem u Luizine reči da je novac najlakša stvar za manifestovati. Samo je potrebno raditi na tome u smislu poboljšanja naših misli, stava, raspoloženja, vibracije, uverenja o novcu i najviše o tome koliko smatramo da ga zaslužujemo.
Možete slobodno snimiti sebe na telefon kako govorite rečenicu Ja zaslužujem novac i bogatstvo, i pustiti to da se vrti na repeat. Bukvalno ispiračina mozga, jer smo naučeni mnogih gluposti i laži u vezi novca i da li ga uopšte zaslužujemo.
Ja obožavam novac. Volim kako miriše, volim ga u rukama, u novčaniku. Volim ga i dopuštam ga sve više i više i više. Imam ga sve više i više, i sve manje i manje brinem i opterećujem se da li ću ga imati u količini u kojoj ga želim. Novac mi dolazi na neočekivane načine. Evo ga vamo, eno ga tamo! Stalno iskače pred mene i pada direktno u moje ruke! Sa uživanjem provodim sve više i više vremena raspoređujući svoj novac: na čega ću ga sve trošiti i šta ću novo kupiti. Volim da planiram svoje troškove. Uvek imam i više nego što poželim! Novac me grli sa svih strana. Život me blagosilja izobiljem i stalno me podseća da je u redu da se častim i nagradim. Svoj novac držim u posebnoj tašni koju sam kupila specijalno za novac i moje račune i priznanice. Sve je hronološki poređano i svaki odeljak ima svoju svrhu. I sve je kristalno jasno, čisto, i pregledno. U mojoj torbi bogatstva vlada divna energija. Svaki put kada posegnem za njom blagosiljam je i sa ljubavlju vraćam na njeno specijalno mesto u mojoj sobi. Osećam ponos i sigurnost dok plaćam račune, i uvek kažem sebi: Juuu! Vina, al' si fensi riba, prava si biznis, independent woman, sposobna i moćna. Vidi kako ti možeš to da platiš, opušteno! Uvek se setim kako mi je bilo pre, svesna sam svog napredka u tom finansijskom polju i uvek cenim sve što kupim, od računa za telefon, preko novih cipelica, sirupa za grlo i hrane za pse. Bukvalno sve blagosiljam kad god se setim, što je skoro uvek. Kad god pijem nešto kažem živeli, bila to kafa ili vino. Pre jela se zahvalim životu, i kažem: Daj mi još! Slobodno! Samo sipaj, nek teče izobilje!
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta je to u novcu

Post by jovanajovana10 »

Clan 257, da ja jesam Bosanka :-) i to valja menjati. jer izgleda ,sve trec staviti na
1.mesto po vaznosti :-) ma zasto bi postojala skala?
Valjda zato imam 7-8 najboljih drugarica-sve dele 1.mesto ali imam i jos
puno ljudi koje jako volim i njih bi stavila isto na to prvo mesto
ne volim te skale,jer bi mi novac bio na 382.mestu
...ajde od danas,da sve bude na 1.mestu! (novac,ljubav,porodica,posao...)

Vina,hvala ti na divnom tekstu
bas me zanima iz kog puta cu moci da ga izgovorim (snimim i pred ogledalom)
evo,nisam se ni bacila na posao,vec sam rekla da ce mi trebati par pokusaja
greska u startu!
snimicu mirnim glasom iz 1.puta sebe :-)
samo sam obeshrabrena mnogobrojnim pokusajima da promenim stav.
ali krajnje je vreme da resim to,da vise ne odlazem,nemam vremena za gubljenje:-)
uvek kada sam htela da odustanem,kazem sebi pokusacu jos sam ovaj put i uvek sam tek tada uspela:-) valjda tada nebudem opterecena probemom,
vec koncentrisana na resenje :-)

Vina,slusala sam jedan period i tvoj yt audio snimak sa afirmacijama za finansisku dobit
ali sam se isto tako obeshrabrila na prvoj prepreci
ne znam sta mi je!

ali mora da se resi! ;-) podhitno :-)
:-*:-*:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Šta je to u novcu

Post by DenVik »

Jo10, ja iskreno, ne brinem za tebe, ti imas energiju jednog bataljona :D
Vina je napisala odlican text, kao i Zika. ( ne slihtam se, stvarno, pametniji od mene su to lepo srocili)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta je to u novcu

Post by jovanajovana10 »

DenVik draga ,tek cu imati energiju. :-)
nego reci ti meni kako da nadjem crtace sa Diznijevim Baja-patkom (bogatim patkom)i kako se on pise na engleskom? ti si strucnjak za crtace,a ja zelim da zavolim tog patka sto pre :-)

pre neki dan sam trazika nesto u vezi novca i on je naleteo :-)
to je lik koji mi treba ;-)
ili daj link sa crtacem :-):-):-):-)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Šta je to u novcu

Post by DenVik »

Jo10, poslacu ti strip sa Bajom Patkom.
Nesto se ne secam da sam naletela na crtani sa njim, sa svima ostalima da, ali njega vise ima u stripu.Nadjem li link odmah saljem, eto mi zadatka na odmoru, a lepo sam rekla sebi da cu da se odmaram :D


http://www.youtube.com/watch?v=EvhIAg7N ... 1509726591

Scrooge Mc Duck
Last edited by DenVik on 02 Apr 2013, 19:33, edited 1 time in total.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Šta je to u novcu

Post by Зоран »

Sve je u balansu, po mom mišljenju. Jeste novac energija kao i sve oko nas, ali mu ne treba pridavati previše kao ni premalo pažnje, kao i svakom drugom predmetu u svom životu. Tajna je u balansu. Ponekad nas zbuni težnja da se sve pretvori u svoju protivvrednost u novcu, pa nam to poremeti planove. :) Kada jednom pronađemo balans vezano za sve u svom životu, onda to dobije svoju izvornu svrhu...

Baja Patak - http://en.wikipedia.org/wiki/Scrooge_McDuck
Post Reply