Kafić "Dobre vibre"

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Ivan Spg »

Evo privremeno sam napravio neki mix, videćemo da l će da se zapati :) Mada ja nešto ne volem kafiće :P Ima neko još neki predlog??? :ludiranje:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by tanita »

A menjati nick u Antooonio? :pardon: :ludiranje:
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Ivan Spg »

Je li mora sa 3 o ? :lud:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by tanita »

aaahahah vriske, kakav smajli :rofl: pa dobro hajde smanjićemo broj O-a, ako treba :lol:
Last edited by tanita on 16 Apr 2013, 23:38, edited 1 time in total.
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Felisiti »

Svidja mi se ideja o ovom našem kafiću jer u njemu mogu biti i u pidzami.
A ne moram ni piće da plaćam. :ludiranje:
Dve muve jednim udarcem. :)
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Zika »

Sarah , Bog te blagoslovio i živela mi 150 godina a može i više. Hvala što si me potsetila za škembiće, nisam ih kuvao ima vajda godina dana. U četvrtak idem u jedno veće mesto kod sina gde ima jedan super market pa imaju i škembiće. Volim ih i u saftu a i pohovane. Verujem da bi ih i kanadjani voleli. U ovom naselju imamo Club House i svremena na vreme imamo ručkove gde svako donese neko jelo i napravi se kao švedski sto. Ja sam kuvao nešto po naški i lepo su ispraznili činije.

Večeras sam se najeo slanine i belog luka i može da se desi da sam sebe izjurim iz kreveta, mnogo mirišem na beli luk.

Spremam se za krevet. Laku noć a vama dobro jutro i želim vam lep dan. :ruzha:
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Zika »

DSC01097.JPG
DSC01097.JPG (124.77 KiB) Viewed 391 times
Evo dragi moji doneo sam vruću gibanicu u kafić, poslužite se a i piće je na moj račun :zdravica:
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Ivan Spg »

Žiko jel može recept??? ovo izgleda savršeno!!! :bravo: :bravo:
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Zika »

Hvala Spoygg.

Naravno da moze recept. Ja se ne drzim recepta 100% za bilo sta sto kuvam, volim da improviziram a za ovaj recept upotrebim onoliko sira koliko imam i slazem kore dok ima fila.

Gibanica detaljno

Kuhinja: srpska
Vreme pripreme: 30 minuta
Posno jelo: ne
Težina pripreme: srednje

Pošto se gibanica često jede, neka bude dobra i originalna.

Mera je za 1 paket 500 g kupovnih kora, srednjih, onih što se mogu naći po samoposlugama. Ovo bi bilo dosta za 4 osobe. Ako ste u belom svetu verovatno mogu da se nađu u prodavnicama koje imaju grčku robu, Grci to na engleskom zovu “Phyllo pastry”. Beli sir može biti svaki seljački (za beli svet pomešajte cottage + feta, jer je feta prejak). Da se razumemo, ako je sir punomasan 45 % istopiće se, a ako je nemasan 25 % i manje ostaće u komadićima, pa taktizirajte. Najbolje kombinovano, malo masnog za jačinu i malo posnog da se pojavljuje lično. Može se jačina postići kajmakom ili pavlakom.

Sastojci za 4 porcije
500 g kora za pitu

Fil:
400-500 g belog sira.
1 puna velika šolja ulja
1 puna velika šolja mineralne vode
4 jaja

Priprema
Da recept ne bi bio suviše težak, biću opširan. Kod nas postoje tanke, srednje i debele kore. Tanke su bile za pite, odnosno slatke pite, sa višnjama, jabukama i sl. Debele su bile za gibanicu, to treba da je kao za burek. Međutim ja sada za ovu gibanicu koristim tanke ili bar srednje. Preporučujem tanke.

". Pazite kore se brzo suše na vazduhu, dok radite, držite ih na gomili a kad počnete ne prekidajte dok ih ne smotate.

Prvo smutite fil. Izdrobiti sir viljuškom, pa dodati jaja, promešati, pa ulje i na kraju mineralnu vodu (kod svih umešavanja pravilo je od gušćeg ka ređem). Uzeti okruglu tepsiju za pečenje, namazati je puterom i naliti hladnom vodom da odstoji malo (ako ima vremena), pa prosuti vodu i tako postižemo da se u tepsiji stvori kao neki zaštitni film, služi da se testo (u ovom slučaju, inače važi generalno) ne zalepi pri pečenju.

Puna šolja ulja služi da se gibanica dobro kuva sa svih strana u vrelom ulju. Ne bojte se! Štos je u tome da se na kraju, kad je gibanica gotova, kad ulje najviše vri, izvadi pleh iz rerne (pazite kako ćete to) i da se svo ulje koje može iscuri, ispe u sudoperu. Tako će gibanica biti ukusna ali ne i masna.

Mineralna voda gibanici daje vlažnost i pomaže da naraste. Može se koristiti i mleko ali onda treba dodati malo praška za pecivo u fil. Knjige kažu da u gibanicu obavezno ide i kajmak, ja ne stavljam, može umesto toga malo kisele pavlake, treba malo jače mlečne masnoće.

SLAGANJE. U podmazanu serpu staviti jednu koru, poprskati sa iljem i staviti drugu koru. Sledecu koru zamociti u fil pa onako zguzvanu staviti kao sledeci red i tako redjati redom. Ako je preteklo fila preliti preko poredjanih kora.
Peći u zagrejanoj rerni dok ne porumeni i dobro zamiriše. E sad moje iskuštvo kaže na 200-220°C 40-45 min (to je valjda 400 F).

Kad je skoro gotova (gore je porumenela, ali ne skroz), ono puno ulja samo kipi i sve se lepo kuva u tom vrelom ulju. Vreli pleh sa gibanicom izvaditi iz rerne i odliti svo ulje. Gibanica se dobro pofajta hladnom vodom i ponovo vrati u ugašenu rernu da od vode smekša, ali i da se ta voda upije. U ugašenoj rerni mora da stoji bar 15 min a ako je duže neće smetati.

Treba da se lista ko stari telefonski imenik i ne sme da curi ulje, a mora da bude sočna.

Ovo je suština ideje, sve vam je jasno a vi slobodno improvizujte na temu. Samo da znate, kakav sir, takva gibanica.
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by najzad »

Dragi Ziko, :o majstor si nema sta,kafic radi 24 casa pa smo nadrljali pored takvih ponuda a sada ce da slede sigurno non stop ko ce da odoli. :zdravica:
:drugari: Vidim i ti pomeras odlazak na pocinak,laka ti noc'ca i prelepi ti bili snovi. :ruzha:

Draga Pozitiva jos uvek ocekujemo vic, em mi je milo em darago da si opet ona ista pozitiva. :veselica: :veselica: :veselica:

Tanita prelep ti je avatar. :svekul:
Post Reply