Kako ste počeli?

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Kako ste počeli?

Post by Mina u Sreci »

Ja sam imala cast, da budem jedna od retkih, koji su odgojeni u ovom duhu. Moja familija je poznavala zakon privlacnosti i razne druge metode, jos pre mog rodjenja, tako da je mantra mog detinjstva bila:
"Ko zna zasto je to dobro. Misli samo pozitivno. Svi su ljudi jedno. Postoji samo ljubav. Strpljen spasen. Misli uvek samo o polupunoj casi, ...".

Ovakav odgoj ipak nije garancija za zrelost, tako da sam povremeno zaboravila sta sam naucila. Pogotovo, zato sto sam sama zivela i sama otkrivala svet.

Od pre nekih 10 godina, cvrsto stojim u svom uverenju ko sam i sta sam. I zakon privlacnosti je moj apsolutno najbolji prijatelj :)
User avatar
Ja_mogu_sve
Posts: 30
Joined: 20 Aug 2012, 00:32

Re: Kako ste počeli?

Post by Ja_mogu_sve »

Blago tebi, ja sam skoro cula za afirmacije i potrazila na netu, a onda sam cula i za Tajnu, pa za Ab-Hicks, i naletela sam na sajt ratnika svetlosti i odusevila se Vinom i njenim video zapisima i upste ceo sajt mi je predivan, i tako sam pocela, relativno skoro , mozda mesec dana i vec mi je bolje, sve mi je krenulo bolje, vec imam jednu ispisanu svesku afirmacijama, i pisem knjigu pozitivnih aspekata, i osecam se predivno, jedno vreme sam imala tolike probleme da mi je doktor preporucio bromazepam jer bilo je neizdrzivo iako sam mlada , organizam nije mogao drugacije da se bori sa problemima sve dok nisam presekla i poceela da mislim pozitivno iako nisam znala za ZP i ostalo , i polako se poboljaslo, i to je Zp na delu iako ga ne poznajemo i ne primenjujemo, a od kad svesno primenjujem ZP tj od kad sam pocela da pratim vas sajt i uopste citam knjige na tu temu, zivot mi je bukvalno procvetao, iako mi je do skoro izgledalo katastrofalno , bitan je pogled na svet , i dozivljavanje istog, mislim nije prijatno kada ti bliska osoba zavrsi u dusevnoj bolnici,ali izborila sam se sa tim, i odlucila da u svemu nadjem nesto pozitivno ,od kako sam ppromenila nacin razmishljanja sve se promenilo na bolje, i stalno se poboljsava , lepo je sto postojite i sto delite svoje znanje sa drugima, sajt je fenomenalan a i forrum jer mozemo da razmenjujemo iskustva
User avatar
mima
Posts: 18
Joined: 20 Aug 2012, 11:26

Re: Kako ste počeli?

Post by mima »

.
Last edited by mima on 06 Feb 2013, 14:03, edited 1 time in total.
User avatar
aurelia
Posts: 21
Joined: 20 Aug 2012, 09:57

Re: Kako ste počeli?

Post by aurelia »

Divna tema :) pogotovo zato sto moje pocinjanje dokazuje da je teza *koliko das,toliko dobijes*-istinita. Naime,pre godinu dana,upoznala sam jednu devojku. Imala je dosta problema,mentalnih pre svega,sto je naravno posledica negativnog zivota. Zivela je u stanu pored mog,i bila totalno asocijalna. Posto sam student,i zivim u studentskom kraju,vecina zna kako to ide,druzenje,zezanje,zurke,ma opsta radost :D Puno puta smo pokusavali da je zovemo sa nama,trudili se da je razveselimo etc,ali nista..uvek se nekako povlacila,skrivala.. I tako jednog dana,ja se odlucim i pozovem je na kafu,na opusteno caskanje,bez ikakvog pritiska..provele smo divno popodne,pricajuci uglavnom o uopstenim temama. Nastavile smo sa tim kaficama,pa ponekim setnjama,u svakom slucaju devojka je pocela totalno da se otvara i opusta sto me je totalno fasciniralo (sa obzirom na to da je zivela u konstantnom stahu od rata u Iranu i budistickih sekti :shock: :? :shock: :shock: :?: ). I tako,dolazi ona kod mene jedan dan,donoseci mi jedan disk,kao da pogledamo zajedno,njoj je to preporucio njen psihoterapeut,ona sva ushicena, fazon *promenice ti se zivot,totalno ludilo,pozitiva*..ja naravno skeptik,ali ajde bila je u takvom tripu,da je malo na mene prenela. U pitanju je bio film TAJNA. I sada vam je verovatno sve jasno. I divna je stvar sto nijednog trenutka nisam osetila nikakav otpor,bila sam u fazonu*wow,ovo je tako kul,hajde da probam*. Kasnije je nastupio mali period tisine,posto sam dozvolila da mi neke druge stvari zaokupiraju misli.ali onda jednog dana ,ja u suzama,depresiji zbog nekih gluposti,trazim neki dobar film na netu da se opustim,i eto ga.BUM-Lujza hej,ta divna Lujza Hej :P i to je to. Sati i sati ceprkanja po netu,citanja,gledanje raznih videa..i eto me-na tom divnom putu ka sreci,dobrobiti,ljubavi i svemu lepom :D Beskrajno sam zahvalna Ljubici,koja je je podelila sa mnom taj film.. i naravno zahvalna sam na svemu sto imam u zivotu :D


Tek sad vidim koliki sam sastav ovde napisala,ali eto samo je puklo iz mene :) Ovaj forum je divna jedna oaza pozitive :D
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako ste počeli?

Post by Ivan Spg »

Aurelia - predivno :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Kako ste počeli?

Post by Vina »

Hvala vam svima što ste napisali svoje početke i magične načine na koje ste krenuli u ovu avanturu pozitivnog razmišljanja... Divno je čitati kako se toliko puno života promenilo na bolje uz pomoć zakona privlačenja i divnih autora. Zahvalna sam što su neke od vas i moji videi inspirisali, jako sam happy zbog toga :D
Svako od nas ima specifičnu priču kako je krenuo, i stvarno, valjda onda kad dotaknemo dno i kada se osećamo najgore, poželimo najviše da nam bude bolje i nekako se desi ta prva knjiga, razgovor, film, ili sajt...
E sad, nakon tog prvog naleta radosti i raznih manjih promena(pozitivnih), dolaze periodi mnogih izazova, trentci kada ćemo morati biti istrajni, a dokaza još uvek nema... Tu ustvari pokazujemo svoju veru i snagu, i definišemo svoju realnost. Mogu slobodno reći da mi je taj period 'tišine' bio dosta bolan i moja ličnost se ponovo oblikovala u tom vremenu. Postajući nova ja, sa novim razmišljanjima, stavovima, reakcijama...Ma komplet sam se menjala.
A onda je došlo vreme da sredim i odnose sa porodicom (jer je tu ležao najveći izvor mojih negativnih emocija) .E tu sam se najviše lomila. I razbolela, i bilo mi je ultra teško, ali jednom kad postaneš svestan prave realnosti i kako stvari funkcionišu, više ne možeš zatvoriti oči na to i zanemariti stvari koje žude da ih razrešimo. Hoću da kažem, lakše je kada nam je jasno, lakše je onda suočiti se sa problemom, sa ljudima, sa najbolnijim stvarima koje smo ceo život gurali pod tepih i bežali od njih. Samo polako, to je ključna reč, laganica. Ja sam lično odlagala ta 'najstrašnija' suočavanja dokle god sam mogla, dok mi više nije provrilo pod nogama, jer mi je to toliko postalo smetnja i toliko je išlo protiv mene, da sam prosto morala to da sredim (mislim na suočavanje sa roditeljem, uskoro ću napraviti i jedan video o tome).

Nakon tih nekih prvih većih pobeda, sve je mnogo lakše i pitkije, svaki sledeći izazov koji dođe na red.
:) :) :)
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako ste počeli?

Post by Ivan Spg »

Vina podsetila si me na početak knjige "Put kojim se ređe ide":
Život je težak. Ovo je velika istina. Jedna od najvećih. Ovo je velika istina, jer kada jednom sagledamo ovu istinu, mi je prevazilazimo. Kada jednom prihvatimo činjenicu da je život težak, ona nam postaje nevažna.

Život predstavlja niz problema. Da li želimo da kukamo nad njima ili da ih rešavamo i da naučimo svoju decu da ih rešavaju?
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
nataODzlata
Posts: 1
Joined: 19 Aug 2012, 22:07

Re: Kako ste počeli?

Post by nataODzlata »

ja sam počela nakon što sam shvatila da uopće ne volim sebe iako sam govorila da se obožavam najviše na svijetu. Užasno je teško zavoljeti sebe, ali je i moguće :) prije skoro godinu dana imala sam jednu težu situaciju, fakultet nije završio onako kako sam htjela i shvatila sam da mi u ljubavnom životu ne ide jer sam šansu uvijek davala dečkima koji me nisu cijenili, ni trudili se oko mene, a one koji su to htjeli sam odbila po kratkom postupku smatrajući ih slabima i nikakvima. Da se mogu vratiti u prošlost opalila bih si šamar. dakle, nakon te situacije prošle godine, odjednom me je nešto opalilo i trgnula sam se i sjetila se da mi je dobar prijatelj prije 3 godine poslao na mail knjigu Rhonde Byrne- Tajna i to na engleskom, savršeno za vježbanje jezika :) otvorila sam mail i ko luda sam tražila taj njegov mail sa knjigom, sva sreća ne brišem mailove. I konačno pronašla sam je i počela čitati, nisam stajala dok je nisam pročitala. baš sam osjetila veliku potrebu da je pročitam. nakon toga sam i film našla i njega sam skinula i pogledala. Bila sam oduševljena. i svaki dan sam po internetu istraživala o zakonu privlačnosti. Zatim sam naišla na ime "Louise L. Hay" i pročitala njen životopis i odjurila u knjižnicu i digla 3 njezine knjige. One koje su me oduševile su knjige "Život " i " Vi možete iscijeliti svoj život". Kad sam pročitala njezinu žiotu priču ostala sam bez teksta, što joj se sve izdogađalo, a ona danas pomaže milijunima ljudi diljem svijeta i postala je uspješna žena. Rekla sam sama sebi da je dosta sa glupostima i da je vrijeme da odrastem, ambiciozna sam i zaslužujem dobar posao u uredu s pogledom na more, na vodećoj poziciji i zaslužujem muškarca koji će se truditi oko mene svaki dan i s kojim neću skidati osmjeh s lica. Konačno sam shvatila da živim na moru u predivnom gradu i prestala misliti o tome kako je ovdje sve grozno i kako se želim negdje odseliti. Počela sam s afirmacijama i dugo mi je trebalo da napravim taj switch off u glavi i počnem pozitivno razmišljati. Ali dobro je bilo to što sam uvijek bila svjesna da stvarno zaslužujem najbolje i da jednostavno više neću živjeti onako kako prije, sa monotonijom i konstantnim blesavim osjećajem.
Uskoro će godina dana otkako sam počela sa primjenom zakona privlačnosti i dan danas još imam neke stvari koje teško otpuštam, opraštam, zaboravljam i ponekad mislim da neću u životu uspjeti ostvariti ono što svim srcem želim, ali za razliku od prije sad znam što trebam raditi u situacijama kada me uhvati panika i moje depresijice sada traju svega nekoliko minuta. također želim reći da moj dan počinje na stranici Ratnici svetlosti i svi vi koji ste tek počeli sa promjenama u svom životu savjetujem da svoj dan započnete baš na ovoj stranici i uvijek vjerujte u sebe ;)
User avatar
BIONA
Posts: 15
Joined: 20 Aug 2012, 17:03
Location: Sarajevo

Re: Kako ste počeli?

Post by BIONA »

Da znas Vina da cekamo taj video ;)
Cherish your visions and your dreams as they are the children of your soul, the blueprints of your ultimate achievements." - Napoleon Hill
gordana
Posts: 3
Joined: 31 Aug 2012, 13:44

Re: Kako ste počeli?

Post by gordana »

Vise ne znam dal ovu pricu mogu da nazovem mojom, to je ostalo u proslosti, cak se ne sjecam svih detalja. Ukratko samoca mi je pomogla u ostvarenju stvaralackog procesa. Pored svih voljenih i dragih bica bila sam usamljena samo knjige su me opustale i inspirisale. Cesto sam osjecala uznemirenost, izgubljenost i td. sve sto nije u ovom trenutku moje. Pitam se kako je to moglo biti tesko vrijeme kad mi je ono donijelo oslobadajucu svijest. Samoca je jos tu al u drugom obliku prepunom razumijevanja za druga ljudska bica, radost i ushicenost koja je nasa. Ukratko sve je dobro, sto dolazi proslost ostaje i blijedi od jacine svjetlosti sadasnjeg trenutka. Znam da moje dobro postoji u ovom trenutku. Bog voli, a zetva je predivna, moja zelja je ostvarena. Hvala proslosti na dobru, sadasnjosti hvala samoci. Mi nismo sami vidite koliko nas je. Hvala nasem univerzumu. Hvala vama koji citate sad ovo jer u ovom trenutku ja se nalazim na moru u Budvi i pisem knjigu koja ima naziv "muva bez glave". VELIK POZDRAV.
Post Reply