Da li osećate energiju?

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
Krijesnica

Re: Da li osećate energiju?

Post by Krijesnica »

Hm, ne bih se složila. Ja vidim i predmete kao energiju. Tj. doslovno ih više ne vidim kao krute, statične stvari, već više kao nekakvu želatinastu smjesu koja titra u prostoru.

U zadnje vrijeme jako osjećam energiju u licu. Ne znam zbog čega, ali titram već danima :mrgreen:
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Da li osećate energiju?

Post by Stalker »

Svaka čast Krijesnice...po tome što kažeš ti imaš energije napretek. :D
A kako objašnjavaš proces viđenja energije?
Znam dosta ljudi koji kažu da vide energiju na sličan način, ali neznaju da objasne kako to izvode.
Dakle, dali je to što vidiš san ili opsena.
Sumnjičavost nije isključena jer neka viđenja mogu se prozvati halucinacijama.
Možeš li opisati na nekom primeru šta ti se sve zbiva kada odlučiš videti svet energije.
:ugeek:
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Da li osećate energiju?

Post by DenVik »

Šta reče čovek? Slažem se sa Krijesnicom.
Mada može opet biti da pričamo o istom na različite načine.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Da li osećate energiju?

Post by pozitiva »

[
Stalker wrote:
Krijesnica wrote:
Stalker wrote:Energiju ili imaš ili nemaš.
Kako je moguće nemati energiju, kada smo i sami energija? Misliš li tu na fizičku snagu ili?
Da smo mi energija je samo premisa. Da smo mi svetlost takođe je premisa. Dakle mi verujemo i tom verovanju dajemo oblik da bi imali za cilj da se osvedočimo kao svedoci u ono što verujemo.
Onaj ko ima energiju on dmože drugog čoveka da vidi kao svetleće jaje, auru. Onaj ko nema energiju može da gleda samo svet objekata.
premisa (lat. praemissa tj. proposito ili sententia ranije postavlje)
nešto što je napred istaknuto, pretpostavljeno; log. jedan od dva suda u silogizmu, posrednom zaključku; gornja premisa (lat. propositio maior) ili donja premisa (lat. propositio minor), koje sadrže "veći" il "manji" pojam i srednji pojam (lat. terminus medius) iz kojih se izvlači konkluzija, zaključak ili zaključeni sud. -srpski recnik
a mogu da ti izvadim tacno i iz filozofskog recnika :)
dakle premisa je pretpostavka, teza od koje se polazi u sudu
kada smo odredili sta je premisa
mozemo slobodno reci da energija tj teorija o energiji nije premisa jer je naucno dokazana
sve je nastalo od energije i sve je energija
ovo je sa Wikipedije u nedostatku vremena:
Energija je sposobnost nekog tijela ili mase tvari da obavi neki rad a isto se tako može reći da su rad i energija ekvivalentni pojmovi, iako opseg i sadržaj tih dviju riječi nije posve identičan. U biti, promjena energije jednaka je izvršenom radu pa se stoga i izražavaju istom mjernom jedinicom - džul [J] u čast engleskog fizičara Jamesa Prescotta Joulea. Vršenje rada se može manifestirati na mnogo načina: kao promjena položaja, brzine, temperature itd.

U svemiru ne postoje tijela i sustavi koji ne posjeduju energiju. Energiju se ne može uništiti, ona prelazi iz jednog oblika u drugi, s jednog tijela na drugo i uvijek u skladu sa zakonom očuvanja energije.
dakle
svi mi imamo energiju jer smo sastavljeni od nje
a ono sto bih tebe pitala Stalker
je sumnjas li ti u sve sto pomislis jesi li u biti skepticar?
u novo doba tj u ovom 21 veku svaki skeptik prelazi u cinika.
jesi li to
molim te pojasni mi :)


a evo jos nekih dokaza o postojanju energije:
http://reiki.rs/istrazivanja.asp
http://reiki.rs/istorija.asp
Krijesnica

Re: Da li osećate energiju?

Post by Krijesnica »

Draga, da nisi ti profesorica na nekom fakultetu? :mrgreen: Lijepo objašnjavaš stvari <3

Stalker, evo odgovora na tvoj post...

Naravno da je sumnjičavost i kod mene bila prisutna u početku, jer sam počela vidjeti predmete u tekućem obliku prije nego što sam išta znala o energiji (ako zanemarimo ono sitno predznanje stečeno u školi). Dakle, prve pretpostavke su bile: a) luda sam, b) trebaju mi naočale. Tek puno mjeseci kasnije sam naletjela na ovakve teme i shvatila da je sa mnom sve u redu. To se zove ekstrasenzorni osjet, tj. percipiranje viših dimenzija stvarnosti. Ljudi su prilagođeni životu u trećoj dimenziji, odnosno vide samo trodimenzionalnu sliku koju smatraju stvarnom. Ali istina je ta da se oslanjaju isključivo na fizička osjetila koja su ograničena, koja mogu percipirati svjetlost do određene frekvencije i dalje ne. Dok se svijet oko nas sastoji i od viših frekvencija koje nisu vidljive fizičkim očima, a vidljive su duhovnim osjetilima, ili trećim okom. Treće oko je žlijezda epifiza koja luči spoj dimetil triptamin, pomoću kojega čovjek percipira više dimenzije stvarnosti. I to je naučno dokazano, negdje na forumu je čak objavljen tekst na tu temu. Dakle, ovdje se ne radi o ničem nadnaravnom, već je stvar u tome da smo mi ljudi zaboravili tko smo i što smo. Znam da nije opsjena u pitanju, jer da je tako, bila bih jedina na svijetu s ovakvim sposobnostima. Međutim, jasno mi je da nisam.

Sve što vidimo je zapravo svjetlost, koja vibrira na određenim frekvencijama. Uz određenu duhovnu praksu, čovjekova osjetila postaju osjetljivija na svjetlost, i stoga može vidjeti aure, entitete, duše preminulih ljudi i slično. To sve spada u više frekvencije koje nisu vidljive fizičkim očima. S vremenom je moguće vidjeti i UV spektar zračenja, koji nam je općenito nevidljiv jer imamo prirodni mehanizam u očima kako nam vid ne bi nastradao.

Nisam sigurna da sam razumjela zadnje pitanje, "što mi se zbiva"... Rijetko kada mogu odlučiti hoću li vidjeti nešto ili ne. Jednom kad se ekstrasenzori razviju, taj dio svijeta ti je vidljiv konstantno. Ponekad je vidljiv više, ponekad manje, ovisi o uvjetima. Teško je vidjeti aure ako ti sunčeva svjetlost udara u oči, za to je potrebno prigušeno svjetlo. Isto tako ih je teže vidjeti ako piljiš širom otvorenih očiju, poželjno je da se opustiš i napola zažmiriš. U tebi se tada ne događa ništa posebno, osim možda one dječačke radosti jer ti je svijet prepun boja i izgleda čarobno <3
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Da li osećate energiju?

Post by Stalker »

Ne nisam skeptik, samo sam trezven.
Ako izađemo danas na ulicu, sa namerom da intervijuišemo ljude u vezi energije, sa pitanjem: dali oko sebe vide energiju - siguran sam da će reći da je ne vide.
Ti ljudi koje bi smo pitali sigurno nisu nezdrave pameti. Ljudi oko nas su trezveni i oni vide samo svet objekata.
[Mogao bi neko još i da me prebije što ga pitam takve stvari.]
Dakle, to što su naučnici otkrili ne deluje na narod. Jer kada bi delovalo nastala bi velika panika.

Dakle, zbog trezvenosti, viđenje energije je premisa, jer ne postoji sporazum među ljudima koji ukazuje da je energija vidljiva.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Da li osećate energiju?

Post by DenVik »

Hm..tebi niko nije rekao da je ovo vreme budjenja i da nas ima sve više?
Ja ne vidim očima energiju, "vidim" je kad zatvorim oči, znači osećam je , od kad znam za sebe.
U zadnje vreme to je jako izraženo.
Ne zanimaju me ljudi koji još spavaju, moj fokus je na ljudima Svetla.
Ono čemu pridaješ pažnju, to jeste.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Krijesnica

Re: Da li osećate energiju?

Post by Krijesnica »

Savjetujem ti da pročitaš knjigu "Nevidljivi svijet Harrya Oldfielda", te da se malo informiraš u knjižnici i po Internetu. Sumnjičav si zbog nedostatka znanja i iskustva. Nitko nije rekao da ljudi koji ne vide i ne osjete energiju nisu pri zdravom razumu. Samo nemaju razvijena osjetila za to. Kao što je netko gluh ili slijep. To ga ne čini tulavim. Isto tako netko zna pjevati a netko ne, jer jedan ima više prakse i talenta, a drugi manje.

Ni moja mama ne vidi energiju, dok moj bliski prijatelj da.

Inače, gledajući u električne žice, vidim plavu boju oko njih. Jednom sam nekom rekla da je električna energija plava, a ne žuta (jer je tako uvriježeno mišljenje) i gledali su me ko budalu. Nedugo zatim naletjela sam na neki znanstveni tekst gdje je u jednoj rečenici spomenuto "elektricitet je plave boje".
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Da li osećate energiju?

Post by najzad »

Desilo mi se nesmotreno da sam zalila ljubicicu u saksiji ( koja mi je godinama cvetala i bila veoma draga uspomena) vodom koja se stavlja iznad slike da bi se ocistila negativna energija (mislim da znate pa sad necu o tome) cvece je na moju zalost uginulo, no ja sam dobila uvid i spoznaju kao da sam vrsila eksperiment.
Drugom pak cvecu ako kunja usled mog izostanka na primer, pa kada ga drugi neguju, uvek zalivam osuncanom vodom i vracam mu svezinu a da ne pricam da sam sigurna ukoliko mu se obracam s ljubavlju i mislima mogu na boljitak da uticem.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Da li osećate energiju?

Post by DenVik »

Pre mesec dana, zamolim Ratnike za mentalnu podršku i dobijem je, naravno.
Ja nemam pojma kako Krijesnica izgleda, niti sam se ikad čula sa njom. Nisam bila ni blizu foruma. U jednom trenutku mi je prošlo njeno IME kroz glavu i ja sam pomislila na Krijesnicu, osetila sam jezu kroz celo telo i prosto sam znala da mi je poslala energiju iliti podršku.
To je i napisala na forumu.
Znam da ne pišemo o mnogim stvarima koje osećamo ili proživljavamo ovih dana promena, a možda je vreme.
Hehe, neće se niko uplašiti od nas, samo će nam se još više duša pridružiti.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Post Reply