Da li osećate energiju?

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Da li osećate energiju?

Post by sarah »

Pošto ovim forumom dominira izvesna nota za koju je potreban izvestan senzibilitet, ja verujem da bi i on sam od sebe mogao da vrši "prirodnu" selekciju :)

Mislim da, i kad bi s vremena na vreme, naišao neko manje senzibilan da oseti tu notu (a pre bi se moglo reći kad bi smo ga privukli nečim, jer sve privlačimo u našu realnost) tom nekom, ko mu ne želi posvetiti pažnju ne mora...Nekako verujem, kada bi svi odustali od pokušaja da ga inspirišu na konstruktivno razmišljanje, on bi možda i sam odustao :nempojma: E sad, s druge strane pošto ovaj forum pored svoje note ima i svoju svrhu, a ona je povezana sa davanjem sopstvenog primera, moram reći da postoji i odgovornost osnivača, tako da razumem i banovanje...

E a ono što se onda pitam je, šta sam ja naučila iz čitave ove situacije, ona se mogla desiti u bilo kojoj organizaciji, bilo koje vrste...I pitanje koje mi se na to prirodno nadovezuje je, koji još način povezivanja ljudi postoji, i da li je on moguć, a da to nije pravljenje organizacije sa izvesnim pravilima ponašanja?
Da li je u ovim uslovima u kojima živimo (mislim na stupanj naše svesnosti) drugi način uopšte moguć :nempojma:

Eto to mi se vrzma sad čitajući ove vaše postove :) :budala:
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Da li osećate energiju?

Post by Ivan Spg »

Eh Sarah :) Da, ima tu mnogo toga i nije sve to tako jednostavno "klikneš na dugme za banovanje" itd. Kad si svestan nekih stvari, konkretno onoga o čemu tupimo na ovom forumu bogu i svetu, a to je zakon privlačnosti, onda se stalno pitaš baš to: "kako smo ovo sad kolektivno manifestovali?" I slično.

Hm, pravila postoje da bi formalizovala nešto što smatramo da je prihvatljiv način funkcionisanja. Nije dobro kad pravila postanu cilj, ali dokle god služe kao sredstvo kojim održavamo način funkcionisanja koji nam prija i koji je najproduktivniji, mislim da su potpuno ok :)

I uostalom većina pravila ovde se odnosi na to da se poštuju sagovornici, sva ostala pravila su podređena tome. Drugi set pravila se odnosi na to šta su prihvaljive teme i šta je fokus ovog foruma. To su dve vrlo jednostavne premise koje svako, ali bukvalno svako sa i malo dobre volje i fer nastojanja može da isprati. Ne radi se uopšte o "zapušavanju usta" neistomišljenicima, nego se radi o tome da smo se ovde okupili da pričamo o određenim stvarima, i da se fokusiramo u određenom smeru jer postoji bezbroj drugih mesta gde se priča o svemu ostalom. Isto taok ovde smo u atmosferi međusobnog poštovanja i slobode u smilsu da recimo pozitiva može napiše post u svom stilu (svi znaju koji je) i da joj to niko neće zameriti, meni je to čak i simpa :) Isto tako volim stil od DenVik i Članice i Jovane i Krijesnice i Sarah i ima tu još nekog sam sigurno zaboravio. To je različitost kakvu volim na ovom forumu. Svi ste super i divno je što svako ima svoj jedinstveni stil :)
Ne znam više ni šta sam hteo da kažem :D ali ide to tako iz glave pa na forum pa do vas što čitate :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Da li osećate energiju?

Post by tanita »

Stvarno ste napisali lepa razmišljanja, i dok vas čitam osećam kako divljenje tako i ponos, što ste svi tu baš u ovom momentu, i što imam priliku biti deo ove priče.
Nadovezacu se Sarah na tvoje razmišljanje za pravila. šta meni pada na pamet: kao što mi imamo unutar sebe, kao individue, svoj mikrokosmos, uredjen sistem kojim mi zapovedamo, koji mi na kraju krajeva kreiramo, oblikujemo koliko je u našoj moći, da bi bio u harmoniji, mislim da je tako i u makrokosmosu :D
E sad ako podjemo od toga da je čovek zapravo jedan uredjen sistem, mislim da nam je onda jasno da i svet izvan nas
funkcioniše u odredjenim okvirima, po odredjenim zakonitostima, pravilima. Ona mogu biti pisana, nepisana, pravila savesnosti, lepog ponašanja i slično. :) i svi se mi njih, kroz svoj društveni zivot (jer smo društvena bića)
na neki način pridrzavamao.
Meni je jednom davno, profesor u muzičkoj školi pokušao razvodniti iluzije o društvu potpune slobode, pa me pitao: a šta ti misliš T. kako bi ovaj naš orkestar zvučao kada bi svi svirali svoje instrumente, i to kad hoće i kako hoće? da li bi to bila harmonija i lepa melodija?:)
A ako uzmemo da nas pravila sputavaju, primećujem da pravila ili sankcije, osete oni koji ih krše. interesantno. Ostali imaju svest o nihovom postojanju. :totalnolud:

Ps. Napisah brdo ovoga a vidim Spoygg već objasnio :D

Hajd onda da dodam još (ako se moze išta dodati :D da treba da se zahvalimo i takvima koji zalutaju medj nas,
i kroz njih učimo. :mig: :drugari:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Da li osećate energiju?

Post by jovanajovana10 »

Isto taok ovde smo u atmosferi međusobnog poštovanja i slobode u smilsu da recimo pozitiva može napiše post u svom stilu (svi znaju koji je) i da joj to niko neće zameriti, meni je to čak i simpa Isto tako volim stil od DenVik i Članice i Jovane i Krijesnice i Sarah i ima tu još nekog sam sigurno zaboravio. To je različitost kakvu volim na ovom forumu. Svi ste super i divno je što svako ima svoj jedinstveni stil
pazite sad'

jovanajovana10 '' cao prijatelji otvorila sam ovu temu da ispricam moj problem o kome nocim a ne mogu da spavam i tako razmisljam stalno , i to je moj najveci problem od svih problema na svetu. ide mi se na odmor sa deckom ali mama kaze ... i ovaj kaze i nemam para .... i jao tesko meni to ce tako zauvek da bude ! i ovako imam probleme zbog promena klime a i otvaranje treceg oka me zadrmalo...'' (i tako ogromna 387 moja posta u kome menjam 543 misljenja)

Clanica '' bas te briga idi na more.'' ( bez duzenja price :D)

pozitiva '' joj bas se raduuuujemmmm :bravo: :bravo: :bravo: :zdravica:
idemo na moreeee
ja bas volim moreeeeeeee :ruzha:
kako ce ti suuuuuper biti
zaboravi sveeeeeeeeee
fokusiraj se ka svom cilju
ja te podrzavaaaaaam
:veselica: :veselica: :veselica: :veselica:
:mig: :mig: :mig:
joj kakva sreca
:veselica: :ludiranje: :veselica: :veselica:
.....''

DenVik : '' Jo, vec te vidim na moru kako sa svojim dragim sedis na plazi, pijuckate neko pivce , neki dobar rok u pozadini ...za mene , ti si vec na moru ! ti si vec na moru !tu nema sta da se prica ,vec si tamo. ne obracaj paznju na okolinu , sta te briga sta mama kaze , sta tetka kaze ....ma kakvo oko kaka cudesa... vidm te tamo. novac je energija koja mora da kruzi , raduj se tome sto ces uplatiti odmor evo afirmacije Ja placam svoje..... ''

Krijesnica :'' nema razloga da ne odes ali nadji malo neko vreme samo za sebe , bar sat vremena na dan. poslusaj sebe ,ako to tvoje unutrasnje bice zeli . nemoj da uzimas lekove ni nosis tamo sa tobom , savrseno si zrava nemoj da te zavara to ako ti ne bude dobro zbog promene klime , to su samo simptomi budjena treceg oka sve je uredu....''


.... i tako se prica nastavlja sa ostalim clanovima foruma :D :D :D NARAVNO OVO JE MOJA IZMISLJENA KONVERZACIJA
tako da, ponekad se zapitam zasto uopste pisem nesto kad unapred znam sve odgovore kakvi ce biti od koga :) :) :) :)))), ALI mislim da je to bas razlog zasto ustvari napisem :)

samo sam mislila da preterujem i da me treba izbaciti sa foruma , jer ne da nemam ''stil pisnja'' nego mnogo zapomazemmm, mnogo pisem i stidim se sto toliko pisem ... ali ne mogu drugacije ,

izvinjavam se na odstupanju od teme ,
ali morala sam
eto , da vam pokazem kako neke od vas vidim :):) :) ili, u skladu sa temom - kakvom mi energijom zracite
nema ljutnje :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Da li osećate energiju?

Post by najzad »

Drage moje cuvarkuce, obozavam vas, ucite me non-stop, inspiracija ste mi, utociste, citam vas s ljubavlju, posle svih mudrosti ostavljate me bez teksta a ja znam da je to bas tako dobro i evo ovaj put potpisujem vase i saljem vam pesmu koja mi se vrzma po glavi a donosi pozitivnu energiju.(ja je osecam)

Kud plovi ovaj brod - Radojka Sverko
http://www.youtube.com/watch?v=Vyi8IJDvGNM
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Da li osećate energiju?

Post by DenVik »

hahahaha :lol: , hvala za ovaj smeh, za podršku( Jo, odlična si)
Lj Sarah, Tanita , Spoygga, Najzad

E, dani su mi do juče bili nabijeni nekom lošom energijom.
I dogegam ovde i to je to. Volim vas, šta reći?
Mene ova energija ovde diže kad se okliznem, evo sad sam ustala i idemo dalje :svekul:
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Krijesnica

Re: Da li osećate energiju?

Post by Krijesnica »

Ma jooooj, zašto ste mi Stalkera banirali, ja htjela vodit rasprave sa čovjekom :lol:

Slažem se ja sa svima vama, forum ima određenu tematiku i treba ju poštivati. Ali istovremeno volim kad tu i tamo naiđe netko tko posve odskače od ovog okruženja, mislim da se i od takvih ljudi da puno toga naučiti, čudno je to do kakvih se sve saznanja dođe kada dopustimo da nam netko tko je posve različit ubaci bubicu u uho... Ili možda samo ja to tako vidim, ne znam, dosad sam se najviše naučila kroz komunikaciju s meni sasvim suprotnim karakterima (eto, i kad me DV već spomenula, dat ću i ja nju za primjer - mislim da bi mi rasprave s njom uživo bile jako napete, ne u negativnom smislu, nego zato što žena ima malo drugačiju filozofiju od moje, pa me može inspirirati da na neke stvari gledam drugačije...i to je čaroban dar naših različitosti).

Jovana, molim lijepo, u ovoj konverzaciji si spomenula samo treće oko, ma sramota te bila, a gdje je ostalih 6 čakri....? :mrgreen:

Iiiii da se vratimo na temu....energija...što vas puni energijom? Postoje li određeni trenuci/dio dana/situacije kada osjećate da imate više ili manje energije? Kako vi obnavljate svoju energiju?
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Da li osećate energiju?

Post by DenVik »

Hm, a eto , vidiš ja baš mislim da bi se ti i ja skapirale na prvu uživo.( Krijesnica i ja)
Jer je energija ta koja se prepoznaje( duša sa dušom), a to što smo iskustveno različite( čitaj, imamo taj egić ponekad :mrgreen: izražen) pa šta? Kako drugačije da naučimo u ovoj fazi? Zato i jesmo tu, ovde i sada.
Što se tiče tvog pitanja, najviše energije imam kad sam konektovana sa sobom, osećam i dišem i mislim isto i tako i radim i tako i komuniciram sa ljudima i sve više dobijam dobre odgovore, reakcije i to je fenomenalno, jer moj posao je takav da dnevno prođe od 50-150 ljudi, žena, dece i najviše je kad sam sa ljudima koje volim i sa kojima sam bliska.( jer to su već posebne relacije, ipak ja imam puno godina i prijateljstva po 25 god)
Prazni me sve suprotno od toga( kad nisam konektovana, kad dozvolim sebi da uletim u tuđe drame kontrole)i srećom toga je sve manje, naučila sam sebe da prepoznam i pre nego se desi, osetim po težini u vazduhu, po grimasi na licu i sl.

A punim se tako što se izdvojim i prosto budem ( obožavam to Zastani i zaroni, brojim svoje udisaje, izdisaje, svesna sam sadašnjeg trenutka i tada sve samo Jeste)
ovo vam pričam kad nisam u svom prostoru i kad ne mogu neke svoje rituale da izvedem :ludiranje:
i muzika. muzika uvek i svuda
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Da li osećate energiju?

Post by sarah »

Spoygg wrote:Eh Sarah :) Da, ima tu mnogo toga i nije sve to tako jednostavno "klikneš na dugme za banovanje" itd. Kad si svestan nekih stvari, konkretno onoga o čemu tupimo na ovom forumu bogu i svetu, a to je zakon privlačnosti, onda se stalno pitaš baš to: "kako smo ovo sad kolektivno manifestovali?" I slično.
Upravo :) Kada nastanu kontrasti koji su toliko očigledni, onda se počnemo pitati kakva lekcija sledi iz svega toga :trazhi: Ovo važi i u svakodnevnom životu isto, ti uradiš ono što je najproduktivnije, ali uvek ostane pitanje šta da uradim da bi sprečio da mi se ne ponovi takva situacija...
Krijesnica wrote: Slažem se ja sa svima vama, forum ima određenu tematiku i treba ju poštivati. Ali istovremeno volim kad tu i tamo naiđe netko tko posve odskače od ovog okruženja, mislim da se i od takvih ljudi da puno toga naučiti, čudno je to do kakvih se sve saznanja dođe kada dopustimo da nam netko tko je posve različit ubaci bubicu u uho...
I ja sam imala sličnih iskustava :) kada na moj put naiđe neko ko uopšte ne razume ono o čemu govorim, i pokušava da to omalovaži, ja mnogo više naučim o sebi, i izađem nekako zadovoljnija sobom, svojom reakcijom i nekim informacijama koje su samo meni bitne i znače mi nešto za moj dalji razvoj :)

I složiću se sa Spoyggom, i reći, i to da je ovaj forum privukao mnogo divnih i predivno različitih ljudi, i da tome postoji razlog da su njegovi osnivači nečim privukli baš te i takve ljude :)

I da se nadovežem na temu, mogu reći da osećam enrgiju najviše onda kada mi se u procesu učenja desi neka spoznaja, pa ja s uzbuđenjem iščekujem koja lekcija sledi, i šta će manifestovati :D
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Da li osećate energiju?

Post by tanita »

..ja energiju u poslednje vreme najjače i najlepše osetim, pa, čini mi se, u svakom onom momentu,
kad iznova osetim i osvestim ljubav.. tu je i zahvalnost.. ponekad, ustvari počesto, mi od toga osećaja,
dok koračam ulicom, dodje da raširim ruke, i tako koračam napred grleći vazduh, vetar, nebo ili horizont :D
danas mi je taj pokret u hodu i ,,izleteo,, ali sam se izvukla i na brzinu ispruzila ruke iznad glave kao da se samo slučajno brzinski protezem. :D
Post Reply