Čakre - generalna diskusija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by DenVik »

Odličan, tekst, Jo i Krijesnice.
Eh, Pozitiva, obe smo dugo u ovoj priči, ali ja nisam sve raščistila. Ovih dana se rvemo dualnost i ja. Još to nisam pomirila u sebi. Ali je vreme i za to. Moj ego se ne buni, da ne poveruješ.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

"Kada se Kundalini samo malo promeškolji kod bilo koga iz bilo kog razloga ljudi doživljavaju nevjerovatne senzacije koje nikada ranije nisu doživjeli.

Kada se Kundalini privremeno podigne na "prvu bazu" iznad svog prvotnog boravišta tada se u čovjeku javljaju strašni uvidi koje nije imao ranije, postoji niz stvari koje je u stanju predvidjeti čak, obuzima ga osjećaj extaze i često ljudi koji nisu slušali opise ove "prve baze" misle da je to to i da su dostigli Uvid, savršenstvo i Ljubav. Nažalost to nije tako i postoji velika šansa da će se Kundalini vremenom vratiti u svoje početno stanište (pogotovo ako taj čovjek ne zna što dalje sa tim). Oko ovakvog čovjeka često se skupljaju ljudi koji misle da je ovaj stvarno Svet, Budan ili probuđen i takvi ljudi ostaju zaljepljeni za taj privremeni nivo budnosti.


Kada i ako u nekim slučajevima Kundalini dospije do "druge baze" (slučajno ili namjerno) takav čovjek u stanju je biti na dva mjesta istovremeno, potpuno razumije ljude oko sebe jer im je u stanju vidjeti energetske ovojnice i bio-plazmu, ovom čovjeku potpuno je otvoreno orudje Jasno-vidnosti i sa njim može vidjeti bližu ali i dalju budućnost, on doživljava nevjerovatan osjećaj ekstatične Ljubavi koji ga prožima, u stanju je energetski djelovati na bio koji dio svog ili tuđeg tijela, ljudi na ovom nivou potpuno se udaljavaju od normalnog života jer je on za njih nemoguć. U što god da se focusiraju i koju god tehniku da žele ovladati mogu to učiniti bez problema, ovakvi ljudi vide i druga bića koja žive na različitoj frekventnoj ravni od naše ali i u ostalom prostoru, mogu kontaktirati sva bića iz anđeoske hijerarhije da mu pomognu u bilo kojem naumu.
Ovdje na ovom nivou takodjer luči se iz jedne žljezde ispd Grkljana posebna tvar koja se naziva u nekim tradicijama Amruta i ona je odgovorna za to da ju čovjek koji je konzumira ima jako visok glas i to zato jer je Epifiza uzrokovala da se ovakav čovjek sve manje smatra muškarcem ili ženom tj. gubi osjećaj i potrebu za identifikacijom.. osim toga Amruta je dovoljna da se čovjek na ovom stupnju hrani samo njom ako tako želi i ne mora unositi u sebe ništa drugo.

Ovaj stupanj dostignuća Kundalini posebno je opasan za ljude koji nemaju jaku Volju i Odluku jer je jako teško napustiti ovakav oblik postojanja i krenuti dalje, služi ujedno i kao posljednja kušnja ovakvog tipa.. mnogi se nikada nisu maknuli dalje od ove "baze" i dalje se predstavljaju svojim učenicima (koje zasigurno imaju ako su u ovom stanju) kao potpuno realizirani učitelji (što nisu).




Kada se čovjeku desi da se Kundalini konačno nastani na "trećoj bazi" takav čovjek potpuno ovladava elementima i može sa njima raditi gotovo sve što želi.
Takvom čovjeku ne prijete nikakve bolesti i ne može mu se ništa desiti što on nebi vidio unaprijed, on raspolaže znanjima svih prijašnjih emanacija ovog nivoa koji su hodali Zemljom, on takodjer može pogledom mjenjati milione kemijskih promjena u Glavi učenika ili bilo koga tko ga gleda u oči, ovakav stupaj jako je rijedak medju ljudima i kada se desi obično se oko njega razvijaju veliki pokreti pa čak i religije .. Čovjek na ovom stupnju već aktivno i kontinuirano komunicira i vrši akcije na stotina strana istovremeno i sa različitim bićima različitih svijetova, njemu se već na ovom stupnju pruža prilika da se polako Upozna sa svijetom nematerijalnog postojanja i može sa svojim tijelom raditi što god želi (može čak i letiti i slično, ali se malo tko na ovom stupnju petlja u ovakve materijalne želje koje je davno izgubio.. do ovog se stupnja ni ne može dići Kundalini ako
se čovjek nije potpuno riješio želja i poriva, strahova i "potreba" na prijašnjim nivoima).

Sva čula ovog čovjeka su dovedena do maximuma i njegova inteligencija naziva se "divine Lustre" njegov vid je rendgenski i sa ostalim čulima sposoban je i može činiti promjenje na Zemlji i čini ih ovisno o "potrebama" balansiranja globalnih Zemaljskih energetskih mjena.
On na ovom stupnju igra ulogu pomagača onome kojeg zovemo "Silent observer" on naime počinje biti dio Kozmičke hijerarhije i njegov operativni poslanik na Zemlji.


Kada se i ako čovjeku Kundalini popne do "četvrte baze" takav čovjek teško da se uopće može nazivati čovjekom jer on postaje besmrtni Genij i Zemaljski prorok i produžena ruka Apsoluta, on je obično Guru koji je izabrao to tijelo, ovakav 'Čovjek' rijetko je na Zemlji a kada jest to znači da su ljudi ili u velikoj gabuli pa je ovakvo biće 'Nastanilo' Zemlju
da im pomogne u nekoj situaciji ili su ljudi nevjerovatnim postignućima sklada i obilja Znanja zaslužili da medju njima hodaju ovakva bića.. Ovakav čovjek takodjer ukoliko hoda u tijelu znači da nema nikakvih prekida u Astralu ili u Super-Kauzalu ili bilo gdje drugdje već je vladar svih tih planova i istovremeno je svjestan svake i najmanje promjene u nekoj
od njih.. Sposoban je materijalizirati ili stvoriti praktički bilo što mješanjem elemenata ili otvaranjem rupa u prostor-vremenu.. Ovakvi ljudi obično su indikacija da će brzo iza njih doći onaj koji jest "silent observer" (kao recimo Babaji i slični)..
Na ovom stupnju čovjek nikada nije ljut, nikada se spava, uvijek oprašta i uvijek i sve voli.. U blizini ovakvog čovjeka dobijate inspiraciju i ljudi se često bez razloga smiju ili plaču.


Kada se desi "peta baza" što je prava pravcata rijetkost, tada to ili zovemo novim Adventom i čovjek koji će doživjeti to stanje već odavno zna i rečeno mu je što i kako da radi, on mora otići na neku extremnu pustolovinu duha ili na neki extremni retreat (primjer Isusa i njegovih 40 dana u pustinji u kojima je zapravo 'spuštao' svijest Crest'Na u sebe i/ili istovremeno dizao Kundalini do "pete baze" tj. Ajne)
Ovi ljudi su polu-bogovi koji su najavljivani i zna se kada će svaki od njih doći tj zna se kada će netko od rođenih ljudi spustiti u sebe ovu svijest.
Dakle Crest'na je svijest a Krishna ili Christ sve je ista stvar samo u različita vremena života ovih Avatara (Krishna je zapisao Bhagavat Gitu i učinio druga velika djela dok za Krista znate i sami što je činio)
Ovaj stupanj očitan je u svim sposobnostima zbrojenim od svih ostalih stupnjava i "baza" kundalinija samo potenciranim u majstorstvo plus mogućnosti pravog Izlječenja bilo koje bolesti bez povratka.
Ovo je jedini stupanj kojemu se otvaranjem neba (ajne) i Zemlje otvorilo područje "Srčane moći" (za ovo takodjer postoji stručna terminologija koju namjerno neću spominjati ovdje da me se nebi optuživalo kako sam knjiški moljac ) i ovo je jedini stupanj koji može Liječiti zapamtite !!!


Od svih sposobnosti koji su indikacija jedne "baze" tj. indikacija jednog energetskog centra kojeg zaokuplja Kundalini, može se desiti da im se počnu javljati indikacije i sposobnosti centra iznad, ali to je samo priprema i samo mirisanje onoga što je tamo, što znači da se Kundalini opet polako pomiče i ide u izvidjanje."

Kahali
Ovo je jedan od rijetkih tekstova koji opisuju što se događa s čovjekom kada se aktivira Kundalini. Dakle, ne pričamo o simptomima, nego stvarnim efektima aktivacije.

Kod mene se energija povremeno probudi, dođe do prve baze i tu stoji neko vrijeme....potom krene u drugu, ali ju nešto blokira i ponovno zaspe. I tako već mjesecima. -.-'

DV, vodimo slične unutarnje borbe, stoga imaš moju punu podršku :ruzha:
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by DenVik »

:lol: hahaha, eh, kod mene nije stigla ni do kapije dvorišta...kuće.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by tanita »

Odličan tekst, hvala Krijesnice, oči su mi ostale na ekranu, čitajući uz kafu. :geek:
Osećam se kao ameba!.. :lol:
hehe Den, otvori ti kapije za svaki slučaj,mozda naleti nenajavljena :mig:
Ps. Šta mislite na kojoj razini je Śri Sathya Sai Baba bio?
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jaspis »

uh, tako malo ljudi ima kod kojih je kundalini visoko podignut, mislila sam da ih je puno vise
moj skokne do prve baze, ode vidit sta ima pa se vrati kuci XD ne znam sta bi drugo rekla
da mi ga je poslat tamo na par mjeseci da se udomaci bilo bi mi lakse.
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Slažem se s jaspis, malo je ljudi s Kundalini koja je došla do sedme baze, to je ipak proces koji zahtijeva puno odricanja, puno promjena, otpuštanja i prihvaćanja.
Ma koliko se ja tome prepuštala, uvijek postoje neke nesvjesne blokade koje joj stoje na putu. I nije baš ugodno kada krene, pa se vraća, i tako u nedogled. Kad lupi u prvu bazu, za mene je to par dana čiste ekstatičnosti, hodam glavom kroz oblake, dobivam uvide na svakom koraku, kao da mi se vidno polje odjednom proširilo za sto kilometara, sve bolje vidim, sve mi je jasno, nema toga šta bi mi predstavljalo prepreku na putu...onda gospodična zaspe nakon deset dana, a meni nije do života -.-' Roller coaster. Upravo spava, zato sam jučer i morala afirmirati, iako dugo nisam :lol:
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by nikola »

Cao Krijesnice :)
Jedno pitanje za tebe, Boli me glava na levoj strani na jednom mestu ali ne non stop, samo kad se sagnem ili kad se napinjem nesto, vec treci dan, a imam i trnce po glavi, Da li ima to neke veze sa krunskom cakrom? Da li si ti imala slicnih problema?
Hvala :)
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Ćao Nikola :)

Sumnjam da ovi bolovi imaju veze sa čakrom, jer da imaju, oni bi se javljali neovisno o tome kada i što radiš. Kada čakra boli, ona boli i kad miruješ, i kad se krećeš, i kad razmišljaš, i kad meditiraš. I prestane onda kada se njoj hoće. Ovdje opisane bolove automatski povezujem sa živcima koji se znaju upaliti od nezgodnog položaja, ili krvnim tlakom (pritiskom), čak više ovo drugo, ako te boli samo kada se saginješ.
Trnci bi već mogli biti povezani sa čakrom, pogotovo ako nisu tu cijelo vrijeme nego se javljaju "ničim izazvani".
Ako su ti trnci prejaki, malo pročisti čakre pa bi trebalo biti bolje.

:ruzha:
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by nikola »

Hvala na odgovoru Krijesnice :)
Moracu da izmerim pritisak. Skoro po ceo dan imam trnce u glavi ali nisu jaki :)
Jer mislis da bi dobro bilo da popijem neki lek za smirenje?
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Ivan Spg »

Nisam ispratio ceo razgovor, a jel spavaš ti dovoljno Nikola? :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Post Reply