KO JE TAJ ZIKA

Ovde možete da postavite svoje poučne priče o životu i o raznim pojavama koje nas okružuju a iz kojih možemo naučiti i podsetiti se šta su najlepše životne vrednosti :)

Počasni naziv je "Žikin kutak" jer je Žika započeo ovu divnu tradiciju da nas uveseljava i podučava sa svojim divnim pričama.

Naravno svi su dobrodošli da dodaju svoje priče :D
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by jelena »

Ma Zika ti si krasan tisi moje sunce i zvezda vodilja. ;)

PUNO TE VOLIM... :D :D :D

I ogromnu pusu ti šaljem.. :lol: :lol: :lol:
Danijela
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

OK Jelena ako tako Ti kazas, hvala.
svetlana72
Posts: 3
Joined: 11 Nov 2012, 11:19

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by svetlana72 »

Divno!ja sam sasvim nova ovde,ocigledno NE SLUCAJNO!ZIKO,ili Cika Ziko-meni se tako nekako namece da vas oslovim zbog osecaja postovanja koji se u meni automatski pojavio cim sam ugledala vasu sliku i procitala vasu biografiju,Svaka vam cast i hvala sto postojite!Steta sto ste tako daleko i steta sto svi ovi stariji koji su ovde,u Srbiji,a imali su i imaju priliku da nas uce i uticu na nas Mladje(mislim,meni je cetrdeset,nisam mnogo mladja od vas....Ali mogli su me i bolje vaspitati,da su umeli! :D )Valjda cu ja uspeti da popravim stvar kod svoje troje dece!U svakom slucaju,ugledacu se na vas!Pozdrav
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

Draga Svetlana, dobro nam došla i naravno da nije slučajno jer se ništa u životu ne dogadja slučajno. Tvoje ime pokazuje da pripadaš tamo gde je svetlost. Za oslovljavanje može Žika, čika Žika ili deda Žika, kako god hoćeš jer ja sam i čika i deda a i ponosa pradeda.

Naši roditelji su u vaspitanju učinili najbolje šta su zanali i mogli a verujem da ćeš ti učiniti bolje za tvoju decu.
Nadam se da ćeš na ovom forumu naći nešto što će te interesovati i možda biti od koristi. Pozdrav
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by leci »

Hm...ko je Žika?
Ja mislim da je Žika sa neke daleke planete, gde su ljudi jako opušteni i žive baš onako kako se njima prohte.
Zabavljaju se šta god da rade, he he he.
Vole tortu sa tankim korama i mlogo fila.
Tamo se zafrkavaju i zabavljaju po čitav dan, tako da je taj čovek Žika došao ovamo na udaljenu planetu u kosmosu da nam pokaže kako treba mnogoviše da se zabavjamo, uživamo i zafrkavamo.
Njegov najbolji drug je njegov Klinac i obično kad Žika hoće levo, Klinac hoće desno, tako da je njima uvek jako interesantno, dinamično i zabavno, he he he
Žiko Legendo u svakom smislu, prijatelju naš presrećni smo svi što si sa nama. Tvoja energija je svima dragocena, ljubimo te.
Image
Image
Image
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

Draga Leci eto opet si pokazala da si vidovita. OK priličo si pogodila ali ću morati da te malo ispravim.

-„Matoriiiiiiiiiiiiiii!“
- Šta je
- Ne kaže se šta je nego molim...
- Dobro, dobro...molim, gde si ti?
- Tu sam, igram se u paralelnom svetu...došle su devojčice iz komšiluka...sa Venere...strava...
- Ne boj se to su dobre devojčice...
- Ama ne bojim se...samo da ih vidiš...stravaaaaaa..
- OK igrajte se i nemoj da ideš daleko. Čekaj, jesi li nešto hteo?
- O, da...mesec čeka...kaže da si ga pitao da nešto ponese u Evropu u onu državu...počinje na M......
- Aha, pogledaj u tu fijoku iza tebe...okreni se prema fijokama...ne ta,ona levo od te...ama ne gledaj u mene, okreni se prema fijokama, podigni desnu ruku...taaako e ona druga je leva.
- Jel ovo? Hej mesece...
- Jeste, to je odnesi molim te.....
- Hm...Hm, ovo je interesantno.
Hej meseče sto nebom jedriš kroz sva vremena
U društvu miliona treperavih, sjajnih zvezda ...
- Ne čitaj već odnesi...
- Hoću, hoću, evo trčim,

Hej meseče sto nebom jedriš kroz sva vremena
U društvu miliona treperavih, sjajnih zvezda ...
Blagoslov mojoj voljenoj ženi prenesi
I milion poljubaca vrelih poput plamena.

Stavi joj zvezde u kosu rasutu preko ramena
Prekri je poljupcima vrelim poput plamena
Da joj bude lepo i toplo u ovoj studenoj noci
Šapni joj tiho dok sneva da ću joj uskoro doci.

Doći ću joj svake noći tiho
Dali je toplo il’ ciča zima
Dal’ kisa lije il’ sneg veje
Il’se kroz noć vetar smeje.

Reci joj, da na svome putu nije sama
Da je uz nju cela vasiona i svetlost moćna
Da oko nje nikad neće biti tama
Andjeli nad njom bdiju, blagoslov prenose
Blagostanje, zdravlje, radost i sreću donose.

Život joj je prava staza, ucrtana
Posuta cvećem sa svih strana.
Ptice radosno skakuću
Dobrodošlicu joj cvrkuću.

Poljubi je i zagrli meseče, jako
A prepoznaćeš je vrlo lako
Sa lica joj svetlost zrači kao sunce
Zato je zovem Sunčica.
Usne joj osmeh krasi, dok sjaj u oku blista
Dobrota se svuda širi divna i čista

Zato je zovem Boginja.

- Hej Matori, zašto me nisi pozvao da ovo napišemo zajedno, bilo bi mnogo lepše…hej Venecijanke, slušajte ovo što sam ovog momenta napisao...
Izleteo je napolje trčeći.

Uh, najzad mogu da produžim pisanje, gde sam stao kad se ovaj Mališa upetljao?
Da, da planete, kosmos...opet si pogodila. Svi smo mi došli sa neke planete...svi mi to znamo samo se ne secamo zbog vela zabrava koji ima tačno određenu svrhu. Biće nam puno jasnije kada se taj veo skloni ili istanji i postane providniji. Mnoge stvari će nam biti jasne ili jasnije. Na pragu smo tog novog doba. Ne mogu sa sigurnošću reći sa koje planete sam došao, za sada ne. Svi smo došli sa nekoliko planeta koje su u sastavu Cosmic Federation of Light. Doduše jedna nije a to je Mars a sa nje nisam, siguran sam. Da sam sa Marsa onda nebih bio u stanju da razumem žene (knjiga. Muškarci su sa Marsa a žene sa Venere). Medju nama ima i njih koji su potomci od Anunaki i sada poznati pod imenom Iluminati.

Nemam puno da ispravljam tvoju analizu (neznam koji termit da upotrebim), možda samo malo ojasnim i dopunim. Žika i njegovi planetarci ( ne mogu da kažem zemljaci) smatraju da su ozbiljnost, veslost, zabava, šala pa i zezanje podjednako važni sastav života i da trebaju da budu sinhronizovani, usklađeni i uravnotzeženi. Drugim rečima da trebamo da budemo fleksibilni i otkačeni i zakačeni u isto vreme ili možda da kažem ozbiljno neozbiljni. I kod nas važi ona stara srpska – zasviraj i za pojas zadeni.


Dalje, kada Žika hoće desno a klinac levo mi onda produžimo pravo. Rekao bih da se to zove kompromis.
Još ću dodati da svi mi imamo određenu ulogu u životu i kao što Leci odlično deluje pisanjem afirmacija i članaka, svako doprinosi na svoj način.

Šta trebamo da radimo je baš ono što trenutno radimo.
Šta je dobro za nas – sve što nas čini srećnim i zadovoljnim

Zahvaljujemo se draga Leci i ovaj kratak odgovor bi trebao da bude dosta da se (ne)razumemo.

Ljubimo i mi tebe draga Leci.
Love & Light
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by leci »

Što bi rekla moja baka Živka, smejala sam se u rate, he he he
Image
Toliko toga divnog si napisao, da sam se smejala i raznežila u isto vreme i hvala ti od srca na tome. To je ogroman talas dobrote, prijateljstva i ljubavi bića, što je jako mnogo, tako da sam zahvalna tebi i tvome Klincu. Pozdravi ga posebno!
Dijalozi duhoviti i prekrasni...
Da sa Marsa nisi, he he he
Fleksibilno otkačeno zakačeni, he he he
Tako je kada se ukloni veo videćemo ko smo...
Znači ti i klinac...kompromis...pravo, he he he
Jeste Žiko sve što nas čini srećnim i zadovoljnim...

Zahvaljujem Dragi Žiko,biće neopisivo na ovom kratkom odgovoru, he he he

Videćemo se!
Image Image
zorica66
Posts: 1
Joined: 24 Jan 2013, 13:20

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by zorica66 »

JA BIRAM DA SAM OPUŠTENA I VESELA.To je moja prva zapisana afirmacija,od kada sam vas Ratnike Svetlosti pronašla.I znam da je to bio pravi početak koji želim za sebe.
Počela sam se družiti sa vama na sve meni znane načine.Punila se pozitivnom energijom i,ah kako je to lepo,ljudi oko mene su to primećivali.Da to je to,izabrala sam pravi način.
Pre pet godina sam doživela svoj životni neuspeh(to sam tada mislila).Sada znam da je to bilo samo još jedno iskustvo za moj put da upoznam sebe.Bila sam u depresiji,depresiji,depresiji,tužna,nesrećna,neraspoložena,negativna,nedruštvena......NE TO NISAM JA,posle dve godine rekla sam sebi.Ostale su mi samo dve drugarice,moja tri sina,mama,tata i sestra,čak sam i bez posla ostala.Siromašno!NE TO NISAM JA!
Izašla sam u društvo.Bili su to izlasci,znate ono "ko puštena s lanca".Bila sam nasmejana,vesela,pričljiva,razigrana.Upoznala puno ljudi,ali ni skim nisam pokušala nikakvo dublje upoznavanje.Bila sam fizički jako aktivna,puno vozila bicikli,puno pešačila,puno bila u kontaktu sa prirodom.Ali cilja nigde.....TO NISAM JA...
Sada znam da je to bio pravi put kojim sam išla po osećaju.Spremna sam da se otvorim,spremna sam da dajem,spremna sam da učim.Nije slušajno što sam baš sada na vas naišla.Toliko toga imam da podelim sa vama.Znam da ću padati i dizati se znam da ću grešiti.Ovo je za mene POČETAK,početak u koji me je gurnuo Žika.
Imala sam želju odma da vam se javim,ali sam se bojala da ne ispadnem laik.Ovaj Žikin tekst me je oslobodio da vam se konačno javim.
Hvala Žiko što postojiš <3,ti si moj idol :D .
Zadovoljna sam što sam napisala svoju prvu afirmaciju.Volim vas <3
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by Zika »

Draga zorica66,

Dobro došla u našu porodicu dobronamernih ljudi spremnih da pomognemo jedeni druge. Verujem da ćeš moći da pronađeš, među mnogobrojnim tekstovima, nešto što će ti se dopasti i biti korisno.

Drago mi je da si se uverila da si na pravom putu svog sopstvenog razvoja i unapređenja života.

Verujem, uatvari sam ubeđen, da ćeš biti vrlo uspešna na svojoj životnoj putanji jer neko ko savlada, ko pobedi depresiju taj zaista može sve. Bio sam tamo, sve mi je poznato.

Zahvaljujem se na komentaru i želim ti potpun uspeh u tvom životu.

Neka pozitivnost, svetlost i ljubav uvek budu u tebi i oko tebe.
image6.gif
image6.gif (114.89 KiB) Viewed 3020 times
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: KO JE TAJ ZIKA

Post by leci »

Žika je moj drugar i prava legenda!

Žiko da znaš da živiš u mome gradu, nagovarala bih te da šetaš samnom svako jutro po keju u 6h. Šetala sam u pola sedam, pa sam je sada pomerila za šest, jer je jutro toliko božanstveno, da ne mogu da mu odolim.
Eto, to sam imala da ti kažem, pa idem dalje. Pozdravi klinca i sebe, baj baj
Image
Post Reply