Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Aurora3 »

Ja jos cekam svog princa. Jos nijesam odlucila koje boje su mu oci, pa jos Univerzum ne zna kog da posalje. ;)
I moram i ja procitati tog Barona :D a onda sledeci korak...po vasoj prici :) definitivno cu ga procitati i bratu od ujaka (5 god) :D
I da vas podsjetim na jednu Ajnstajnovu izjavu. Kad ga je jedna zena upitala sta da cita svom petogodisnjem sinu, on joj je odgovorio: ''bajke''...zena je jos nesto upitala, ali on je ponovio isti odgovor. :D Ljubim vas sve. :* :* :*
User avatar
Sunna
Posts: 35
Joined: 14 Aug 2013, 21:39

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Sunna »

E ja sam primetila da su poceli da prave ove nove bajke skroz drugacije. U starim su postojale divne, nezne princeze koje cekaju ljubav svog zivota zasticene u dvorcu, a u novim su nevaljale devojcice koje ne slusaju tatu, ne zanima ih mi udaja ni princ, nego da istrazhuju svet. sad skoro odgledah the croods i hrabru Meridu pa mi pade na pamet :D
User avatar
Frikou
Posts: 84
Joined: 27 Nov 2012, 22:53

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Frikou »

I Rapunzel je na tu foru,devojka koja zeli da izadje iz svog zamka i da vidi svet spolja,ali sada mi pade na pamet zar taj zamak nije kao komforisticki zivot? Dok je zla majka ustvari porikaz njenih misli "Uh ja to necu da uradim jer se mogu povrediti,ili ja sam ovde i meni je dobro a ao bih izasla odavde srusila bih svoj komfor".No kada vec Diznijeve filmove pominjete,danas mnogi veruju da su napravljeni da bi se "programirala" deca,samo pogledajte kako su se danas ljudi okrenuli novcu i gledaju koliko ko ima novaca i sta oblaci itd.Vecina bajki Diznija nisu bas pratili prave bajke.
User avatar
Sunna
Posts: 35
Joined: 14 Aug 2013, 21:39

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Sunna »

pa ja nesto ni ne mogu da se setim neke bajke koja je napadala takav obrazac :nempojma: ali i ja htedoh reci u proslom postu da su bajke vise ogledalo trenutne drustvene svesti (pozitivne) nego da su manipulatorske :)
User avatar
Frikou
Posts: 84
Joined: 27 Nov 2012, 22:53

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Frikou »

Da li su one manipulatorske ili nisu,opet sve zavisi kako ko to gleda,ako dozvolis da budu manipulatorske onda i jesu,sve dolazi iz glave
User avatar
Sunna
Posts: 35
Joined: 14 Aug 2013, 21:39

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Sunna »

jes jes, kao sto bi mom omiljenom Simbi rekli "remember who you are" i nema da te zeznu ni sa celim mravinjakom :zdravica:
User avatar
tin_
Posts: 15
Joined: 12 Oct 2012, 12:19

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by tin_ »

:D malo kasnim sa odgovorom, ali ja ovih dana gde god se okrenem prica o cvrcku i mravu :D a sve je pocelo tako sto mi je decko pre neki dan pomenuo kako bih mogla da budem malo vise mrav jer imam ispit ovih dana, a nisam jos pocela da ucim. bas sam se ismejala slatko kad sam procitala uvodni post! bravo, svaka cast:) ja sam isto kada sam bila mala bila zbunjena s tom pricom, jer mi se uvek cinilo da je mrav pomalo bezdusan :D a i zar cvrcak nije mogao da nadje neko prirodno staniste?? xD nego - ono najvaznije sto sam htela reci je da sam tog dana shvatila da nije lose biti cvrcak u onoj meri u kojoj je potrebno za moje psihicko zdravlje xD jer bila sam bas preopterecena obavezama i posto nisam uspela da obavim sve samo sam na kraju sve pustila i rekla sam sebi- ok, dajem sve od sebe, ali ako ovako nastavim ko zna sta ce biti sa mnom..bas sam se osecala lose.. i tako sam ja resila da se odmaram i da ugadjam sebi i odmah sam se osecala savrseno i srecno :D ahhh.. i cim se setim- nisam uradila ni ovo, ni ono, ni ovo, a prosao je zavrsni rok..uh bas me briga xD divota
Radovi u toku
Posts: 3
Joined: 11 May 2014, 19:24

Re: Kako su pokušali da me ''zeznu'' sa jednim mravom...

Post by Radovi u toku »

Ova tema me je podsetila na posalicu iz 70tih cini mi se. Elem, moja baka je sakupljala recepte iz raznih novina i koricila ih kad nakupi dovoljno (moj nepresusni izvor kulinarske inspiracije :D ), a na drugoj strani bi se uvek naslo stosta zabavno ili korisno - recimo skola pletenja, heklanja, veza, reklame (da, i ona cuvena za Stojadina koja se vrtela po drustvenim mrezama), ali i aforizmi... Jedan od tih aforizama je glasio: "Devojke cekaju princa na belom konju, a docekaju konja u belom Princu." (Princ - marka tj. tip automobila, onovremeni hit)

Tradicionalne bajke su prepune stereotipa, kalupa u koje svi mi "moramo" da se uklopimo. Isto vazi i za mnoge poslovice, predanja, epove i sve ostalo cime su generacije i generacije edukovane. Recimo, mudrost pripada samo starima. Ili ruzna osoba mora da je zla, vestica, itd. Takodje, ruzna osoba uzima oblik lepotice da bi nekog prevarila - dakle, neko ko poradi na svom spoljasnjem izgledu to radi iz zadnjih namera. Da ne nabrajam dalje.

Jos jedna stvar, mozda malo nevezana, a tice se naucne fantastike... Velika vecina filmova i serijala u ovom zanru (sa par casnih izuzetaka, kao sto su Zvezdane staze, na koje sam se navukla kao dete i do dana danasnjeg se nisam "skinula"):
1. Prikazuju buducnost covecanstva kao veoma mracnu, tj. odigravaju se u nekom post-apokalipticnom scenariju
2. Po definiciji bica sa drugih planeta dolaze da nas porobe/pobiju

Doduse, i Zvezdane staze krecu da zastranjuju - ovaj poslednji film prikazuje Kana (produkt genetskog inzenjeringa, fizicki super-napredan) kao totalnu zver spram ljudi... Zar unapredjeno bice ne bi imalo i unapredjene moralne norme? Zato obozavam Vulkance :)

(Sorry ako sam otisla u off sa pricama o naucnoj fantastici :ruzha: )
Post Reply