Lako planem, help?

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Lako planem, help?

Post by jovanajovana10 »

auuuuuu pozitivice draga moja, kakav tekst ....
pa, jer ti je sada malo bolje kada si ovo napisala sve ? kada si se malo otvorila ? izbrbljala... pukla malo i oslobodila se besa ...?
:**
pa i ja sam malo pucala u sebi i naglas ovih dana
necu ni da pisem o cemu je rec nebitno je sada sam ponovo super :) i hvaaaaaala svima koji su me podrzali na tom putuuuu :***
dodju tako dani neki sasavi ....
volim te puno pozitivo da znas ...
zato sto si tako pozitivna :)
i ne ostavljaj nista u sebi , sve izbaci van , onda kada je sve prazno potrazi tacno sta je u pitanju ,ali onako sustinski o cemu je rec. Znam da ces ga onda ti sigurno resiti i to trajno :) sigurna sam :*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Lako planem, help?

Post by Mila »

Pozitiva, znam da si sada bolje i drago mi je zbog toga.

Samo zelim da kazem da, koliko god mi svet gledali na pozitivan nacin, ovakvi padovi su normalni. I vazno je da ne lazemo sebe da nam je sve super, onda kada nije - to je samo druga krajnost od pesimizma, a ni jedna krajnost ne valja. Uvek trebamo osvestiti u sebi ovakve borbe, dati sebi oduska. A kada se smirimo, bicemo u stanju da opet pozitivno sagledamo situaciju i razmislimo koju lekciju jos uvek ipak nismo naucili.

Poljubac i zagrljaj od mene imas :-*
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Lako planem, help?

Post by DenVik »

Eh, Pozitiva, ja tek sad citam tvoj post..znas..nisam bila ukljucena za vikend nesto mnogo :D
Prvo, hvala na ovoj kolicini iskrenosti i drugo svaka ti cast, na svemu..
Ponekad jeste toliko tesko, ja sam bila explozija( posao i majka),sad bih te slagala da kazem da znam sta mi je konkretno pomoglo, ma sve od ovog ovde.
Ne pucam vise tako, skoro uopste, ali se nisam ni oslobodila Ega , tako da mi i nije bas jasno.
Ali raste Ljubav u meni, prema sebi i svemu i u pravu si za sve.
Bice jos takvih dana, ali sve manje i nemoj da padas i da grdis sebe zbog toga, pa najbolje je sto napokon umes vidis i prepoznas i radi samo kako osecas.
Vice ti se-vici, ljubi ti se-pa ljubi se...plese ti se-plesi
A metode kako da se vratis sebi, ti vec znas, samo daj sebi vreme i sve ce biti u redu( sve vec jeste u redu)
I pozdrav za Temipranog, samo napred i drago mi da je bolje
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Lako planem, help?

Post by pozitiva »

jovancice moja draga, i j te tebe puuuno volim :*
mila moja i sama znas koliko te cenim i volim i koliko se trudim ostati pozitivna u svakom momentu :*
DenVik moja, moja stopostotna istoisljenice, citas mi misli, uvek :*

hvala vam neizmerno drage moje, hvala svima i forumu :D :D :D :D
jer da vas nema
pa ja mislim da bih pukla
al zaista
cim svratim ovde cak i posle toliko negativnosti oko mene,ja cim dodjem ovde kao da sve to nestane, ja kao da se povezem na pozitivan deo univerzuma i skroz zaboravim na sve negativno, sto i jeste cilj sajta i foruma
pa mozete zamisliti kako mi je bilo jutros misleci da sam TRAJNO izbacena sa foruma da ne mogu ni da vidim sta ste pisale, da ne mogu da osetim tu "nasu" poz.atmosferu
joj a sad mi smesno... :lol: :lol: :lol: :lol:
a kakva mi je frka bila
ali dobro je
vidite kako je ustvari jaaaaaaaaaaaaako dobro sto se sve desilo kako se desilo
kao prvo, da nije bila ta greska niko od nas ne bi zaista shvatio koliko nam forum znaci, mislim znamo mi al ovakvo saznanje nam je svima trebalo
drugo, moj dragi je uvideo kolika mi je frka bila i koliko mi znaci forum, kad sam mu objasnila sta se desilo i pitala ga da mi objasni sta se desava kad ne mogu ni sa kuminog kompa na forum kao gost
onda sam shvatila da je u pitanju greska uf dobro je
dakle dragi je shvatio zasto kuckam do kasno u noc i koliko mi to znaci, jeeeeeeeeeeeeeee
dalje
ja uopste nisam tuzna sto mi se ono sve desilo sto sam vam pisala jer znam da je sve to dobro za mene sto se desava
al sam morala to sa vama da podelim
zato sto zelim biti iskrena sa vama a i da vam pokazem(a najvise novim clanovima koji nam pristizu i nek nas je sve vise) : )))))))))))))) koliko moze biti tesko a kako se ustvari ipak moze biti i ostati pozitivan i kako se moze naci resenje i kako se analizom moze pronaci uzrok
ja inace tako nesto kao ova ispovest
radim svaki put kad nesto skripi
nekad i svaki dan
nekad i po nekoliko puta u toku dana
i zapravo u tome se sastoji rad na sebi
(a ne besumucno ponavljanje afirmacija
i onda recimo pogazimo sve sto smo izgovarali vec kroz 5 minuta)
al ovog puta zaista sam to htela podeliti sa vama
i zato hvala vam
i hvala sto nisam izbacena sa foruma jes :D

dalje
volela bih neko misljenje ko ima od vas decu na sva pitanja koje sam posavila u mojoj ispovesti
recimo kada vas nerviraju nestasluci vaseg deteta, i koje vas u oci gleda i prkosi, kako ne prsnuti u tom momentu, sta uraditi....?
i upuceno svima:
neka tehnika sem luizinih afirmacija za sigurnost u sebe
kako da osecam sigurnost u sebe kao majku
kako da znam da sam donela pravu odluku kao majka kada imate 5oro ljudi koji vas svakodnevno ubedjuju da nije prava odluka da vi nista ne znate a nisu to samo izgovaranja, vec i delanja njihova\kako da se oslobodim njih, i da verujem sebi ...
ovo zaista nije lako ...
u svakom momentu uradice bilo sta kako bi obrnuli situaciju da nisam u pravu, i to sve rade pred mojim dtetom i ruse moj ugled u njenim ocima

zaisa mi je tesko
radila sam vizualizacije, afirmacije
ja ne znam kako JA da se oslobodim svega toga, da ih ne cujem, da me ne povredjuju njihova dela i reci
sa ovim se borim
lakse je malo uz afirmacije i vizualizacije al mislim da je najveci problem u meni jer ne verujem sebi!!!!

znate mozda ja i znam odgovor, i verovatno mi stoji ispred nosa la ja ga ne vidim.....
pomozite
nacin da verujem sebi
nacin da se izborim sa tempijem u sebi vezano za detetove nestasluke-jer smatram ako ne vicem, ako ne odreagujem da onda odobravam...
volim vas sve i hvala unapred
User avatar
TempiranaBombica
Posts: 39
Joined: 19 Mar 2013, 22:46
Location: Herceg Novi, Crna Gora

Re: Lako planem, help?

Post by TempiranaBombica »

Nisam nešto iskusan u davanju savjeta, ali mislim da bi tebi dosta prijalo da pišeš dnevnik na kraju svakog dana. Jer mi se čini da dosta toga izbaciš iz sebe pišući stvari koje suu te uznemirile prethodnog dana. Ne mora to biti pravi dnevnik, može biti u elektronskoj formi. Posle nekog vremena možeš da 'prelistaš' taj dnevnik i da se nasmiješ tim stvarima oko kojih si se nervirala. Drži se! :*
Samo poitivno! :D

http://www.youtube.com/watch?v=Oo4OnQpwjkc
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Lako planem, help?

Post by pozitiva »

hvala bombice :P
napisah ja da tako nesto slicno radim samo sto to radim razgovarajuci sa sobom, znaci usmeno
to mi vise prija
ali da znas, razmislicu o predlogu da zaspisujem ili "zakucavam" hahahahaha, kakav naziv "zakucavam" hahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

razlog sto sam ono izrekla ovde je da pokazem kako svima nama ne cvetaju ruze a ipak skacemo od srece :D
ono je samo bio jedan od "onih" dana... :roll: ;)
sva sreca ja ih nemam previse :P
moja priroda je da sam blesavo pozitivno energicna luda koja voli da usrecuje i sebe i druge :D :D :D :D :D :D :D :D
ja sam mogla pitanje postaviti i u pp odredjenim osaobama za koje znam da mogu pomoci al sam htela da svi znate da iako nije lako, moze se i biti i ostati pozitivan
ja sam od jutros u onoj nam poznatoj STOCETVORCI koju nam je nasa forumasica clan 257 opisala
juhu :D :D :D :D :D :D
nek ide zivot al ja uzivam u njemu, bas takav kakav jeste
a sad cu da predocim kako ja sve na to gledam
ono od pre neki dan je realna slika
a ovako ja to vidim, dragi moji

dakle
zivim sa dragim i svojom cerkom kod njegovih i zivimo sa babom, dedom i njegovom rodjenom sestrom :P
zasto?
e pa zato jer ja mislim da je tako najbolje :D
nama je ustvari divno jer
njegova mama i tetka cuvaju nasu cerku dok radimo
ona je sigurna sa njima a to sigurno znam , jer ko ce bolje cuvati dete od babe i tetke koju obozava i koja je obozava, njih dve su ko drugarice (to zaista tako mislim i zaista je tako)
isla je malo u priv vrtic al je bila bolesna januar i februar ...treba da krene sledece nedelje u drzavni i znam da ce sve biti u redu
dalje
ja uvek imam oprano, skuvano, jer to baka radi koja ne radi, a ja kako radim do 6 po podne da zivimo sami ne bih uspela i ne bih mogla ni postici to kako treba
dakle ovo sto se desava je sada najbolje :D
dalje
pored takve situacije mogu da se posvetim vise detetu a ne da radim kucne poslove iako ih volim al trenutno mi je bitnije da budem sa njom kad se vratim kuci s posla
evo ceo vikend sam provela sa njom i njenim ocem tj mojim dragim ne razmisljajuci o rucku, vesu... isli smo kod prijatelja sinoc koje dugo nsimo videli, oni imaju decu i predivno nam je bilo
pricali, igrali se s njima, smejali
i umorila se izaspal je vrloooo brzo bez ikakvih problema
a a ja sam uzivala peglajuci njene, muzevljeve i moje stvari :P
dalje
ja tri puta nedeljno idem na ples, da li bi to neka zena koja ima muza i decu i pored svih obaveza mogla sebi da priusti
ja to mogu :D :D :D :D :D :D

dalje
ja ne brinem o racunima, niti moj muz
mi zaista uzivamo u svim blagodetima zivota u zajednici i finansijski i svakako
a da toga nismo zaista svesni
ja svakom momentu imam kome da ostavim dete ako lepo, ljubazno pitam
tako da ove negativnosti koje sam pomenula samo su u mom umu
u mom egu
i kada se na momenat odreknem ljubavi
i na posletku
zivot kao takav zna sta meni treba i posalo mi je najbolji moguci scenario koji je najbolji za mene i moje napredovanje
dakle zivot je divan :D :D :D :D :D :D
DenVik, na ovo si mislila?
pretpostavljam da jesi
ovo radim od kad sam se upoznala sa svim metodama ovde
hvala draga moja DenVik sto me podseti
dakle


sve je u nama
nema "oni"
oni su oni
oni sebi stvaraju nelagodu
meni ne
ja sam ja
i ja zelim radost, mir, srecu, ljubav
stoga ja to imama



volim vas sve
cak i ako nekad puknem izvinite al i ja sam samo ljudsko bice

al necu vise pisati kad puknem da ne bi sirila negativu jer to ne volim

samo pooooooooooooziiiitiiivnooooooooooooooo
juhu
ps. sad sam se cula sa cerkicom koju jutros nisam videla jer sam otislarano kod lekara na redovnu kontrolu
i kaze ona meni, jela sam burek i pila jogurt
mama ne brini
i dodji posle posla

sad sam se rasplakala od srece i raznezenosti... :P :P :P :P :P :P :P
a ima samo dve i po godine i ona zna da mama brine za nju i o njoj
divno
ja ne brinem, radujem se svemu
radujem se ovom zivotu
radujem se svakodnevnom caskanju sa vama
ljubim vas :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Lako planem, help?

Post by DenVik »

Brate, koliki text :D , ti mora da brzo kucaš ili si išla na neke vežbe iz kucanja?
Šala mala, Pozitiva u ovome što si napisala jeste poenta, bukvalno za sve i svaki dan može da bude ovakav.
Zahvalnost za sve dobro u našim životima( mnogo moćna stvar)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Lako planem, help?

Post by pozitiva »

Hvala draga puno
Da,brzo kucam i onda milon gresaka ahaha
A kad ce druga pp od tebe
Ja ceeeekaaaam ;) :D
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Lako planem, help?

Post by tanita »

Mozda nije najlepša tema za dobro jutro ali, pročitala sam sve tekstove na ovu temu.. a evo i meni se desilo sinoć - planula. :? :? :)

Svesna sam potpuno i zbog čega. Nekako pokušavam da si umanjim značaj toga, pa si kazem: zelela si samo poštovanje... Zelala sam, i odavno zelim od iste osobe samo da mi kaze svoja osećanja ili misli u datom momentu, da ne dolazi do nesporazuma... i kad iz ko zna kog razloga opet ne dobijem odgovor, ili trazenu informaciju u datom momementu, to dovede do nerazumevanja. ja već svesna toga kao da izgubim strpljenje i planem. Nije mi to ništa toliko strašno, nego mi proradi osećaj: pa zar ne moze da se ispoštuje najobičnija stvar da se nešto kaze, kad sam već 50 puta zamolila za to.
Ne znam je li to stvar nepoštovanja, ali da je bilo šta drugo rekla bih si da sam preterala i da nemam prava da se ljutim i trazim to.
Znam da je tu umešan i ego, i koliko, a onda pomislim da li je to mozda jedina njegova dobra strana, da nam detektuje mozda nekad kad nas neko nepoštuje, da alarmira, da nas na neki način odbrani?? (ako je to uopšte moguće :D
To mi je jutros tako proletelo kroz glavu, i malo me zbunilo.
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Lako planem, help?

Post by Зоран »

Svi mi planemo, ali svako to ispolji na drugačiji način. Evo, iz ugla nekog ko je uvek bio flegma, kako se ja sa time borim, pa može nekome i pomoći. Lepo je kada te mnoge stvari ne dotiču, ali uvek bude i onih koje ne možeš iskontrolisati. To se i meni često dešavalo, ali sam ja to verno čuvao u sebi. Kada dublje razmislim o tome, to je najgora moguća stvar, jer bi valjalo to sve isprazniti iz sebe. E, onda mi se javio način. Svi smo mi jedno. Čitav univerzum. Jedna čista, beskrajna energija. Povezani smo sa svime oko nas. I svaka, ali svaka stvar, bez izuzetka, koja nas izbaci iz ravnoteže, je u stvari poruka Univerzuma da moramo to u sebi rešiti. Mogu se tada raditi afirmacije, ali mislim da to nije dobro jer je to samo skretanje misli u nekom drugom pravcu dok pomenuta situacija čeka u prikrajku da se ponovo javi i da nas izbaci iz ravnoteže. Ja gledam na sve oko sebe kao ogledala. To smo u stvari mi a njihove reakcije koje nas pogađaju su u stvari naše nerešene emocije. Kada počnemo gledati na to tim očima, onda moramo sebe motivisati da, da bi smo otkrili šta nas to muči, izbrojimo do 10 u tim momentima. Da ne reagujemo uopšte, nego da samo ulovimo taj trenutak. Onda moramo posmatrati koja to emocija prouzrokuje takav naš odnos prema datoj situaciji. I, eto rešenja. Samo posle treba da posmatramo tu emociju i da je pustimo da nam prođe kroz misli. Nadam se da će ovaj moj princip nekome pomoći. Meni stopostotno pomaže. I budite opušteni i srećni.

:)
Post Reply