javni nastupi

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

javni nastupi

Post by jovanajovana10 »

od danas pa zauvek cu slobodno moci da kazem »ja sam divan govornik«
sto do juce nisam mogla da kazem dovoljno samouvereno.
znaci,svaka mi cast kako sam jutros izlagala ispred dva doktora nauka i svih studenata :-D
bojala sam se oduvek,ali sam shvatila vremenom da nemam razloga nimalo. stvar je u tome da se stavimo u istu ravnu sa slusaocima a stavom i iznad njih jer mi smo ti koji poducavamo njih koji o tome nista ne znaju. kada tako postavimo stvari,kada smo mi nadredjeni ,nema nimalo mesta za paniku a stalozenost i samopouzdanje raste.
ja licno sam imala problema sa stalozenoscu i koncentracijom u takvim situacijama a grlena cakra je stidljivo ispunjavala svoj zadatak.
obracala sam se raznim ljudima za pomoc i nigde je nisam dobila dok nisam malo poradila na svom egu. zapravo,verovala sam dugo vremena da je lose imati ego i onda nista nije funkcinisalo. dobar predavac mora da ima jak ego bar u tom smislu da bude svestan uloge koju igra-u ovom slucaju ulogu govornika.
bukvalno od osnovne skole zbog raznih stecenih strahova sam se bojala da bilo kada bilo sta izlazem,i uopste da stanem pred ljudima i kazem bilo sta jasno i glasno... to je bio toliki strah da me je nesvestica hvatala, skamenila bih se i to bi bilo to. konacno mogu da kazem da sam skapirala u cemu je star.
Jedno vreme sam htela da odustanem, jer sam se bukvalno 15 godina borila sa tim strahom , mislim bezala sam od njega ... pa sam rekla sebi ''pa sta ce to meni kada ja u sustini i ne volim to da radim'' , malo sam lagala sebe. Ama ko moze da nevoli da ga svi sa odusevljenjem pazljivo slusaju a da on bude u centru paznje ?! ali iskreno ?! skroz, potpuno, istinski iskreno ko to ne voli ?!

pre izlaganja bilo cega,ukoliko dodje do malog napada panike sebi slobodno kazem "ja sam u vorteksu i meni ce sve da tece idealno jer ne moze drugacije " :-)

divan je osecaj kada savladamo neki strah, pa cak i premasimo svoja i tudja ocekivanja i dobila jako puno divnih pohvala od svih , ja sam htela da to podelim ovde.
volim da se radujem svojim uspesima :) :) :) jakoooooooo sam srecna. ceo dan se sebi divim i ponavljam ''kako sam dobra! e, svaka mi cast !'' :D
Ovo se nebi odnosilo samo na bukvalno javni nastup ,vec i na bilo kakav govor pred grupom poznatih i nepoznatih ljudi i rad grlene cakre uopste, meni je ona bila najteza, sada je najbolja ;)

:***
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
blomster
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2013, 23:57

Re: javni nastupi

Post by blomster »

Svaka cast jovana,treba se suociti sa strahom,kada jedan prevazidjemo onda nam je lakse drugi i tako redom.Sve je u redu,sve se desava za moje dobro je jedna od mojih omiljenih afirmacija :D
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: javni nastupi

Post by Monja »

Bravo, Jo :bravo: :bravo: , mada i nije moglo drugacije :drugari:
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: javni nastupi

Post by jovanajovana10 »

ooo...hvala, hvala :)
budite ponosni na mene :D !
:**
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: javni nastupi

Post by Član 257 »

Ja ne volim da me slusaju...(al' u paprikama...) :mig:
Bravo Jo, svaka cast, ponosim se tobom!!! :svekul: :bravo: :bravo: :bravo:
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Suncokret
Posts: 58
Joined: 03 Aug 2013, 02:54

Re: javni nastupi

Post by Suncokret »

:bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: javni nastupi

Post by jovanajovana10 »

Clanice, i treba :-*:-*:-*:-*
Suncokreticu :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

valjda sam ja predugo vibrirala tako,pa sam sretala ljude sa istim ovim problemom i cinilo mi se da je puno takvih. drago mi je sto nije ustvari.
htela sam i da napisem kako je sam shvatila u cemu je stvar.
pozelela sam da par dana pre nastupa dobijem neki znak kako da to popravim. dok sam bila opustema i gledala emisiju na twu koju volim, primetila sam jednog koliko sam mogla da uocim ,privatno jako skromnog,tiho,stidljivog glumca koji je na sceni,dok je igrao ulogu,bio susta suprotnost sebe privatno. prvo nisam mogla da verujem sta vidim ,tada i nisam shvatila
zasto sam to uocila. tek mi je posle sinulo u cemu je stvar i na koje pitanje sam pozelela da dobijem odgovor. :-)
dakle-igrajmo se uloga kad je to potrebno,svesni da je to samo uloga,da smo mi nesto drugo.
:-*:-*:-*:-*:-*:-*
svima!
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: javni nastupi

Post by DenVik »

O, Jo :svekul: čestitam.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: javni nastupi

Post by Aurora3 »

Bravoooo!
Tacno osjecam tvoju srecu, tj. osjecam se kao da sam ja prevazisla taj problem. :)
A, i ovo je malo otkrovenje za mene, zbog ove price sa ulogama, jer vec neko vrijeme razmisljam kako mi u zivotu imamo vise uloga, i u jednoj smo mirni, tihi, povuceni, u drugoj smo glavni zabavljaci, u trecoj vec moramo agresivno da se borimo za svoja prava...e, sad mogu bez bojazni da ce me pogresno shvatiti da budem sve sto treba. :D I da poradim na grlenoj cakri, da mi taj glas vise ne nestaje. :D
Bravo!!!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: javni nastupi

Post by sarah »

Jo majstoru :bravo: Svaka ti čast kako si sve to lepo shvatila, primetila i primenila :drugari:
Post Reply