Pocetnici; pitanja

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Pocetnici; pitanja

Post by Aurora3 »

Dragi pocetnici, dobrodosli na ovaj divan forum gdje cete spoznati svoju moc, doci do mira, srece i ljubavi u sebi, i poceti da kreirate zivot bas po vasim zeljama!

Prije otprilike dvije godine, i sama sam bila pocetnik, ali bez icijeg vodjstva. Naisla sam na Vinine videe (kanal Ratnici Svetlosti i Vina Ratnici Svetlosti, i POZITIVNA AFIRMACIJE na You Tubu...sto pretpostavljam da znate, ali ipak da kazem, ukoliko ste prvo naisli na forum) i pocela da slusam. Morad da kazem da su naisli u pravom trenutku, u trenutku mog ocaja. Gledajuci videe, dosla sam i do ovog foruma.
Na samom pocetku nije mi sve bilo najjasnije. Tacnije, samo jedna stvar mi je bila jasna. A to je, da gdje god se ja nalazila, i u kakvoj god situaciji, to nije strasno, i da mogu to da popravim. Nijesam imala nikoga da pitam za pojasnjenja, a svi do kojih sam dolazila virtuelno su sa mnom razgovarali uz pretpostavku da ja imam odredjeno predznanje, i opet mi nije sve bilo jasno. Ali ja nijesam odustajala, i dalje sam slusala, citala, primjenjivala, i malo po malo shvatila mnogo toga, promijenila sebe (i i dalje se mijenjam) i sada sam u poziciji da ja mogu nekome objasniti i pomoci. I ne mozete da zamislite koliko me to raduje. :andjeo: :andjeo:

Dragi, najdrazi moji pocetnici, ja sam sad tu za vas. Uz mene ce se vjeovatno javiti jos po neko. Tako da necete biti sami, imacete neophodnu podrsku. :andjeo:

Zato POSTAVLjAJTE PITANJA koliko god vam se cinila banalnim i glupim. Jer takvih nema. Samo se to vama tako cini u ovom trenutku.

Ova tema je specijalno za vas, i za sve vase nedoumice, i trenutne dileme.

Ne ustrucavajte se, vec zakoracite na put promjene, na put ka srecnom zivotu.

Podrska je tu. :drugari: :drugari: :drugari: :drugari: :drugari: :drugari: :drugari: :drugari:
ninna
Posts: 2
Joined: 19 Mar 2015, 20:50

Re: Pocetnici; pitanja

Post by ninna »

draga Aurora,

Hvala ti sto pomazes nama pocetnicima,i beskrajno hvala nasim Ratnicima svetlosti koji su mi puno pomogli na mom duhovnom putu.

Dakle ovako, ZP proucavam oko 18 mjeseci i u teoriji sam sve shvatila dok to malo teze ide u praksi. NPr. radi drzanja visoke vibracije ujutro primjenjujem Abrahamov proces misljenja pozitivne misli, zahvalnosti i meditacije. Prva dva tri dana, radim redovno i super mi je, pa onda odustanem, pa onda opet radim pa odustanem (pretpostavljam da su to otpori). U toku dana trudim se da pazim na svoje misli , ali na poslu me "provociraju" i ja na provokaciju odgovrim, sto prije nisam radila ali sebi onda i spustim vibraciju. Sta da radim? U meni je natalozen bijes, jer sam prije ZP dopustala ljude da me provociraju nisam odgovrala vec sam kupila u sebi, a sad ne kupim u sebi vec im odgovorim i nekako se osjecam bolje. Osjecam kao da sam odbranila samu sebe i kao da sam se zauzela za sebe. medjutim, zna se desiti i da se pocnem sjecati svih "provokatora" koji su me do sada isprovocirali i prosto zalim sto im nisam odgovrila i tako sebi spustim vibraciju. Znam da je bijes niska vibracija i da necu manifestovati zeljeno sa tom vibracijom ali imam tu potrebu da im vratim. :ludiranje:
sta da radim? mozes li mi reci,koliko vremena je tebi trebalo da pocnes da primenjujes ZP nako izucavanaj i kako si se izborila sa otporima? hvala puno
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Pocetnici; pitanja

Post by Aurora3 »

Izvini sto malo kasnim sa odgovorima, ali kao sto vidis nije bilo pitanja dugo, pa sam malo redje i provjeravala forum. :)


Kao prvo, ne znam tacno koliko mi je trebalo da svjesno pocnem koristiti ZP u svoju korist, ali i dan danas mi se desava da se lupim po glavi :budala: jer nijesam nesto primijetila i kazem sebi: ''Pa tako ti se i moralo desiti kad si radila to i to.'' :)

Ne bih ja tvoju lenjost nazvala otporom :) :)
Mozda samo metoda koju si izabrala nije prava za tebe, mozda ti ne godi u nekom smislu. Zapitaj se onako skroz iskreno sama pred sobom da li zaista uzivas dok je radis, da li zaista osjecas kako djeluje na tebe??? Mozda je samo stvar u tome. Nemoj da silis sebe da radis jednu metodu posto poto. Bitno je da radis neku. Ako si odlucila da ih radis ujutro, razmisli, tj. jos bolje osjeti, koja je to metoda koja bi tu u tom trenutku prijala, i koja ce ti zaista dici vibraciju.
Mozda je to jednog jutra Abraham, drugog afirmacije, treceg ples, cetvrtog trcanje, pa onda danima mozes da radis vizualizaciju ako ti ona prija. Pravila nema. Jedino pravilo jeste da se dok to radis osjecas dobro, da osjecas da ti se dize vibracija, i da je to dovoljno da zadrzis to pozitivno stanje citavog dana. Ili da je to dovoljno da ti ne dozvoli u toku dana da toliko padnes da se u trenutku ne sjetis da uradis nesto da dignes vibraciju.

Odlican primjer je situacija koju si opisala, koja se desava na tvom poslu. Provokacije su samo izazovi koji su tu da ti pokazu koliko si napredovala na svom putu. Ukoliko reagujes, opet si pala. Ukoliko ne reagujes, znaci da si napredovala i izdigla se iznad situacije. Naravno, to ne znaci da ces dozvoliti da te neko gazi i vrijedja i time te sputava i sabotira, to su situacije u kojima ces reagovati, ali opet od toga koliko si napredovala na svom duhovnom putu zavisi koji ces nacin izabrati za to.
Ne znam kakve su to provokacije, ali ako si radila na tome da dignes svoju vibraciju, i ako neko pokusa da te isprovocira u tome nece uspjeti. Zasto? Zato sto na visokoj vibraciji za tebe ne postoje provokacije. To sto je neko rekao okrenuces na salu, i zadrzati svoju visoku vibraciju, a taj neko nek' se zapita sta je to rekao, zasto i sta ce mu to donijet. Svaka provokacija dolazi iz slabosti onoga koji prvocira. Nikako jedna srecna osoba to nece dozvoliti sebi.

Kazes da je u tebi natalozen bijes...To je vrlo negativna emocija koja ce te dovesti do samodestrukcije.
Moras naci nacin ili da izbacis taj bijes kroz fizicku aktivnost, ili da ga zamijenis sa nekom drugom emocijom. U tu svru mozes da probas hoponopono, meditaciju, afirmacije....

To sto se sjecas ranijih ''provokatora'' i sto se sad u tebi budi bijes jer im nijesi odgovorila je pokazatelj da njima nijesi oprostila provokaciju, a ni sebi svoje nereagovanje. A MORAS OPROSTITI ukoliko zelis da zivis u MIRU. Sad cu reci nesto sto zvuci vrlo klise, ali je istina. Oprosti im ne zato sto oni zasluzuju oprostaj, vec zato sto ti zasluzujes mir.


Mislim da sam odgovorila na tvoja pitanja, ali da ispricam jos nesto :)

Ljudi oko tebe su tvoje ogledalo. Ono sto oni odasilju postoji u tebi, i to su tebi samo pokazatelji na cemu jos treba da radis. Npr kad te neko provocira, vec sam rekla to je izazov da ti vidis dokle si stigla na svom duhovnom putu, nema razloga da to shvatas licno, i kao napad na sebe. Jer kad pocnes mijenjati sebe, pocne se mijenjati i svijet oko tebe.
U nama postoje dva izvora iz kojih poticu sve emocije koje imamo. A to su ljubav i strah. To su dva osnovna izvora. Ljubav je onaj izvor sa kojim se radjamo, ali vremenom nas uce i sticemo i drugi izvor straha. Kad djelujemo iz izvora ljubavi, u skaldu smo sa Univerzumom, i obratno.
A sama znas da kad smo u skladu sa Univerzumom onda je sve moguce.
Kako da znas da li ti djelujes iz izvora ljubavi ili straha? Pa po tome kako se osjecas. Ako zbog onoga sto mislis, kazes, raadis osjecas mir, srecu, zadvoljstvo...onda je to izvor ljubavi, i ti si u skladu sa Univerzumom, i privlacis jos toga, sto je dobro za tebe. Ali ukoliko, evo npr. ukoliko i to pocnes da odgovaras na provokacije, i d avrijedjas nekoga i prozivas, kako se osjecas? Lose? Znaci da djelujes iz izvora straha. A koji je tvoj strah? Da ces izgubiti posao? Da, hoces.....ukoliko nastavis sebi da spustas vibraciju i djelujes iz tog straha, jer po ZP sve ono sto odasiljes os sebe ti se vraca. Saljes strah, vraca ti se ispunjenje straha.


Da li meditiras???
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: Pocetnici; pitanja

Post by ajna »

divna si Aurora :andjeo: nijesu svi zaboravili ovaj divni forum. Ja sam toliko odgovora pronasla ovdje i jos uvijek ih pronalazim da mu se često vraćam :mig: Volim što ima još takvih :ruzha:
Lara
ninna
Posts: 2
Joined: 19 Mar 2015, 20:50

Re: Pocetnici; pitanja

Post by ninna »

Hvala Aurora, divna si :andjeo:

u pravi si, za sve navedeno ... :) ljudi su moje i ogledalo a izazovi mi pokazuju koliko sam napredovala ...
Meditiram svaki dan, i prilicno me smiruje i ponekad uspijem da gledam "provokatore" sa vise ljubavi ...

Mislim da mi se takve situacije desavaju, jer se bojim da cu ostati bez posla i zato sto nisam ni sebi ni njima oprostila :roll:
sada kada sam osvijestila razloge mojih "negativnih" manifestacija, vjerovatno ce i da prestanu :)
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Pocetnici; pitanja

Post by Aurora3 »

Bravo. :andjeo:
Svakodnevan rad na sebi je kljuc. :andjeo:

I, da...u pravu si...sad kad si ih osvijestila, i nalijepila na njih naljepnicu ''vidim te'' oni vise nemaju moc. :)

<3 <3 <3
User avatar
Srećna Misao
Posts: 28
Joined: 26 Jan 2015, 15:34

Re: Pocetnici; pitanja

Post by Srećna Misao »

Zdravo ratnici svetlosti! :ruzha:
Imam jedno pitanje u vezi sa jogom. Pretpostavljam da je Aurora ili neko drugi od vas upućen u tu filozofiju. :)
Jedna instruktorka joge nam je govorila da je za nju joga samo sport i nije želela (umela) da mi objasni zašto se neke vežbe u jogi rade, zašto se izgovaraju neke afirmacije itd. Rekla je da ona nije u sekti.
Onda sam promenila instruktorku i sada govorimo o anđelima čuvarima, radimo meditacije na razne teme itd.
Zanima me koji je zvaničan stav joga saveza Srbije (a da ne moram i njima da pišem :)) o ovome. Koliko je od mističnih ili religijskih elemenata dozvoljeno, a da se časovi joge ne smatraju sektašenjem?
Neka je ljubav u nama i sklad sa okolinom.
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Pocetnici; pitanja

Post by Aurora3 »

Zdravo Srecna :ruzha:

Bavim se jogom tek par mjeseci, i ja sam zaista odusevljena. Rezultati koje postizes uopste nijesu tako ocigledni, jednostavno ih primijetis usputno. Shvatis da neke stvari radis drugacije, bolje nego ranije, smireniji si...bla bla...skontaces vec sama...jedino sto je ocigleno, sto odmah primijetis jeste trenutak kada neku vjezbu-asanu uspijes uraditi do kraja, a ranije nije tako bilo. :)

Ma kakva crna sekta....to kazu ljudi koji nijesu zasli dublje. Ok, za nju je to sport, i donosi joj korist tako, to je sasvim u redu.

Ne znam stav jgas saveza Srbije zaista, ali joga na kju ja idem jeste Hata joga. Ona kombinuje vjezbe disanja-pranajame, istezanja-asane, i vjezbe relaksacije.

Joga jeste prisustvo. Put ka osvjescivanju svakog dijela tijela. Povezivanje duha i tijela dahom.
Ja ne znam mnogo da teoretisem, jer i sama sam pocetnik, ali moji joga instuktori kazu da je JOGA STIL ZIVOTA. :) I to jeste tako.

Npr posle casa nam savjetuje da popijemo caj, ili vodu, da bi se pomoglo procesima ciscenja u organizmu koji su zapoceli tokom casa.
I ima tu jos mnogo toga, u sta jos uvijek nijesam upucena.

Samo izvodjene joga polozaja i vjezbi disanja nije sektanje, takodje vodejna meditacija koja se radi na kraju nije sektanje. Samo vjezba relaksacije, opustanja, prisustva, odmora. Kako se osjecas posle toga? Dobro??? Onda je sve ok. :)

Ako instruktorka prica o andjelima, to je vec njeno saznanje izvan joge. Sama ces vec ocijeniti da li na casu radite jogu, ili prelazite te okvire, i idete u neke druge rituale. :)

Neka je ljubav u nama, i mi u njoj.

Afirmacija sa kojom mi zavrsavamo cas. :) <3
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Pocetnici; pitanja

Post by jovanajovana10 »

e o ovome sam pricala -ova tema mi je potrebna <3
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Srećna Misao
Posts: 28
Joined: 26 Jan 2015, 15:34

Re: Pocetnici; pitanja

Post by Srećna Misao »

Aurora, hvala na odgovoru!
Vrti mi se neko vreme misao da nam se sve vraća i da nam se odnosi sa nekim ljudima stalno ponavljaju samo iz drugog ugla. Kako se mnogo može naučiti kad postanete svesni toga.
Moj je problem kritikovanje sebe i drugih, biram da prihvatim sebe kakva jesam i druge kakvi su.
Neka je ljubav u nama i sklad sa okolinom.
Post Reply