Proces prisutnosti

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
Suri
Posts: 44
Joined: 06 Sep 2013, 11:16

Re: Proces prisutnosti

Post by Suri »

Hej ljudi hvala vam svima na vasem razumevanju i vremenu koje odvojite da bi meni odgovorili i samim tim ucinili da se osecam bolje. Mnogo mi je lakse kada citam vasa iskustva, jer onda malo bolje svhatam sve. Mozda je to kod mene sve sada tako predimeonzirano jer se ja vec godinama unazad pravim da je sve ok, a nista nije bilo, verujte, niti je sad, ali sada polako pokusavam procesom da sve to integrisem i da shvatim neke stvari, odblokiram ih, pustim da odu zauvek. Pazljivo slusam vase savete i uvazavam ih, ponovo cu prelistati neke delove knjige. :drugari: Krijesnice, moram da te pohvalim da si izuzetno inteligentna i pametna i tako lako udjes u srz stvari, i vrlo jednostavno mi razjasnis neke stvari. Hvala na tome. I mnogo mi je iskreno drago zbog tebe sto se sada osecas tako kao dete, jer cilj i jeste da se vrati davno izgubljena izvorna radost i neopterecenost, vec uzivanje u zivotu ovde i sada, a Egu kupiti kartu u jednom smeru, bez povratka. :)) Vidim da ja jos puno trebam da radim na sebi, evo popijem coffee pa idem da procitam tekst i odradim 15 min disanja. :andjeo: :andjeo: :andjeo: Sretno svima, pa se tipkamo ovde, nemojte opet svi da nestanete. :ruzha: :andjeo:
Imagination creates reality. ;)
Krijesnica

Re: Proces prisutnosti

Post by Krijesnica »

Suri, uvijek smo mi tu, samo nas Proces drži zaposlenima i svi se malo pogubimo u tome s vremenom... :mrgreen: Samo ti piši, uvijek će se netko naći da ti odgovori.

Već ovaj vikend sam dobila test za svoju novostečenu emocionalnu slobodu. Osoba u koju mi je povjerenje poljuljano me pozvala da zajedno provedemo cijelu subotu, ali me ostavila u neizvjesnosti - nije mi rekla kamo idemo, s kime, kojim prijevoznim sredstvom, niti koliko ćemo vremena ondje provesti. Dakle, doslovno sam bila oteta hahaha... Čarolija u svemu tome jeste ta da: a) nisam bila nervozna unatoč neizvjesnosti i čvrsto sam spavala noć ranije, b) posve sam se prepustila nepoznatom, zbilja me nije bila briga kamo idem i što će se ondje dešavati, c) pristala sam da toj osobi dam tisućitu priliku da stekne moje povjerenje, d) svaki put kad bi me spopala negativna misao, Izjavom za buđenje prisutnosti sam je neutralizirala i namjerno budila onu dječju radost u sebi.

Ovo mi je bila jedna od najboljih subota ikad. Divan vikend. Divan provod. Divna neizvjesnost i sigurnost u jednom.
A tek slučajnosti, povezanosti....uuufffff....koliko je toga tek bilo!! Život u svjesnosti je čarolija u svome vrhuncu.

Hvala ti, Michael Brown. Volim te.
User avatar
Suri
Posts: 44
Joined: 06 Sep 2013, 11:16

Re: Proces prisutnosti

Post by Suri »

Krijesnica wrote:Suri, uvijek smo mi tu, samo nas Proces drži zaposlenima i svi se malo pogubimo u tome s vremenom... :mrgreen: Samo ti piši, uvijek će se netko naći da ti odgovori.

Već ovaj vikend sam dobila test za svoju novostečenu emocionalnu slobodu. Osoba u koju mi je povjerenje poljuljano me pozvala da zajedno provedemo cijelu subotu, ali me ostavila u neizvjesnosti - nije mi rekla kamo idemo, s kime, kojim prijevoznim sredstvom, niti koliko ćemo vremena ondje provesti. Dakle, doslovno sam bila oteta hahaha... Čarolija u svemu tome jeste ta da: a) nisam bila nervozna unatoč neizvjesnosti i čvrsto sam spavala noć ranije, b) posve sam se prepustila nepoznatom, zbilja me nije bila briga kamo idem i što će se ondje dešavati, c) pristala sam da toj osobi dam tisućitu priliku da stekne moje povjerenje, d) svaki put kad bi me spopala negativna misao, Izjavom za buđenje prisutnosti sam je neutralizirala i namjerno budila onu dječju radost u sebi.

Ovo mi je bila jedna od najboljih subota ikad. Divan vikend. Divan provod. Divna neizvjesnost i sigurnost u jednom.
A tek slučajnosti, povezanosti....uuufffff....koliko je toga tek bilo!! Život u svjesnosti je čarolija u svome vrhuncu.

Hvala ti, Michael Brown. Volim te.
Drago mi jezbog tebe i nadam se da si provela savršeni vikend!!! Bravo!! :svekul: :svekul: :andjeo: :ruzha:
Imagination creates reality. ;)
User avatar
Suri
Posts: 44
Joined: 06 Sep 2013, 11:16

Re: Proces prisutnosti

Post by Suri »

Da li se ikome od vas dešavalo da mu se i an fizičkom polju dešavaju promene, i ako da, kada se to povlači? Npr. meni izašle bubuljice neke po licu, koje inače nemam, apetit mi je minimalan, tačnije ni ne jede mi se, samo 1 denevno pojedem nešto. A danas sam recimo, 5 dan četvrte nedelje, toliko nervozna, jako me nerviraju članovi moje najuže porodice sa kojima živim, i najradije bih pobegla na pusto ostrvo, bilo gde, samo da ih ne vidim, da mi ne skaču po živcima. I'am exhausted mentally and phisically. :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud: :oops: :oops: :oops: :oops:
Imagination creates reality. ;)
User avatar
Case.Closed
Posts: 34
Joined: 06 Feb 2013, 00:56

Re: Proces prisutnosti

Post by Case.Closed »

Ne znam kako kod koga ide i kako je islo ali kod mene nakon prve sedmice: pocela sam cesce da sanjam, snovi su svi u boji, intuicija mi se malo izostrila, pa sam neke ljude "predosjetila" par sati prije nego ce se javiti ili pojaviti.


Sto vise citam ovu drugu vjezbu sve manje razumijem sta trebam da napravim. Sta da radim sa ovim glasnicima? Da ih ne ubijem? To mu ga dodje da ne reagujem na njihove predstave sta li? Prozovite me glupsonom ali ja ne kontam.

P.S. Sta ako mi se pojavi takav glasnik koje bih najradije da udavim?
Krijesnica

Re: Proces prisutnosti

Post by Krijesnica »

Suri, čemu tolika zabrinutost? :) Svaki fizički simptom je neka vrsta glasnika, i ti simptomi se povlače kada neutraliziraš emociju koja ih je prouzrokovala. Nemoj se pitati koja je to emocija, samo radi na svakoj neugodi koja se pojavi. Kako liječiš emocije, tako liječiš i fizičko tijelo.

Case.Closed, ako si svjesna da je netko glasnik, u tom trenutku ćeš prirodno spriječiti svoju reakciju i sve sagledati kao predstavu u kazalištu. U drugoj vježbi učiš prepoznati glasnike i osvijestiti emocije koje su pobudili u tebi. Ako se ne varam, izjava je "Prepoznajem svoje odraze u svijetu". Znači, nemoj udaviti glasnika, jer ti on pomaže - ukazuje ti na negativni emocionalni naboj koji nosiš u sebi. Ako nekoga i zadaviš putem, nemoj se kriviti. Tek si na početku i nerealno je očekivati da ćeš cijelo vrijeme biti svjesna. Isto tako nema smisla kriviti glasnika i svađati se s njim, jer on uopće ne zna što se dešava. On je taj koji je izgubljen u cijeloj situaciji jer nije svjestan svoje uloge u tvojoj priči, dok ti jesi. On proživljava dramu, a ti imaš privilegiju da ju pogledaš jednako kao i dobar film na TV-u.
User avatar
Suri
Posts: 44
Joined: 06 Sep 2013, 11:16

Re: Proces prisutnosti

Post by Suri »

Case.Closed wrote:Ne znam kako kod koga ide i kako je islo ali kod mene nakon prve sedmice: pocela sam cesce da sanjam, snovi su svi u boji, intuicija mi se malo izostrila, pa sam neke ljude "predosjetila" par sati prije nego ce se javiti ili pojaviti.


Sto vise citam ovu drugu vjezbu sve manje razumijem sta trebam da napravim. Sta da radim sa ovim glasnicima? Da ih ne ubijem? To mu ga dodje da ne reagujem na njihove predstave sta li? Prozovite me glupsonom ali ja ne kontam.

P.S. Sta ako mi se pojavi takav glasnik koje bih najradije da udavim?
Potpuno te razumem Case.Closed da znaš samo kako sam se ja mučila sa tim glasnicima, i dalje se mučim, ali sada ih ne ubijam sve odreda, što mislim da sam u početku nesvesno radila po principu reakcije, umesto odgovora. Sada se trudim koliko god mogu da ne reagujem na glasnike, da jednostavno pustim da prođe. Vremenom ćeš postati svesnija, nemoj sebe kriviti ako ih poubijaš par na tom putu, to je normalno, svi smo ih ovde gomilu postreljali. :veselica: :veselica: :veselica: :andjeo:
Imagination creates reality. ;)
User avatar
Suri
Posts: 44
Joined: 06 Sep 2013, 11:16

Re: Proces prisutnosti

Post by Suri »

[quote="Krijesnica"]Suri, čemu tolika zabrinutost? :) Svaki fizički simptom je neka vrsta glasnika, i ti simptomi se povlače kada neutraliziraš emociju koja ih je prouzrokovala. Nemoj se pitati koja je to emocija, samo radi na svakoj neugodi koja se pojavi. Kako liječiš emocije, tako liječiš i fizičko tijelo.

Krijesnica je my personal Guru :ruzha: :bravo: Uvek mi pomogneš kada sam u nedoumici, stvarno sam ti neizmerno zahvalna na tome. :andjeo: :drugari:
Imagination creates reality. ;)
Krijesnica

Re: Proces prisutnosti

Post by Krijesnica »

Nema na čemu draga, samo si malo zbunjena i to je sasvim razumno jer zadireš u veoma tamne kutke sebe. Kada ih počneš osvjetljavati, dobit ćeš priliku da ih i preurediš, a to je stvarno jako zabavno.
User avatar
Case.Closed
Posts: 34
Joined: 06 Feb 2013, 00:56

Re: Proces prisutnosti

Post by Case.Closed »

Za ovog glasnika koji ce da se pojavi, a ja jednostavno znam da ce se pojaviti BAS ta osoba, toliko me je povrijedila da moram bar od prvog puta da je davucnem malo tek toliko da smirim dusu :veselica:

Valjda ce s vremenom da legnu neke stvari, sto kaze nas narod. Ne planiram da odustanem, a glasnici nek pjevaju borbene :djavo:
Post Reply