Meditacija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
joanna
Posts: 35
Joined: 26 Oct 2012, 10:10

Re: Meditacija

Post by joanna »

Cao svima, nisam toliko aktivna na forumu koliko sam aktivna u pracenju svega sta se na njemu desava :) I to mi mnogo znaci. Vec neki vreme prolazim kroz dosta turbulentan period, verovatno sto sve vise i vise radim na sebi. Tim povodom sam htela da podelim sa vama nesto sto mi se sve cesce desava tokom meditacije, pa i van tog perioda, ali hajde da kazem da se to desilo danas bas tokom meditacije. Bas kada zelim da se samo relaksiram i pustim sve misli i nekako uspem u tome, i sjajno se osecam, desi se da mi samo iskoce slike ili situacije ili jednostavno neki dogadjaji koji mi sada kada razmislim malo dosta pomazu oko nekih pitanja koja zelim da resim ili oko necega sto me okupira najvise. Nekako kao da dobijem potvrdu ili pomoc da rascistim nesto. Sada, kada ovako to napisem postaje mi jasnije sta je to.
Ponekad to prebacim tome da se nisam dovoljno opustila i da mi se misli jos motaju po glavi ali nije to. Tacno znam da se to bas desi kada uspem da se iskljucim i da sebi ne postavljam pitanja. Kada se usmerim da nesto postignem kroz meditaciju ili dodjem do nekog odgovora najcesce to ne upali. :)
samo sam htela da vidm da li je neko prolazio kroz slicna iskustva?
veliki pozdrav za sve vas
Krijesnica

Re: Meditacija

Post by Krijesnica »

Pozdrav Joanna :D

Nasmijalo me tvoje pitanje, ovo mora da je slučajnost (ah, moš si mislit!) jer sam upravo danas razmišljala o ovakvim stvarima, i vodila razgovor s jednom osobom...

Kada meditiramo i opuštamo se, nerijetko upadnemo u stanje koje je na samoj granici jave i sna. U tom stanju dolazimo u dodir s podsvijesti. Podsvijest je poput stare kartonske kutije prepune kojekakvih slikovnih, emocionalnih i zvučnih uspomena. Ona je kao spremnik u koji pohranjujemo sve one stvari s kojima nam se nije dalo svjesno pozabaviti kako bismo ih riješili. Taj spremnik stoji u mračnom ćošku prostorije, a ta je prostorija naše Biće. Iako taj spremnik većinom ne vidimo, ne čujemo, on je uvijek tu i utječe na funkcioniranje samoga Bića. Mi toga svakodnevno nismo svjesni, zato na spremniku piše Podsvijest. U meditaciji, kada ulazimo u prostoriju Bića, i dopuštamo očima da se naviknu na mrak, počinjemo vidjeti obrise predmeta koji se tu nalaze. Tada uočavamo podsvijest. Spremnik se otvara i svakakve gluposti počinju ispadati van. Kažem "gluposti", jer neke od njih to doista i jesu - čudo jedno što mi ljudi sve pamtimo, i dopuštamo da to utječe na naš svakodnevni život. To otvaranje spremnika se također događa tik prije nego što utonemo u san. Prestane naše kontrolirano razmišljanje, i počnu iskakati svakakve slike, osobe, događaji, razgovori... Dakle, u pravu si, to nisu tvoje misli, nego tvoja sjećanja koja su potisnuta duboko u tvome Biću. U razgovoru koji sam vodila danas, osoba mi je rekla da se te uspomene vjerojatno javljaju onda kada si spremna da ih osvijestiš i integriraš. Neke od njih mogu biti uzrok tvojim negativnim emocijama, kao i negativnim životnim iskustvima. Da bi se očistila od njih, samo ih trebaš osvijestiti.

Zamisli da je Svijest smještena u nultoj točki. Na -1 se nalazi Podsvijest. Na +1 se nalazi Nadsvijest. Kada postaviš pitanje, odgovor koji dobiješ stiže iz Nadsvijesti.
Podsvijest je ograničena na tvoja sjećanja, sve ono što si vidjela, čula, doživjela, osjetila tokom svog života. Za razliku od podsvijesti koja je ograničena, Nadsvijest je neograničena.
U nadsvijesti vrijeme ne postoji, tu je pohranjeno univerzalno znanje. Tu su zapisane sve mogućnosti vezane za tvoj život u iluziji prošlosti i budućnosti, ovisno o tome kakve odluke bi donijela, ili ćeš donijeti. Sve što bi ti se ikad moglo dogoditi, i ono što će ti se dogoditi ako nastaviš ići ovim smjerom kojim ideš, stoji zapisano u nadsvijesti, i odatle ispadaju odgovori na tvoja pitanja. Dakako da i ti odgovori mogu doći u obliku slika, mogu doći u bilo kojem obliku koji je tebi prihvatljiv i koji ćeš najlakše shvatiti. Kad bi tražila odgovor iz podsvijesti, dobila bi samo neka nasumična brbljanja, i ostala bi zbunjena, vrlo vjerojatno i uplašena. Nadsvijest je nježna, javlja se s pozitivnim vibracijama, jer ti govori što je najbolje za tebe.

Super je to što pratiš te slike koje vidiš, nastavi to raditi i samo ostani svjesna, diši :) <3
User avatar
joanna
Posts: 35
Joined: 26 Oct 2012, 10:10

Re: Meditacija

Post by joanna »

Da da, sve je tako kako kazes, nego ja jos uvek prihvatam to. :)
Prosto je meni bilo iznenadjujuce, jer se vrtim trenutno oko nekih stvari i pitanja o svom zivotu, i odgovora do kojih sam dosla. I u poslednje vreme imam bas veliki potrebu da se primirim, da meditiram i eto dobila sam izgleda neke odgovore. :) I jeste bas na lep i nezan nacin, i zahvalna sam. To mi je bas bilo bitno, i sto me je najvise obradovalo osetila sam bas veliko olaksanje, dugo nisam takvo olaksanje dozivela. :veselica: :veselica:
Ranije sam mozda i sebe previse forsirala a sada vise ne, ucim izgleda, napredujem :) :) :)
Hvala ti na odgovoru. i da, sto se slucajnosti tice???!!! izgleda da nema toga. :) sve vise sam sigurna :)
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Meditacija

Post by DenVik »

Joanna, moze da ti se desava i van meditacije. Samo kad se umiris. I to samo znaci da si se odlicno istrenirala.
Ja verujem u moc meditacije, molitve ili bilo koje druge usmerene aktivnosti za postizanje jedinstva sa sopstvom.
Licno sad ne meditiram, treniram sebe u budnom stanju i dovoljno mi je da na bilo koji nacin udjem u svoj Vortex i ples pocinje, postaje sve lako.
Krijesnica nam je dala strucni deo, tenkju.
Uglavnom, stvari i dogadjaji i osecaji ce sad samo da ti teku i nema stajanja, teka sad si na pocetku..ali pravom..onom :mig:
Ko je pomenuo slucajnosti?? Pa ni to tek ne postoji :nempojma:
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
joanna
Posts: 35
Joined: 26 Oct 2012, 10:10

Re: Meditacija

Post by joanna »

potpuno si u pravu DenVik, desava se i van meditacije :)
Evo vec skoro godinu dana sam da kazem u celom procesu, i trenutno mi meditacija bas prija, cak mogu reci da mi je potrebna. I izgleda da to tako i ide :) ranije sam imala previse ocekivanja od toga i sto je jasno, slabije je sve bilo. Nego ovaj period je bas intenzivan i cak van meditacije u nekim svakodnevnim aktivnostima sve mi deluje ako mogu da kazem, da nekako posmatram i dozivljavam sebe i sve oko sebe dosta drugacije. Ustvari, mozda bih to mogla nazvati nekim mirom, to mi je najbolji opis :) A tek sam pocela! :D Sjajno!
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Meditacija

Post by tanita »

joanna wrote: Prosto je meni bilo iznenadjujuce, jer se vrtim trenutno oko nekih stvari i pitanja o svom zivotu, i odgovora do kojih sam dosla. I u poslednje vreme imam bas veliki potrebu da se primirim, da meditiram i eto dobila sam izgleda neke odgovore. :) I To mi je bas bilo bitno, i sto me je najvise obradovalo osetila sam bas veliko olaksanje, dugo nisam takvo olaksanje dozivela. :veselica:
Ranije sam mozda i sebe previse forsirala a sada vise ne, ucim izgleda, napredujem :) :) :)
Ako sam dobro razumela, desili su ti se Joanna neki ,uvidi, kroz meditaciju? To mi je super, i evo ja sam baš danas razmišljala da otvorim tu temu, jer mi se opet desilo to danas i pre par dana, (do duše van meditativnog stanja). Momenat kad se javi neka misao koja potpuno iskristališe neku temu oko koje se vrtimo duze vreme. samo odjednom blicne misao i potpuno rasčisti, zaseni svojoj jednostavnošću, i ozari nas. onda sledi osećaj kao što ti kazes olakšanja, i meni onako kao čudjenje i divljenje, kako je sve tako jednostavno?, a nekad nismo spremni da to odjednom sagledamo. :D Imala sam nekoliko trenutaka takvih koji su me fascinirali, i posle svake takve situacije sam se osećala ushićeno, preidvno. Ne znam da li koristim ispravnu reč kad kazem ,uvid, ali ja sam to tako dozivela. E sad ne znam od čega zavisi da li će nam se do desavati u meditaciji ili van nje?
User avatar
joanna
Posts: 35
Joined: 26 Oct 2012, 10:10

Re: Meditacija

Post by joanna »

Pa da, ustvari dobila sam odgovor na pitanje koje sam sebi postavljala ovih dana u vidu neke situacije iz zivota, par slika koje su mi na neki nacin poslate. I to je jako intenzivno, kao sto sam rekla u poslednje vreme, jer sam ocigledno ja sama to pokrenula posto sam pocela da rasciscavam neke stvari, i tako to izgleda ide :) I najvise mi je drago zbog tog osecaja koji je bio fantastican!!!! Nekako sam ga pozelela zauvek :D
Ne znam ni ja od cega to zavisi, ali sam shvatila da to dodje kada se najmanje nadas, kada sve pustis. Ja sam dugo ocekivala odgovore i sada to radim jer mi je lepa ta tisina, prija mi, u tom trenutku to je ono sto mi treba, ne radim nista mehanicki, zaboravim na sve, prepustim se i eto :) :)
Krijesnica

Re: Meditacija

Post by Krijesnica »

Hahahaha ovakvi me razgovori uvijek napucaju energijom, baš ste nevjerojatne <3

Lijepo ste sve to opisale, baš se pronalazim u vašim riječima... šteta što ljudi često blokiraju dotok odgovora svojim neprestanim razmišljanjem o pitanju, strahom, pretjeranim očekivanjem...razmišljanjem se ovakvi uvidi ne mogu dogoditi! Oni nadilaze um, sve koncepte, sve misli pomoću kojih pokušavamo nešto shvatiti...

Ljudima koji ne vjeruju u mogućnost takvih spoznaja, sam to pokušavala objasniti na sljedeći način...recimo da te netko pita kako se zove onaj film koji si gledala prije pet mjeseci. Ti znaš na koji film misliš, sjećaš se i glumaca, radnje, ambijenta, ma svega...ali ime filma kao da je isparilo iz glave! Imaš osjećaj da je tu na vrhu jezika, samo što ga ne ispljuneš, ali nikako...onda prestaneš razmišljati o tome, kažeš "ma reći ću ti kad se sjetim". Kreneš raditi nešto drugo, i za manje od pet minuta - hop! Odgovor se pojavi doslovno niotkuda! Kako to da se takvi ljudi nisu nikad zapitali odakle je uopće stigao odgovor, ako ga nisu pokušavali pronaći! A ja im kažem da je pao s neba... :D

Takvi uvidi i spoznaje su mi puuuuno pomogli u mnogim situacijama. Znala sam se igrati na način da si postavim temu koju želim razraditi, samo ju zamislim na neki svoj apstraktni način, i utišam se iznutra. Odjednom čujem unutarnji glas kako počinje s pitanjima, i automatski daje odgovore...pitanja su sve dublja i dublja, dok na kraju ne dođem do suštine same teme i pronađem joj uzrok. To je nešto riječima neopisivo, u tim trenutcima ne mogu razmišljati sve i da hoću, kao da svaka aktivnost u meni stane i onda samo slušam taj unutarnji monolog koji mi otvara oči. I to obavezno bude popraćeno onim osjećajem da "je sve u redu". :)
User avatar
joanna
Posts: 35
Joined: 26 Oct 2012, 10:10

Re: Meditacija

Post by joanna »

Hah, jeste bas tako kako pises :)
Negde dublje u sebi u sustini i znas odgovor, sto mi nekako sada i nije toliko znacajno kada se uporedi sa bas tim osecajem 'sve je u redu'. :D
Odgovro je samo bila potvrda, ali onda uvek malo neka sumnja postoji, pa vredi da se malo proveri :)
Ali osecaj je stvarno super!
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Meditacija

Post by pozitiva »

sto smo otvoreniji ka svom bicu to vise mozemo dobiti od njega
i ti odgovori od Nadsvesti same dolaze i van meditacije
kad se odvojite misli, um od sopstva, kada se potpuno odvojite i postanete posmatrac svojih misli
one su tu
vidite ih , svesni ste ih ali se ne uplicete u raspravu
kako to
pitacete
isto sam i ja pitala gomilu pitanja postavljala a
ko postavlja pitanja
ko brblja...
pa um
dozvolite mu da brblja al se ne uplicite u raspravu sa njim
ok
gledam u parku u travu
pokusava s prijateljicom zajedno
uciniti to
odvojiti misli od sebe
ne uplitati se
hvala leci!!!! :drugari: :ruzha:
i ja pitam stalno a kako ja to da uradim
i kako
i kako
sto se vise borim
sve vise um vlada
sto vise um
vlada
ja se vise udaljavam od sebe
dakle
krenem ja da zurim u travu
i cujem
trava je zelena
trava je zelena
trava je zelena
i ja to konstatujem
ali nisam dozvolila sebi da se upustim u to
kazem ok
dodje sledeca misao
sta cu veceras raditi
ja joj kazem
ok
ona ode
sledeca
i sledeca
ja sam svakoj rekla ok
za to vreme
bila sam samo posmatrac
i sta\
BILA SAM U SADASNJEM TRENUTKU
JER:
cula sam tenisku lopticu
tap, tap
cula zagor dece
cas ovamo
cas onamo
cula neko kasljuca
cula motor
automobil
neko nekog doziva
cula i osetila kako vetric menja pravac
cas levo
cas desno
osetila miris sveze trave
cveca

i zanemela
JA CUTIM?????????????
MOJ UM CUTI???????????????????
JA SAM SAMO POSMATRAC
kazem samo mirnim tonom
uspela sam
da brbljivica je uspela da cuti i umom!
jako sam ponosna na sebe! :zdravica:
a onda sutradan
i sledeci
ja cutim
i uzivam u tome
u jednom momentu
postavim pitanje
Univerzumu
sta dalje
kako dalje
sledeci korak
i narednih dana poceh imati vizije
neobjasnjive
plave oci
plava kosa
macka
a ja nista ne razumem
zatim se javlja
devojka koja ima plavu kosu i plave oci i povezuje me sa njenom mamom
i krece prica oko radionica koje cu ja da radim sa njom
Ovaj Univerzum je cudo
samo se treba otvorii ka njemu
osloboditi se straha
otpora
i sve dolazi samo!
ovo je bila meditacija otvorenih ociju
probajte
fenomenalno je!!!!
a i dobijate odgovore od Univerzuma
otvoreni ste i voljeni!!!
volim vas sve! :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica:
Post Reply